برپایی هشت موکب به نام امامزادگان استان اصفهان در مسیر پیاده روی زائران امام حسین(ع)
دوشنبه 30 مهر 1397, 11:58

 

معاون فرهنگی اوقاف و امور خیریه استان اصفهان گفت: امسال هشت موکب به نام امامزادگان شمال استان اصفهان در کشور عراق برای پذیرایی از زائران امام حسین(ع) برپا می شود.

به گزارش رویش نیوز به نقل از صاحب نیوز؛ حجت الاسلام ولی الله روان در گفت و گو با خبرنگاران اظهارکرد: به منظور تبدیل بقاع متبرکه به قطب فرهنگی و همچنین براساس اعلام آمادگی آستان مقدس امامزادگان شهرستان های کاشان، آران و بیدگل و جلگه وجرقویه سفلی امسال برای برپایی هشت موکب توسط آستان مقدس این امامزادگان واجب التعظیم و  ارائه خدمات به زائران امام حسین(ع)  از ستاد عتبات عالیات مجوز لازم برای آنان جهت فعالیت در کشور عراق اخذ شده است.

وی در ادامه به نشانی موکب امامزادگان استان اصفهان در کشور عراق و برنامه های آنان اشاره کرد و افزود: موکب امامزاده محمد هلال بن علی(ع) در عمود 1124 کربلا  برپا می شود و در این موکب برنامه های فرهنگی، پذیرائی، چای و آب معدنی به زائران ارئه می شود در موکب امامزاده قاسم بن علی النقی(ع) که در عمود 1431  کربلا خیابان شارع العباس برپا می شود نیز برنامه های فرهنگی به همراه خدمات پذیرائی، چای، آب معدنی به زائران ارائه می شود و  پزشک و پرستار نیز با حضور در این موکب به زائران خدمت رسانی می کنند.

معاون فرهنگی اوقاف و امور خیریه استان اصفهان ادامه داد: موکب امامزاده بی بی زینب(س) یزدل آران و بیدگل در  عمود 1662 کربلا برپا می شود و  برنامه های فرهنگی به همراه پذیرائی و توزیع آب معدنی در این موکب ارائه می شود همچنین موکب امامزاده عباس و سکینه خاتون(س) علی آباد آران و بیدگل نیز در عمود 1119 کربلا برپا می شود و در این موکب نیز برنامه های فرهنگی به همراه پذیرائی و توزیع آب معدنی انجام می شود.

حجت الاسلام و المسلمین ولی الله روان در ادامه گفت: موکب امامزاده محمد(ع) نوش آباد نیز در عمود 285 روبروی موکب امام رضا(ع) برپا می شود و موکب امامزاده اسحاق(ع) جلگه وجرقویه سفلی نیز در کربلا خیابان میثم تمار برپا می شود و خدمات اسکان و پذیرائی نیز در این موکب به زائران ارائه می شود.

وی در ادامه اضافه کرد: موکب امامزاده علی بن باقر(ع) مشهد اردهال نیز در کربلا شارع روضتین برپا می شود و خدمات اسکان، پذیرایی و خدماتی به زائران در این موکب ارائه می شود و موکب امامزاده ولی بن موسی(ع) راوند کاشان نیز در کربلا شارع عباس مدرسه نظامیه برپا و به زائران خدماتی از قبیل اسکان، پذیرایی و فرهنگی و خدماتی در ایام اربعین ارائه می شود.

معاون فرهنگی و اجتماعی اداره کل اوقاف و امور خیریه استان اصفهان در ادامه خاطر نشان شد: هزینه های این موکب ها توسط خیرین و اعضای هیئت امنا تامین می شود.

حجت الاسلام روان تصریح کرد: اداره کل اوقاف و امور خیریه استان اصفهان نیز از محل موقوفات منطبق و جذب کمک های مردمی با مشارکت و همکاری ادارات اوقاف و امور خیریه استان های یزد و خوزستان با حضور در مرز چزابه و در موکب حضرت علی اکبر(ع) به زائران امام حسین(ع) از تاریخ 25 مهر ماه لغایت 15 آبان ماه خدمات ارائه می کند.

 

افزودن نظر

captcha
ارسال
انصراف

پربیننده‌ترین

مطلب دیگری نیستاین سایت با منابع شخصی راه اندازی شده است و حق تکثیر مطالب سایت با ذکر منبع بلامانع است.