«کمدی دروغ و تناقض» حضرتی درباره مطالبات مردم و جهانگیری
دوشنبه 05 شهریور 1397, 11:33

 

به گزارش رویش نیوز به نقل از مشرق، «الیاس حضرتی»، فعال اصلاح‌طلب، از نمایندگان مستعفی مجلس ششم و نماینده فعلی تهران در مجلس شورای اسلامی طی اظهارات خود در جلسه استیضاح وزیر اقتصاد و بعنوان موافق این استیضاح گفته است:

«امروز با مردم مواجهیم، با مردم اقشار پایین و ضعیف که در این شرایط نابسامان اقتصادی نابود شدند و بیچاره شدند، هفته قبل بنده ۲۵۰ نفر ملاقات‌کننده داشتم که همه نالان و گریان در بن‌بست مشکلات مالی کشور قرار گرفته‌اند...بنده نمی‌توانستم مشکلات این مردم را نادیده بگیرم و این مشکلات را فدای رفاقت ۳۰ ساله‌ام با آقای کرباسیان کنم و امضایم را پس بگیرم، حقوق مردم چیزی نیست که بشود آن را معامله کرد»!

او در ادامه نیز می‌گوید:

در سال ۹۶ ملت ایران مجدداً به دولت آقای روحانی رأی دادند و با او اتمام حجت کردند و رأی بالاتر و کیفی‌تر ملت به روحانی به این دلیل بود که او انتظارات ملت را بیشتر مورد توجه قرار دهد اما آقای روحانی در دولت دوم خود نتوانست توجهی به این مشکلات کند و او در چیدمان کابینه‌اش و اتخاذ تصمیماتش لحظه به لحظه عقب نشست و همین موضوع باعث ناامیدی ملت شد و یأس بر مردم مستولی گردید.

حضرتی همچنین در بخش دیگری از صحبت‌های خود با بیان اینکه «ما بدبخت سوءتدبیرها هستیم نه آمریکا. هنوز آمریکا کاری انجام نداده است» تصریح می‌کند:

«حق‌اش بود آقای رئیس‌جمهور، آقای جهانگیری، آقای نوبخت، آقای سیف و آقای نهاوندیان استیضاح می‌شدند ولی ما مجبوریم وزیر اقتصاد را استیضاح کنیم، ما نامه دادیم که آقای رئیس‌جمهور تیم اقتصادی دولت را تغییر دهد اما این کار را انجام نداد، شما باید به مردم پاسخ دهید، اگر مشکلات را نمی‌توانید حل کنید، حداقل با مردم هم‌نوا شوید.»[۱]

 

*منطق سیاست حکم می‌کند کسانیکه باعث و بانی روی کار آمدن یک رئیس‌جمهور و دولت پیرامون او شده‌اند؛ در هنگامه بروز مشکلات، قبل از هر اقدامی از مردم عذرخواهی کنند نه اینکه ژست منتقد بگیرند و انگار نه انگار که گذشته مشترکی با دولت و رئیس‌جمهور داشته‌اند!

از طرفی نه از باب مچ‌گیری که از باب تنویر افکار عمومی بایستی به دروغ بزرگی که الیاس حضرتی در صحبت‌های بالا گفته است اشاره کرد.

آقای حضرتی، حوالی ۳ ماه قبل و در اردیبهشت‌ماه امسال طی یادداشتی در روزنامه اعتماد؛ مطالبه مردم مراجعه کننده به خود را «رفع حصر» عنوان کرده بود اما در صحبتهای بالا از این می‌گوید که ملاقات‌کننده‌ها، نالان و گریان از مشکلات اقتصادی می‌گویند!

او در آن یادداشت نوشته بود: «مردم بزرگوار ما در سه، چهار انتخابات گذشته حضوری چشمگیر داشته‌اند و بعد از ماجراهای تلخ ٨٨ وفاداری‌شان را به نظام جمهوری اسلامی به اثبات رسانده‌اند. نه تنها یکی از مطالبات جدی ایشان از رییس جمهور رفع حصر و گشایش فضای سیاسی بوده است بلکه کتبی و شفاهی از وکلای خود در مجلس شورای اسلامی خواسته‌اند قانونی و در نهایت آرامش، جلوی تداوم حصر را بگیرند.»[۲]

در واقع به نظر می‌رسد اساساً صدایی که حضرتی و دوستانش از مردم می‌شنوند صدای واقعی نیست و بسته به شرایط و فضایی است که مصلحت اصلاح‌طلبان اقتضا می‌کند!

البته ما منتقدین اصلاح‌طلبان و دولت منتخب آنها هستیم و به مشکلات اقتصادی مردم نیز آگاهیم اما «بدبختی» و فضای تاریکی که حضرتی در یک «اوگاندا نمایی» تمام عیار از ایران اسلامی ارائه کرده است؛ بر اساس آمارهای موجود منطبق بر واقعیت نیست.

به سخن دیگر اینکه اگرچه مشکل داریم اما بحرانی در کار نیست.

از دیگر کرامات جالب حضرتی در اظهارات بالا؛ فراموشی حضرتی درباره روزگاری است که منتقدان جهانگیری را در بالاترین سطوح هم با تندترین الفاظ می‌نواخت اما امروز به هواخواه استیضاح جهانگیری تبدیل شده است.

حضرتی در هنگام زلزله کرمانشاه و در کنایه به انتقاد سردار وحید حقانیان، از اسحاق جهانگیری، طی یادداشتی، تلویحاً حقانیان را به «بی‌تقوایی»، «جوّ گیری»، «عدم مهار عقل» و «موقعیت‌نشناسی» متهم کرده بود. فقط بخاطر انتقاد از جهانگیری...[۳]

آقای حضرتی اما شاید فکرش را هم نمی‌کرد که در دولت دوازدهم متوجه آن انتقادات بشود و خود به دنبال استیضاح جهانگیری دوره بیافتد.

در اشاره به حرف‌های حضرتی و اصرارهای او به استیضاح روحانی همچنین یادآوری گذشته اصلاح‌طلبان در تقدیس رئیس‌جمهور روحانی نیز ضروریست.

خاصه آنهنگام که حسین مرعشی در روزنامه آقای حضرتی یعنی روزنامه اعتماد مصاحبه کرد و از این گفت که تمام کارهای روحانی قانونیست...

و آن هنگام که اصلاح‌طلبان از این گفتند که ما «فدائیان روحانی» هستیم و تضمین او با ماست. [۴]

گفتنیست، سیدیاسر جبرائیلی، از تحلیلگران کشور طی یادداشتی کوتاه در اشاره به صحبت‌های حضرتی در مجلس نوشته است: «جناب حضرتی! خودتان را فراموش کردید. امروز شما و همه کسانی که موجب رأی‌آوردن آقای روحانی شدید باید در پیشگاه ملت استیضاح شوید. شما در بزک برجام، تقدیس روحانی و تخریب رئیسی کم نگذاشتید.»

 

افزودن نظر

captcha
ارسال
انصراف

پربیننده‌ترین

مطلب دیگری نیستاین سایت با منابع شخصی راه اندازی شده است و حق تکثیر مطالب سایت با ذکر منبع بلامانع است.