شفافیت نماینده به دادن رأی علنی در مجلس نیست
چهارشنبه 21 شهریور 1397, 12:58

 

نماینده مردم اصفهان در مجلس گفت: شفافیت ابعاد مختلفی دارد و در این رابطه شفافیت نماینده به دادن رای علنی در مجلس نیست و چه بسا رای داده شده کارشناسی نباشد.

به گزارش رویش نیوز حمیدرضا فولادگر در گفتگو با صاحب نیوز، با اشاره به طرح یک فوریتی شفافیت آرای نمایندگان که با امضاء ۲۹ نفر از نمایندگان مجلس تحویل هیئت رئیسه مجلس شد، اظهار کرد: این طرح برای شفاف کردن آرای نمایندگان مجلس در بررسی طرح‌ها و لوایح است تا مشخص شود کدام نماینده با یک طرح موافق یا مخالف بوده است که در این مرحله فوریتش رای نیاورد.

نماینده مردم اصفهان در مجلس افزود: گاهی یک رای کارشناسی شده نیست و نباید گفت که شفافیت نماینده مردم در مجلس به علنی رای دادن اوست تا به عنوان معیاری برای ارزیابی قرار داده شود.

وی با بیان اینکه شفافیت ابعاد مختلفی دارد، گفت: طرح ها بهتر است به صورت جامع مطرح شود تا طرح فوریتی که فقط شامل رای دادن شود و در خصوص طرح شفافیت نیز می توان با ادغام طرح هایی که قبلا نیز در این خصوص به مجلس آمده است، طرح جامع تری ارائه شود.

فولادگر با اشاره به خارج شدن طرح مبارزه با مفاسد اقتصادی از دستور کار مجلس، تصریح کرد: برخی نمایندگان بر این باور بودند که یکی از ماده قانون های این طرح بار مالی دارد و بر این اساس، طرح مبارزه با مفاسد اقتصادی از دستور کار خارج شد که به عقیده بنده این کار تعجیلی و اشتباه بود.

وی ادامه داد: باید به همان ماده طرح که دارای بار مالی بود، پیشنهاد اصلاحی داده می شد و پس از آن به کمیسیون می رفت نه اینکه کل طرح از دستور خارج شود.

نماینده مردم اصفهان در مجلس در بخش دیگر گفتگو با بیان اینکه دولت باید در انتخاب وزرا حساب شده کار کند، تاکید کرد: دولت باید در جنگ اقتصادی به دنبال تقویت تیم اقتصادی خود بر اساس شایستگی و توانمندی باشد تا بتوان با ارائه راهکار تخصصی و عملیاتی به دنبال فایق آمدن بر مشکلات اقتصادی باشیم.

 

افزودن نظر

captcha
ارسال
انصراف

پربیننده‌ترین

مطلب دیگری نیستاین سایت با منابع شخصی راه اندازی شده است و حق تکثیر مطالب سایت با ذکر منبع بلامانع است.