گاف‌های آقای دوربینی توییتر +تصاویر
یکشنبه 14 مرداد 1397, 14:49

 

شایعه‌ای سراسر کذب و جعلی ابتدا در رسانه‌ها و کانال‌ها و اکانت‌های متعلق به ضدانقلاب در سطح وسیع منتشر می‌شود، محمود صادقی این شایعات را دستمایه نطق‌های خود در مجلس و یا موضوع توئیت‌هایش می‌کند و سپس همان رسانه‌ها و کانال‌ها دروغ منتشره از جانب خود را با استناد به بازنشرش توسط صادقی که نماینده مجلس است بعنوان یک گزاره واقعی و حتمی جا می‌زنند.

 

به گزارش رویش نیوز به نقل از میزان: در بیش از دو سالی که از آغاز به کار مجلس دهم می‌گذرد، محمود صادقی یکی از نمایندگان لیست امید سردمدار حاشیه‌سازی و (خواسته یا ناخواسته) بده بستان خبری با رسانه‌های ضدانقلاب و معاند بوده است.

از تکرار چند باره مطلب کذبی درخصوص ارتباط یک تاجر با یکی از مراجع عظام تقلید تا گاف خنده‌دار پیرامون دَر‌های سرویس‌های بهداشتی حرم مطهر رضوی و اصرارش بر دروغی در رابطه با حساب‌های قوه قضاییه که به کرات توسط مسئولان اقتصادی و بانکی نفی شده است.

گاف‌هایی که بار‌ها واکنش‌های انتقاد آمیز کاربران مجازی را نیز به دنبال داشته است.
 
آقای دوربینی توییتر را بشناسید

نامبرده به نشر و بازنشر مطالب کذب و جعلی با منابع مخدوش و غیرمعتبر، شهرت دارد. توییت‌های صادقی با استقبال و سوت و کف رسانه‌های ضدانقلاب و معاند مواجه می‌شود و به نوعی برای آن‌ها خوراک خبری تولید می‌کند که می‌توانند از این خوراک سمی در جریان جنگ روانی و دروغ پردازی علیه نظام و مردم ایران استفاده کنند.

علاقه آقای نماینده به تکرار دروغ‌هاش!
این نماینده مجلس، از اتهام زنی و ایراد نسبت ناروا و اظهار سخنان تند و خارج از ادب در مورد مقامات و شخصیت‌های برجسته نظام و کشور ابایی ندارد و قابل تامل آنکه بعد از آشکار شدن کذب و جعلی بودن دروغ‌ها و نسبت‌هایش، به یک عذرخواهی خشک و خالی بسنده می‌کند و تعجب‌برانگیزتر آنکه در صورت فراهم آمدن جو و فضاسازی در کانال‌ها و شبکه‌هایی، چون توئیتر، آن دروغ‌ها را که پیش‌تر بابت آن‌ها عذرخواهی کرده، تکرار می‌کند؛ رویه فوق‌الذکر حداقل دوبار از سوی این نماینده در ماجرای ایراد اتهام به یکی از مراجع تقلید و حساب‌های قوه قضاییه مشاهده شده است.

تعریض زیرکانه رئیس مجلس
شاید به همین دلیل بود که علی لاریجانی رئیس مجلس روز دوشنبه ۸ مرداد در نشست فراکسیون شفاف‌سازی مجلس که از قضا رئیسش محمود صادقی است، گفت که «نمایندگان باید به صحبت‌هایشان توجه داشته باشند و از اینکه مطالب سست به رسانه‌ها بگویند، پرهیز کنند تا مجبور به عذرخواهی نشوند».

جدیدترین حاشیه‌سازی محمود صادقی

صادقی در جدیدترین حاشیه‌سازی خود، به سمت آمریکایی‌ها غش کرده و مشعوف از بازنشر اکاذیبش - که خودش هم از آمدنیوز آن‌ها را روخوانی کرده - توسط «مایک پمپئو» وزیر خارجه آمریکا، سعی کرده سراسیمه در یک اقدام فرار به جلو دوباره این بازنشر اکاذیب آمدنیوز در تریبون مجلس را برای خود به مثابه یک دستاورد (؟!) جا بزند؛ این درحالی است که اصولا وی باید پاسخ دهد که چطور اکاذیب یک رسانه ضد انقلاب از زبان او بولد می‌شود و بعد همان خط را وزیر پمپئو دنبال می‌کند.

پمپئو روز یکشنبه -۳۱ تیر- طی سخنانی در کتابخانه رونالد ریگان شهر لس‌آنجلس، پس از آنکه زبان به تهدید نظام و ملت ایران گشود، تهمت‌های ناروایی را علیه مسئولان کشور روا داشت؛ تهمت‌هایی که در واقع همان اکاذیب و جعلیات منتشر شده در رسانه‌ها و کانال‌های ضدانقلاب همچون جاعل‌نیوز بود و کم عمقی فهم و درک فردی در سطح وزیر خارجه آمریکا را به اثبات می‌رساند.

هم‌آوازی نماینده لیست امید با وزیر خارجه آمریکا
تا اینجای کار، اما موضوع تعجب برانگیز نبود؛ مسئولان رژیم آمریکا ۴۰ سال است که مشغول دروغ پراکنی و تخریب و ایذاء و جنایت علیه مردم و نظام ایران هستند؛ از تسلیح و تجهیز صدام متجاوز تا حمله به هواپیمای مسافربری و کشتن ۲۹۰ مسافر ایرانی و تحمیل و انواع و اقسام تحریم‌های به زعم خودشان فلج کننده! آنچه که در این میان، تعجب‌برانگیز بود، هم‌آوازی یکی از نمایندگان لیست امید با وزیر خارجه آمریکا بود!

پمپئو وزیر خارجه آمریکا که به کرات از علاقه خود برای براندازی نظام مقدس جمهوری اسلامی سخن گفته است و همواره صحنه گردان محافلی بوده که حمله به ایران را تجویز می‌کرده‌اند، روز یکشنبه - ۳۱ تیر - در سخنان خود پس از تکرار اتهامات و تهدید‌های خود علیه ملت و نظام ایران، در راستای جنگ روانی مخصوص به غربی‌ها به دروغ ادعا‌های کذبی را در مورد تنی چند از مسئولان کشور بیان کرد. این دروغ‌ها پیش از آنکه به زبان وزیر خارجه رژیم متخاصم آمریکا جاری شود، توسط رسانه‌ها و کانال‌های ضدایرانی به کرات بازنشر شده بود و به قدری مضحک بود که حتی آن دسته از معدود مخاطبان این رسانه‌ها و کانال‌ها نیز نسبت به آن بی‌اعتنا بودند.

توئیت مشکوک
صادقی پس از آنکه دروغ مضحک در مورد مسئولان جمهوری اسلامی از زبان وزیر خارجه آمریکا خارج شد، توئیتی را منتشر کرد و از پیگیری خود در رابطه با موضوعی سخن گفت که منشاء اکاذیب وزیر خارجه ضد ایرانی امریکاست.

محمود صادقی پیش‌تر در پاییز ۹۵ همین دروغی که اخیرا بر زبان پمپئو جاری شده را از تریبون مجلس پخش کرد و این در حالی بود که «علی طیب‌نیا» وزیر وقت اقتصاد به عنوان یک مسئول دولتی در این رابطه شفاف‌سازی کرده بود.
 
آقای دوربینی توییتر را بشناسید


شفاف سازی وزیر وقت اقتصاد و گوش‌های سنگین آقای نماینده!
علی طیب‌نیا وزیر وقت اقتصاد در تاریخ ۱۸ آبان ۹۵ در بخش خبری ۲۰:۳۰ شبکه دوم سیما در ارتباط با شایعات رسانه‌های بیگانه پیرامون حساب‌های قوه قضاییه، توضیح مبسوطی داد و بیان داشت که «شایعه برخی سایت‌های خارجی که در مورد حساب‌های بانکی قوه قضاییه منتشر کردند و این حساب‌ها را به رئیس قوه قضاییه نسبت داده‌اند، قطعا کاملا ناصحیح است. از ۲۰ سال پیش با هماهنگی خزانه کل کشور و بانک مرکزی جمهوری اسلامی ایران مجموعه مبالغی با رعایت حدود قانونی و موازین شرعی برای قوه قضائیه به صورت سپرده در سیستم بانکی کشور قرار گرفته است و سود حاصله از مبالغ مذکور، صرفا برای برخی هزینه‌های معین در قوه قضائیه صرف شده است».
 
آقای دوربینی توییتر را بشناسید
 

مبنا قرار دادن اکاذیب رسانه‌های معاند توسط محمود صادقی!
علی‌رغم توضیحات اقناعی وزیر وقت اقتصاد که مرجع رسمی اعلام موضع در خصوص مسائل خرد و کلان مالی و بانکی کشور است، اما محمود صادقی ۵ روز بعد از آن ترجیح داد که بجای نظر و موضع یک مقام رسمی دولتی، اکاذیب رسانه‌های معاند را مبنای نطق خود در مجلس قرار دهد لذا در روز دوشنبه ۲۴ آبان ۹۵، در صحن علنی مجلس، جعلیات منتشره از جانب رسانه‌های معاند مبنی بر حساب‌های قوه قضاییه را تکرار کرد؛ هنوز دقایقی از نطق صادقی در صحن علنی مجلس نمی‌گذشت که رسانه‌ها و کانال‌ها و اکانت‌های متعلق به ضدانقلاب و معاندان، مبادرت به انتشار نطق صادقی در سطح وسیع کردند؛ نطقی که مشحون از اطلاعات کذب و جعلی بود و پیش‌تر توسط مسئولان اقتصادی و بانکی کشور پیرامون آن شفاف سازی صورت گرفته بود.

در واقع در ماجرای فوق‌الذکر نیز مانند ماجرای اخیر پمپئو، (خواسته یا ناخواسته) میان محمود صادقی و بیگانگان و معاندان گویی یک تقسیم کار صورت گرفته بود؛ تقسیم کاری که فرمولش از این قرار است: شایعه‌ای سراسر کذب و جعلی ابتدا در رسانه‌ها و کانال‌ها و حتی اکانت‌های متعلق به ضدانقلاب در سطح وسیع منتشر می‌شود، محمود صادقی این شایعات را دستمایه نطق‌های خود در مجلس و یا موضوع توئیت‌هایش می‌کند و سپس همان رسانه‌ها و کانال‌ها دروغ منتشره از جانب خود را با استناد به بازنشرش توسط صادقی که به اصطلاح نماینده مجلس است بعنوان یک گزاره واقعی و حتمی جا می‌زنند؛ بدین ترتیب تسلسل از دروغ تولید و بازتولید می‌شود!

اتهام زنی‌های بی‌پایان
در جریان جلسه علنی مجلس به تاریخ ۱۴ آذر ۱۳۹۵، علی لاریجانی رئیس مجلس به اصرار محمود صادقی برای طرح مجدد اکاذیبش در مورد حساب‌های قوه قضاییه واکنش نشان داد و خطاب به او گفت که «شما یک چیزی اضافه کرده‌اید و گفته‌اید بر اساس کدام قانون این مبالغ به یک حساب شخصی داده می‌شود؟ اینجا نقطه اتهام است؛ ببنید! وقتی وزیر اقتصاد می‌گوید آن سایت ضدانقلاب دروغ گفته است و این پول‌ها که در قوه قضائیه است به نام قوه قضائیه می‌باشد، از برادر عزیزمان آقای دکتر صادقی انتظار نبود که آن را تائید کند. ضمنا به خاطر دارید شما به همراه آقای مازنی و آقای رحیمی نماینده تهران تشریف آوردید من خدمت شما عرض کردم این حرف نادرست است و این پول‌ها به نام قوه قضائیه است و به نام شخص نیست؛ چرا اصلاح نکردید؟»

ماجرای شاکیان خصوصی محمود صادقی و جنجال آفرینی او علیه قوه قضاییه
البته محمود صادقی از هم‌آوایی با ضدانقلاب در هجمه‌پراکنی به دستگاه قضایی یک غرض دیگر را نیز دنبال می‌کند؛ این به اصطلاح نماینده مجلس چنان شاکی خصوصی نیز داشته باشد و به همین سبب توسط مراجع قضایی احضار شود، برای منحرف کردن افکارعمومی، علت احضارش را به نشر اکاذیبش در مورد قوه قضائیه ارتباط می‌دهد. عین این اتفاق در همان پاییز سال ۹۵ رخ داد؛ زمانیکه نامبرده به دلیل هشت فقره شکایت خصوصی و سه فقره اعلام جرم عمومی، توسط دادسرای فرهنگ و رسانه احضار شده بود و موظف بود طبق قاعده مساوی بودن همگان در برابر قانون خود را به مرجع قضایی تسلیم کند، اما از این کار سرباز زد و فضاسازی و نمایش عجیبی را علیه دستگاه قضایی به راه انداخت که تا مدت‌ها سوژه رسانه‌های ضدانقلاب و معاند بود.

نسبت ناروای محمودصادقی به بیت آیت‌الله مکارم
دایره اقدامات مغایر با قانون و اخلاق محمود صادقی تنها به هجمه‌پراکنی و دروغ پردازی علیه دستگاه قضایی خلاصه نمی‌شود و نامبرده حتی به خود اجازه داده که نسبت‌های ناروا و اتهامات زشتی را به ساحت یکی از مراجع عظام نیز وارد آورد.
 
آقای دوربینی توییتر را بشناسید
آقای دوربینی توییتر را بشناسید


آیت‌الله مکارم شیرازی روز چهارشنبه ۸ آذر ۹۶، در بخشی از ابتدای درس خارج از فقه خود، گفت: مشکل واقعی مردم مشکل بانک‌هاست که مردم را بیچاره کرده است، مشکل مردم بنا‌های فرسوده در سراسر کشور است که با یک زلزله موجب تلفات زیادی می‌شود، مشکل مردم جوانان بیکار است، مشکل مردم تعطیل شدن کارخانه هاست نه حضور در استادیوم‌های ورزشی؛ چرا بعضی‌ها به بیراهه می‌روند؟

روی سخن این مرجع تقلید توجه به مشکلات واقعی و انضمامی مردم بود که در گوشه و کنار کشور با آن درگیر هستند و پرهیز از هرنوع مباحث انتزاعی که صرفا در حد شعار است آن هم شعار‌هایی که هیچگاه به واقعیت نپیوسته و همچنان ابزاری برای - در خوشبینانه‌ترین حالت - فریب مردم است.

محمود صادقی برای اینکه ثابت کند متخصص تامین خوراک خبری برای رسانه‌های معاند است، یک شمه دیگر از دروغ پردازی‌های خود را به اثبات رساند و در واکنش به بیانات متقن این مرجع تقلید، طی توئیتی نوشت: «خوب است جناب ایشان درباره بدهی‌های کلان معوق جناب مدلل به بانک سرمایه هم توضیح بدهند».

توئیت این نماینده فهرست موسوم به امید در حالی بازنشر شد که دفتر آیت الله مکارم شیرازی در چندین نوبت طی اطلاعیه‌هایی به شایعات مطرح شده در خصوص ارتباط مدّلل با این مرجع تقلید شیعیان واکنش نشان داده بود؛ از جمله آنکه در تاریخ ۱۶ مرداد ۹۶ اعلام کرده بود: «اخیرا دوباره داستان دروغین رابطه دامادی تاجری به نام مدلّل با حضرت آیت‌الله العظمی مکارم شیرازی در بعضی از سایت‌ها آمده است! مکرر از آیت الله مکارم شیرازی شنیده‌ایم که هرگز نامبرده را ندیده و نمی‌شناسم و هیچگونه رابطه‌ای با ما نداشته و ندارد. اما آن‌ها که نه ایمان دارند و نه وجدان، از تکرار دروغ‌های خود ابا ندارند».

صادقی ۳ روز پس از انتشار توئیت خود که در آن مرجع تقلید شیعیان را به ارتباط با مدّلل متهم کرده بود، در توئیتی ثانویه، بدون هیچگونه عذرخواهی حرف ابتدایی خود را در خصوص ارتباط این فرد با آیت‌الله مکارم شیرازی پس گرفت.

اقدامی که با واکنش کابران فضای مجازی روبرو شد
 
آقای دوربینی توییتر را بشناسید
 
آقای دوربینی توییتر را بشناسید
 
آقای دوربینی توییتر را بشناسید
 

البته نامبرده در روز ۱۲ آذر ۹۶ طی سخنانی در دانشگاه گیلان ضمن عذرخواهی از آیت‌الله مکارم شیرازی به سبب ایراد اتهام بدون سند به بیت ایشان، تلویحا خود را لو داد که علت این اتهام زنی‌اش، گرفتن انتقام سیاسی بوده است؛ آنجایی که گفت: «در مقابل صحبت آیت الله مکارم در خصوص حضور زنان در ورزشگاه در توییتی در مورد یکی از اشخاص منتسب به ایشان سوالی کردم که بعد متوجه شدم این فرد با آیت الله نسبتی ندارد و از ایشان عذرخواهی می‌کنم»! در واقع محمود صادقی اذعان کرد که، چون آیت‌الله مکارم به برجسته سازی موضوعاتی که مشکل اصلی مردم نیست معترض شده‌اند بنابراین خود را مجاز دانسته که نسبت دروغ به بیت این مرجع تقلید وارد آورد.

شایان ذکر است، ادعای کذب محمود صادقی در مورد بیت آیت‌الله مکارم شیرازی علاوه بر اینکه تا مدت‌ها دستمایه شانتاژ‌های رسانه‌های معاند و ضدانقلاب بود، در سخنرانی روز ۳۱ تیر ۹۷ مایک پمپئو نیز مورد استناد وزیر خارجه ضدایرانی آمریکا قرار گرفت.

همانطور که در چندین نمونه فوق نشان داده شد، انتشار جعلیات و اخبار بدون منبع و یا دارای منبع کاذب، کار مورد علاقه محمود صادقی است؛ به طوری که به نظر می‌رسد عمده انگیزه وی از این دروغ‌پردازی‌ها، پیگیری اغراض سیاسی و خوشآمد ضدانقلاب است. نامبرده اوایل فروردین سال جاری، با هدف تعریض وارد کردن به مدیریت آستان قدس رضوی، طی توئیتی با استناد به یک منبع کور توئیتری (فِیک)، ادعا کرد که در‌های پی وی سی سرویس بهداشتی حرم ساخت کشور اتریش هستند. کذب بودن این ادعا سریعا توسط کاربران فضای مجازی برملا شد و مشخص گردید که شرکت نامبرده یک شرکت ایرانی است که بر حسب اتفاق از جمله تولید کنندگان نمونه کشور نیز محسوب می‌شود.
 
آقای دوربینی توییتر را بشناسید
 
آقای دوربینی توییتر را بشناسید
 
آقای دوربینی توییتر را بشناسید
 

همکاران مجلسی؛ سوژه جدید اتهام زنی صادقی
محمود صادقی اخیرا نیز در ادعایی جدید که به شدت مورد استقبال رسانه‌های معاند قرار گرفته، تعدادی از نمایندگان مجلس را به «گرفتن رشوه» در جریان بررسی طرح تحقیق و تفحص از شهرداری تهران متهم کرده است. عزت‌الله یوسفیان ملا نماینده مردم آمل در مجلس در واکنش به این ادعای صادقی و طرح برخی اخبار در رسانه‌ها از قول وی در رابطه با دریافت رشوه از سوی نمایندگان مجلس برای مخالفت با پرونده تحقیق و تفحص از شهرداری تهران، گفت: به هیچ عنوان اظهارات یکی از نمایندگان مجلس را درخصوص دریافت رشوه از سوی نمایندگان را تایید نکردم و این موضوع قطعا کذب است.

یوسفیان ملا، با اشاره به اینکه نشر موضوعاتی مانند خبر نادرست دریافت رشوه نمایندگان بدون حکم قطعی دادگاه و بدون اثبات از سوی مراجع ذی صلاح، خلاف نص صریح قانون اساسی، آیین دادرسی کیفری و آیین دادرسی مدنی است، افزود: نمی‌توان بدون اثبات مسئله‌ای در محاکم قضایی موضوعی را مطرح کرد که با طرح آن یک قوه زیر سوال برود، این مسئله به هیچ عنوان و با هیچ منطقی سازوگار نیست؛ لذا از هیات رییسه مجلس انتظار می‌رود که برای حفظ حرمت مجلس به بحث وارد شده و مستندات طرح این ادعا را بررسی کند.

آخرین جنجالسازی توییتری صادقی

محمود صادقی در آخرین گاف‌های توییتری خود، صبح امروز در مورد سوال از وزیر اقتصاد هم مرتکب تناقض شد صادقی صبح امروز در توییت خود مدعی شد سؤالش از وزیر اقتصاد درباره حساب‌های قوه قضاییه از دستور خارج شد!

ادعای صادقی در حالی مطرح شد، که او بعنوان یکی از سول کنندگان سوال خود از وزیر اقتصاد را مطرح کرد.

این اولین باری نیست که صادقی ادعایی در توییتر خود مطرح کرده است و عدم صحت آن بلافاصله مشخص می‌شود.

باید دید همصدایی فردی همچون محمود صادقی با کانال‌های صهیونیستی- سعودی نظیر جاعل نیوز و همچنین موضع مشترک وی با وزیر خارجه رژیم متخاصم آمریکا -که ابایی از تهدید مردم ایران ندارد- چه معنایی دارد؟ بزودی تاریخ در این مورد روشنگری خواهد کرد.
 

افزودن نظر

captcha
ارسال
انصراف

پربیننده‌ترین

مطلب دیگری نیستاین سایت با منابع شخصی راه اندازی شده است و حق تکثیر مطالب سایت با ذکر منبع بلامانع است.