با حرکات روزمره گره‌‌های اقتصادی باز نمی‌شود
یکشنبه 13 آبان 1397, 11:42

 

تولیت آستان قدس رضوی با بیان اینکه باید در عرصه اقتصادی یک حرکت جهادی انجام شود، گفت: با حرکات روزمره گره‌‌ها باز نمی‌شود چون دشمنی در پیش داریم که می‌خواهد موفقیت‌های کشور را در حوزه اقتصادی متوقف سازد.

با حرکات روزمره گره‌‌های اقتصادی باز نمی‌شود/ لزوم هدایت نقدینگی به سمت تولیدبه گزارش رویش نیوز به نقل از فارس، حجت‌الاسلام‌ سید ابراهیم رئیسی در جلسه شورای راهبردی و مدیریت اقتصاد مقاومتی خراسان‌جنوبی اظهار داشت: امید است تلاش‌های صورت گرفته به گشایش‌هایی در زندگی مردم استان بیانجامد.

وی با بیان اینکه باید در عرصه مسائل اقتصادی یک حرکت جهادی انجام شود، افزود: با حرکات روزمره گره‌‌ها باز نمی‌شود چون دشمنی در پیش داریم که می‌خواهد موفقیت‌های کشور را در حوزه اقتصادی متوقف سازد.

تولیت آستان قدس رضوی یادآور شد: دشمن دیگر کشورها را برای برقراری ارتباط اقتصادی با ایران باز می‌دارد و این کار یک حرکت دیپلماسی نبوده بلکه حرکتی اقدامی بوده که آثارش دیده می‌شود.

رئیسی با اشاره به اینکه آرایش کشور باید آرایش مواجهه با جنگ اقتصادی، فرهنگی و رسانه‌ای باشد، افزود: مقام معظم رهبری با ستاد فرماندهی اقتصاد مقاومتی هم در سخن و هم در عمل اتمام حجت کرده‌اند تا آنچه مربوط به کار جهادی در این عرصه بوده اقدام گردد.

وی با بیان اینکه بخش‌های مختلف باید حس ایستادگی، مقاومت، ابتکار، نوآوری و به پیش رفتن و متوقف نشدن در کار اقتصادی و فعالیت‌های تولید در کشور را مورد توجه قرار دهند، اضافه کرد: باید از از ظرفیت‌های موجود، همگرایی وهم‌افزایی بازار و سیاست و همگرایی علم اقتصاد و بازار استفاده شود.

نماینده مردم خراسان‌جنوبی در مجلس خبرگان رهبری ادامه داد: به‌روز شدن و رفع مشکلات کارگری می‌تواند به این مسأله کمک کند.

رئیسی با بیان اینکه در تمام اسناد توسعه آمده که تصدی‌گری را از دولت کاسته و در راستای خصوصی‌سازی حرکت کنیم، تصریح کرد: حمایت از بخش خصوصی بسیار مهم بوده و هر کجا به مردم نقش داده‌ایم در آن حوزه موفقیت داشته‌ایم به طوری که حضور مردم در جبهه‎ها دفاع مقدس تعیین‌کننده بوده است.

وی ادامه داد: در عرصه‌های اقتصادی باور کردن مردم و نقش نظارتی دولت و حمایت از بخش خصوصی به طور قطع گره‌گشا است.

نماینده مردم خراسان‌جنوبی در مجلس خبرگان رهبری به طرح آمایش سرزمینی خراسان‌جنوبی اشاره کرد و گفت: این طرح که توسط دانشگاه انجام شده نشان می‌دهد که دانشگاه و علم از بازار جدا نیست.

رئیسی با بیان اینکه اقدام خوبی برای ساخت زائرسراها در مشهد مقدس انجام شده تا مستضعفان نیز بتوانند به زیارت بروند، افزود: با این اقدام صنعت مسکن فعال شده و مسکن صنعتی پیشتاز و پیشران اقتصاد است.

وی ادامه داد: در رابطه با ایجاد اشتغال و فعال کردن برخی از صنایع ساخت زائرسراها آغاز شده است.

تولیت آستان قدس رضوی تصریح کرد: هر چه مبالغ در مسیر تولید قرار گیرد بهتر بوده و باید افزایش نقدینگی به سمت تولید هدایت گردد چون این نقدیندگی‌ها مشکل ایجاد می‌کند.

 

افزودن نظر

captcha
ارسال
انصراف

پربیننده‌ترین

مطلب دیگری نیستاین سایت با منابع شخصی راه اندازی شده است و حق تکثیر مطالب سایت با ذکر منبع بلامانع است.