بیمارستان صحرایی آستان قدس در مسیر نجف به کربلا احداث می‌شود
سه شنبه 17 مهر 1397, 12:03

 

مدیر امور توسعه سلامت بنیاد سلامت رضوی از احداث بیمارستان صحرایی اربعین در مسیر نجف به کربلا با حضور خادمیاران سلامت رضوی خبر داد.
 
به گزارش رویش نیوز به نقل از مهر، محمود ابراهیمی اظهارکرد: احداث بیمارستان صحرایی اربعین در مسیر نجف به کربلا از مهم‌ترین برنامه‌های پیش‌روی بنیاد سلامت رضوی بوده و با توجه به نیازسنجی‌های صورت گرفته، حدود صد نفر از خادم‌یاران سلامت رضوی به زائران کربلا در این بیمارستان خدمات پزشکی تخصصی و عمومی ارائه خواهند کرد.
 
وی در ادامه با اعلام خبر راه‌اندازی دو پایگاه پایش سلامت در دهه آخر صفر ویژه زائران و مجاوران بارگاه قدس رضوی، عنوان کرد: حداقل دو پایگاه‌ پایش سلامت ویژه زائران و مجاوران توسط بنیاد سلامت رضوی با همکاری خادم‌یاران سلامت رضوی در دهه آخر صفر در جوار حرم مطهر امام هشتم(ع) برپا می¬شود و غربالگری بیماران قلبی- عروقی، دیابتی و فشار خونی با کنترل قند خون و فشار خون مراجعان صورت می‌گیرد.
 
مدیر امور توسعه سلامت بنیاد سلامت رضوی تصریح کرد: طبق نظرسنجی انجام شده در پایگاه‌های پایش سلامت رضوی در دهه کرامت سال جاری، حدود ۵۴ درصد مراجعان تا پیش از این برای کنترل فشار خون و قند خون خود به مراکز یا پایگاه‌های بهداشتی مراجعه نکرده بودند. ایجاد پایگاه‌های پایش سلامت در راستای پیش‌گیری از بیماری‌های قلبی- عروقی، سکته‌های مغزی و دیابت امری ضروری است.
 
وی به ارائه ۱۰۱ هزار خدمت به ۲۷ هزار مراجعه‌ کننده در چهار پایگاه‌ پایش سلامت این بنیاد در دهه کرامت سال ۱۳۹۷ اشاره و اظهار کرد: امیدواریم بتوانیم این پایگاه‌ها را در دهه فجر سال جاری نیز در جوار حرم مطهر رضوی دایر کنیم. همچنین برنامه ایجاد پایگاه‌های پایش سلامت و اعزام نیروهای جهادی پزشکی به مناطق محروم در مناسبت‌های ملی و مذهبی در تمامی استان‌های کشور در حال پیگیری است.
 

افزودن نظر

captcha
ارسال
انصرافاین سایت با منابع شخصی راه اندازی شده است و حق تکثیر مطالب سایت با ذکر منبع بلامانع است.