فرماندار اصفهان: مشکلات صنعتگران شهرک امیر کبیر حل شد
چهارشنبه 17 مرداد 1397, 16:13

 

فرماندار اصفهان تصریح کرد: صنعتگران و کسبه شهرک صنعتی امیر کبیر اصفهان در چند روز گذشته مطالبات صنفی داشتند که با تلاش مسئولان استان بیش از 67 درصد مطالبات آنها برآورده و مشکلات آنها حل شد.

به گزارش رویش نیوز به نقل از ایرنا، ' احمد رضوانی ' روز چهارشنبه در مراسم تجلیل از خبرنگاران که به مناسبت گرامیداشت روز خبرنگار در فرمانداری اصفهان برگزار شد، با تبریک این روز به جامعه اطلاع رسانی افزود: صنعتگران شهرک امیر کبیر خواهان حل مشکلات بیمه و مالیات بودند و نسبت به قطعی برق اعتراض داشتند که طی جلسه ای با نمایندگان آنها این مشکلات بررسی و حل شد.

وی با اشاره به اینکه مشکلات این صنعتگران در همان روزهای اول و دوم برگزاری تجمع در شهرک صنعتی امیرکبیر طی جلسه ای با نمایندگان آنها بررسی و حل و فصل شد، افزود: وقتی خواسته صنفی این صنعتگران حل شد آنها به تجمع خود پایان دادند اما عده ای معاند که از سوی مخالفان نظام تحریک می شدند قصد داشتند به این تجمع ها ادامه دهند و براساس قانون با آنها برخورد شد.

*** طرح های مقابله با ریزگردها در شرق اصفهان متوقف نشده است
فرماندار اصفهان در ادامه درباره اجرای طرح های مقابله با ریزگردها و آلودگی هوا گفت: اجرای طرح مقابله با ریزگردها در شرق اصفهان و دشت سگزی با قوت ادامه دارد.
وی اظهارداشت: بخشی از انتشار ریزگردها در منطقه مربوط به استقرار کارخانه های آجرسازی و تولید گچ است که برنامه هایی برای انتقال این کارخانه ها با مشارکت اتحادیه این صنوف و مالکان در دست اقدام است.
رضوانی با اشاره به اینکه اعتبارات طرح های مقابله با ریزگردها در شرق اصفهان متوقف نشده است، افزود: اعتبارات خوبی برای اجرای این طرح ها از جمله مالچ پاشی اختصاص یافته است.
طرح بیابان زدایی 10 هزار هکتاری شرق اصفهان شامل فعالیت هایی نظیر نهال کاری، آبیاری و حفاظت است که از آبان سال 94 درمنطقه سگزی اصفهان در دست اجراست.
این طرح با مشارکت نهادهایی شامل اداره کل منابع طبیعی و آبخیزداری، بسیج سازندگی سپاه صاحب الزمان(ع) و اداره کل محیط زیست استان اصفهان و سازمان های مردم نهاد اجرا می شود.
این طرح منطقه وسیعی از شرق اصفهان را پوشش داده و از فرسایش خاک و پدیده گرد و غبار جلوگیری کند.
آبیاری این مناطق بوسیله پساب صنعتی تامین می شود و میزان آبیاری آن حدود یکسال خواهد بود و پس از آن پوشش گیاهی بطور طبیعی آب خود را تامین می کند.
بیابانزایی در شرق اصفهان سالانه بیش از 36 میلیارد تومان به امکانات زیربنایی و منابع طبیعی این خطه خسارت می زند.
عمده خسارات به پایگاه های نظامی اطراف همچون پایگاه هوایی هشتم شکاری، فرودگاه شهید بهشتی اصفهان، اراضی کشاورزی، محورهای مواصلاتی و شهرک های صنعتی، راه آهن و شهرهای پیرامون وارد می شود.

*** اقدام ها برای کاهش آلایندگی اصفهان نتیجه بخش بوده است
وی با اشاره به اقدام های انجام شده برای مقابله با آلاینده ها و جلوگیری از آلودگی هوا طی سال های اخیر بدون ارائه آمار روزهای سالم شهرستان اصفهان گفت: روزهای سالم در اصفهان افزایش و آمار روزهای آلوده در این شهرستان کاهش یافته است و مردم نتیجه اقدام های انجام شده در این خصوص را احساس می کنند.
فرماندار اصفهان با اشاره به اینکه کشور با از سرگیری تحریم های آمریکا در شرایط خاصی قرار دارد، گفت: استان اصفهان بویژه این شهرستان با مشکلات عدیده ای از جمله خشکسالی و کمبود آب، بیکاری و ریزگردها مواجه است.
وی افزود: بخش بزرگی از این مشکلات با پیگیری های استاندار اصفهان کاهش یافته است و امیدواریم با تلاش دولتمردان و همراهی مردم و رسانه ها بتوانیم مشکلات شهرستان اصفهان را به حداقل ممکن کاهش دهیم.
17 مرداد ماه سالروز شهادت محمود صارمی خبرنگار خبرگزاری جمهوری اسلامی (ایرنا) در افغانستان در تقویم رسمی کشور به عنوان روز خبرنگار نامگذاری شده است.

 

افزودن نظر

captcha
ارسال
انصراف

پربیننده‌ترین

مطلب دیگری نیستاین سایت با منابع شخصی راه اندازی شده است و حق تکثیر مطالب سایت با ذکر منبع بلامانع است.