برپایی ۷۱ موکب از استان اصفهان با ظرفیت اسکان ۶۵ هزار نفر
شنبه 28 مهر 1397, 14:02

 

رئیس ستاد بازسازی عتبات عالیات استان اصفهان بابیان اینکه سال گذشته ۱۲۰ هزار نفر در اربعین به کربلا رفتند و امسال تاکنون حدود ۹۰ هزار نفر ثبت‌نام کرده‌اند، گفت: ۷۱ موکب با ظرفیت اسکان ۶۵ هزار نفر و ظرفیت تغذیه ۱۵۰ هزار نفر در مسیر پیاده روی زائران برپا می‌شود.

به گزارش رویش نیوز به نقل از صاحب نیوز بابیان اینکه استان اصفهان ۷۱ موکب برای پیاده‌روی اربعین برپا می‌کند، اظهار کرد: پنج موکب در مرز چذابه، مهران و شلمچه، ۱۸ موکب بین عمودهای نجف تا کربلا و ۲۳ موکب در اطراف حرم امام حسین (ع) و حضرت ابوالفضل (ع) مستقر هستند که در برخی موارد با برادران عراقی مشترک هستند و برخی دیگر مستقل کار می‌کنند.

رئیس ستاد بازسازی عتبات عالیات استان اصفهان  گفت: ۱۸ موکب هم در موکب مرکزی اصفهان، تحت عنوان موکب شهدای مدافعین حرم استان اصفهان مستقر می‌شود.

وی با اشاره به اینکه تا ۴۸ ساعت دیگر شروع به میزبانی می‌کنند، افزود: ظرفیتی که به ما ابلاغ کردند ۴۰ هزار نفر است اما تاکنون ظرفیت برای ۶۵ هزار نفر اسکان و بیش از ۱۵۰ هزار نفر تغذیه فعال‌شده است.

نوریان با تأکید بر اینکه دولت تا کنون یک ریال کمک به ما نکرده است، بیان کرد: جای تأسف دارد که هیچ کمکی دولت در زمینه اربعین اختصاص پیدا نکرده است و حتی در خیلی از کارها مانند گرفتن عوارض خروج از کشور را با قیمت‌های بسیار زیاد از تمام ماشین‌های ما گرفته‌اند.

وی بیان کرد: سال گذشته ۱۲۰ هزار نفر در اربعین به کربلا رفتند و امسال تاکنون حدود ۹۰ هزار نفر ثبت‌نام کرده‌اند و با توجه به مشکلات پیش‌آمده امسال هم آمار سال گذشته را داریم.

رئیس ستاد بازسازی عتبات عالیات اصفهان بابیان اینکه برای اعزام به کربلا استقبال خیلی خوبی در کشور و اصفهان شده است، ادامه داد: چند روز اخیر مشکلاتی در اخذ مجوز برای انتقال وسایل و اقلام وجود داشت و کار به‌جایی رسید که وزیر کشور و نماینده وزیر خارجه عراق شخصاً در مرزهای شلمچه و مهران حضور داشتند.

وی با اشاره به اینکه بعد از پنج روز که خودروهایی ما خسارت دیدند، مرز باز شد و ماشین‌ها توانستند به کشور عراق سفر کنند، تصریح کرد: از مردم بابت عشق و علاقه‌ای که به حضرت امام حسین (ع) و کمک‌های متعدد که دارند، تشکر می‌کنیم.

نوریان گفت: موکب‌های ما با کمک مردم و خیرین برپا می‌شود و باید تلاش کنیم که نماینده خوبی برای جمهوری اسلامی ایران در این مراسم جهانی باشیم.

وی بابیان اینکه بنا بر توصیه مقام معظم رهبری ما کمک به میزبانی عراقی ها می‌کنیم و ما میزبان نیستیم، اضافه کرد: وحدت دو کشور را در مراسم جهانی اربعین به نمایش خواهیم گذاشت.

 

افزودن نظر

captcha
ارسال
انصراف

پربیننده‌ترین

مطلب دیگری نیستاین سایت با منابع شخصی راه اندازی شده است و حق تکثیر مطالب سایت با ذکر منبع بلامانع است.