پیش بینی قیمت مسکن در ماه های آینده
شنبه 30 تیر 1397, 17:13

 

بله قیمت ها افزایش پیدا خواهد کرد ولی به قول آقای رئیس جمهور شیب افزایش قیمت مقداری کم شده است . یعنی شیب ملایم تری نسبت به ماه‌های گذشته دارد. البته این کم شدن شیب افزایش قیمت ها به خاطر این است که ظرفیتش برای متقاضی وجود ندارد به خصوص در بازار اجاره به همین خاطر به نظرم در بحث اجاره بها در ماه های آینده شاهد یک ثبات نه چندان پایدار خواهیم بود.

به گزارش رویش نیوز به نقل از فردا: قیمت مسکن و اجاره بها دوباره اوج گرفته است و زوج های جوان را ناتوان از تهیه مسکن برای شروع زندگی خودشان کرده است. آشفتگی بازر مسکن گویا تمامی ندارد و قیمت ها به صورت نجومی در حال افزایش است این در حالی است که بخش عمده خانواده های ایرانی در آمد هایشان افزایش پیداه نکرده است. برای بررسی تحولات بازار مسکن با فرهاد بیضایی کارشناس این حوزه گفتگو کرده ایم که در ادامه می خوانید.

فردا: در مورد تحولات بازار مسکن، چقدر قیمت افزایش پیدا می‌کند و پیش بینی شما تا آخر سال برای قیمت مسکن و اجاره بها چطور است؟

ما پیش بینی ها را قبلا انجام داده ایم و الان در حال تحقق آن پیشی بینی ها هستیم در واقع کار از پیش بینی گذشته است.

فردا: همین طوری تا آخر سال قیمت‌ها افزایش پیدا می‌کند؟

بله قیمت ها افزایش پیدا خواهد کرد ولی به قول آقای رئیس جمهور شیب افزایش قیمت مقداری کم شده است . یعنی شیب ملایم تری نسبت به ماه‌های گذشته دارد. البته این کم شدن شیب افزایش قیمت ها به خاطر این است که ظرفیتش برای متقاضی وجود ندارد به خصوص در بازار اجاره به همین خاطر به نظرم در بحث اجاره بها در ماه های آینده شاهد یک ثبات نه چندان پایدار خواهیم بود. در واقع در ماه های آینده بازار اجاره نسیبت به خرید وفروش ثبات بیشتری خواهد داشت.

فردا: چرا فکری برای ساماندهی بازار مسکن صورت نمی گیرد؟

شما بخشی از اقتصاد را سراغ دارید که درباره آن فکری شود؟ درباره آن برنامه‌ای وجود داشته باشد و یا کاری اتفاق بیافتد؟ که حالا بگوییم بخش مسکن درباره اش فکری شود. این اپیدمی در دولت است که کاری در دولت انجام نمی شود.

فردا: یعنی همه چیز رهاست؟

بله. مسکن، ارز و بقیه بخش ها را نگاه کنید همین طوری است. دولت روحانی این تیپی است.

فردا: چرا قانون مالیات بر خانه های خالی اجرای نمی شود؟

تصویب شده است. دولت باید همت این را داشته باشد که اجرا کند. این سامانه املاکی که قرار بود اتفاق بیافتد انجام شود  منتها دولت در حوزه اجرا یک کم ضعیف است. بیشتر دوست دارد حرف بزند.

فردا: دغدغه این موضوع در دولت به نظر شما وجود دارد؟

در چه مورد؟

فردا: در حوزه ساماندهی حوزه مسکن و اجاره بها؟

نه دیگر. الان که دولت مردان سود می‌کنند و املاکشان چندین برابر شده است. چه دغدغه‌ای داشته باشند؟

فردا: عملکرد آقای اخوندی را چطور می‌بینید؟

طرف خودش اعلام کرده گفته که من ۷۰۰ میلیارد تومان دارایی دارم، الان آن چیزی که اعلام کرده ۷۰۰ میلیارد بوده، الان آن ۷۰۰ میلیارد تومان شده هزار و ۵۰۰ میلیارد تومان. خوب شما بودید جلوی این کار را می‌گرفتید؟

فردا: قطعا نه.

وقتی به صورت اتوماتیک ارزش دارایی اش دوبرابر می‌شود سه برابر می‌شود

فردا: بدون هیچ زحمتی؟

بله. حالا این وسط ممکن است ۷۰ الی ۸۰ میلیون نفر هم صدمه ببینند زندگیشان مختل شود که برای آقایان خیلی مهم نیست.

فردا: به نظر شما چرا با این عملکرد ضعیف آقای آخوندی می توانند از استیضاح های مجلس خودش را نجات بدهد؟

این را از آقای جنتی باید بپرسید وایشان جواب دهند. حوزه تخصصی من نیست. باید از آقای جنتی بپرسید که در این مجلسی که قرار بود منافع مردم تامین شود چرا این‌گونه عمل می کنند.
 

افزودن نظر

captcha
ارسال
انصراف

پربیننده‌ترین

مطلب دیگری نیستاین سایت با منابع شخصی راه اندازی شده است و حق تکثیر مطالب سایت با ذکر منبع بلامانع است.