مدیرکل بنیاد مسکن انقلاب اسلامی استان اصفهان:
اصفهان پیشتاز در بازسازی سر پل ذهاب/ طرح آمارگیری روستایی در استان اصفهان از ۲۱ مهر آغاز می‌شود
یکشنبه 15 مهر 1397, 22:39

 

مدیرکل بنیاد مسکن استان اصفهان با بیان اینکه اعتبارات اجرای طرح هادی در سال جاری نصف شده است، گفت: برای کمک به خانوارهای روستایی آماده پرداخت در زمینه بوم گردی و گردشگری روستاها هستیم.
 
به گزارش رویش نیوز غلامحسین خانی در جمع خبرنگاران، با بیان اینکه طرح آمارگیری از ویژگی‌های مسکن روستایی است که در بازده زمانی پنج‌ساله و سال 1382 توسط بنیاد مسکن انقلاب اسلامی انجام می‌شود، اظهار کرد: امسال در دوره پنجم آمارگیری قرار داریم که 304 روستا با 12 هزار و 452 واحد مسکونی  مورد بررسی قرار می‌گیرند، هم‌چنین برای بیش از 56 هزار واحد تسهیلات بهسازی پرداخت شده که از این تعداد بیش از 85 درصد پایان کار دریافت کرده‌اند.
 
وی با بیان اینکه 205 هزار واحد در روستاها وجود دارد که با رشد جمعیت تا 1404 به جمعیت آن‌ها به 236 هزار خواهند رسید، افزود: در این راستا با توجه به اطلاعات آمارگیری سال 92 ، هرساله باید 5 هزار و 800 فقره تسهیلات بهسازی داشته باشیم تا سال 1404 حدود 85 درصد از واحدها بهسازی شوند.
 
مدیرکل بنیاد مسکن استان اصفهان گفت: طرح آمارگیری از 21 مهرماه تا 21 آبان ماه با پشتوانه علمی اساتید دانشگاه شهید بهشتی تهران انجام خواهد شد.
 
وی با تأکید بر اینکه ایران کشوری زلزله‌خیز است، اظهار کرد: خوشبختانه از سال 84 به بعد برای بهسازی واحدها تسهیلات پرداخت می‌کنیم تا در مقابل خطرات طبیعی ایمن و مقاوم شوند.
 
خانی با اشاره به اینکه روستاییان برای دریافت تسهیلات باید به شعب روستایی بنیاد مسکن مراجعه کنند، یادآور شد: به هر واحد 2.5 میلیون تومان تسهیلات پرداخت می‌شود، هم‌چنین در روستاهایی که نیازمند کمک هستند از محل حساب 100 امام نیز مبالغی بلاعوض پرداخت می‌شود.
وی با بیان اینکه 3 هزار و 45 واحد مسکونی شهری در دست ساخت وجود دارد که از این تعداد 2 هزار و 237 مورد مربوط به سال گذشته است، افزود: برای حدود 895 روستا طرح هادی تهیه کردیم و بازنگری طرح هادی 371 روستا نیز انجام گرفته است، هم‌چنین در سال جاری برای 101 روستا این طرح در نظر گرفته شده و 22 میلیارد بودجه طرح‌های روستایی است.
 
مدیرکل بنیاد مسکن استان اصفهان با اشاره به اینکه تاکنون برای 210 هزار واحد مسکونی روستایی نقشه تهیه و سند مالکیت آماده شده است، افزود: 4 هزار و 279 برگ سند در شهرهای زیر 25 هزار نفر نیز تهیه و تحویل شده است.
 
وی با اشاره به اینکه از سال 94 قیر رایگان در اختیار روستاییان قرار گرفته و تاکنون 59 هزار و 300 تن به ارزش 522 میلیارد ریال به استان اختصاص یافته است، افزود: حدود 10 میلیارد و 900 میلیون تومان اعتبار برای قیر رایگان در نظر گرفته شده است.
 
خانی به ساخت مسکن برای خانواده‌های دارای دو معلول اشاره کرد و گفت: تاکنون 102 واحد در روستاها را شروع کردیم و در شهرها نیز 443 واحد ساخته شده است.

ساخت 3 هزار واحد مسکونی در سرپل ذهاب توسط بنیاد مسکن اصفهان

وی ادامه داد: حدود 7 هزار واحد خانه‌های احداثی است که در سرپل ذهاب پرونده تشکیل شده است؛ تخریب و آواربرداری و پی‌کنی این واحدها توسط بنیاد مسکل به صورت رایگان انجام می‌شود که تاکنون 95 درصد از آن‌ها انجام شده است و اقدامات اولیه در این مورد هم انجام شده است و حدود 40 درصد پیشرفت فیزیکی در این میزان واحد داریم.

خانی در ادامه اضافه کرد: حدود 3 هزار واحد مسکونی را اصفهان آماده می‌کند و بیش از 5 ماه درگیر آواربرداری و گودبرداری بودیم، پیش‌بینی ما تکمیل واحدها تا مهرماه 98 است و همه تلاش‌مان را انجام می‌دهیم تا زودتر بتوانیم واحدها را آماده کنیم.

وی بیان کرد: حدود 40 هزار تن آهن از کارخانجات مختلف تهیه کرده‌ایم و به قیمت‌های قبل در اختیار مردم قرار گرفته است و حدود 30 هزار تن آهن دیگر نیاز داریم.

مدیرکل بنیاد مسکن انقلاب اسلامی استان اصفهان در مورد اقدامات دیگر انجام شده در منطقه غرب گفت: شرکت بنیاد بتن اصفهان در منطقه زلزله‌زده حضور دارد و در کنار دیگر نهادها به مردم کمک می‌کنند تا هرچه زودتر واحدها ساخته شود.

مدیرکل بنیاد مسکن انقلاب اسلامی استان اصفهان با بیان اینکه اعتبارات اجرای طرح‌های هادی در سال جاری نصف شده است، گفت: علاوه بر این گرانی مصالح نیز از دیگر مشکلات اصلی ماست که موجب شده است در زمینه قیمت تمام شده ما در شهرها و روستاها دچار مشکل شویم.

وی پیرامون دیگر اقدامات صورت گرفته در روستاها، گفت: در راستای بوم‌گردی آمادگی کمک‌رسانی به خانواده‌های روستایی داریم و آماده پرداخت تسهیلات در این حوزه هستیم.

 

افزودن نظر

captcha
ارسال
انصرافاین سایت با منابع شخصی راه اندازی شده است و حق تکثیر مطالب سایت با ذکر منبع بلامانع است.