وزارت بهداشت در برنامه ششم از ریل خارج شده است
دوشنبه 18 تیر 1397, 13:36

 

به گزارش رویش نیوز به نقل از ایمنا، نماینده مردم اصفهان در مجلس شورای اسلامی گفت: طرح تحول نظام سلامت یکی از برنامه های قابل قبولی بود که متاسفانه خوب اجرا نشد و نتیجه بخش نیز نبود.
حیدرعلی عابدی نماینده مردم اصفهان در نشست مجمع نمایندگان استان با بیان اینکه وزارت بهداشت و درمان در مسیر برنامه ششم توسعه روی ریل حرکت نمی کند، اظهار کرد: طرح تحول نظام سلامت یکی از برنامه های قابل قبولی بود که متاسفانه خوب اجرا نشد و نتیجه بخش نیز نبود و همین موضوع باعث شد از برنامه ششم توسعه فاصله بگیرد.
نماینده مردم اصفهان در مجلس شورای اسلامی خاطرنشان کرد: باید کمک کرد تا دانشگاه علوم پزشکی در سطح استان در جهت برنامه ششم توسعه حرکت کند.
عابدی الکترونیکی کردن پرونده بیماران و اجرای طرح پزشک خانواده را از جمله موضوعات برنامه ششم توسعه در حوزه بهداشت و درمان عنوان کرد و افزود: اگر برنامه ششم به صورت دقیق اجرا شود، قطعا نیازمندان با خدمات بهتر و راحت تر می توانند نیاز خود را رفع کنند.
پزشکان باید در تمامی ساعات در خانه بهداشت حضور داشته باشند
حجت الاسلام احمد سالک، نماینده مردم اصفهان در مجلس شورای اسلامی در ادامه اظهار کرد: با ایجاد یک آسیب شناسی دقیق می توان مشکلات حوزه بهداشت و درمان را شناسایی کرد.
وی گفت: یکی از معضلات بخش درمان این است که پزشکان حاضر در خانه بهداشت ها بعد از ساعت اداری در خانه بهداشت حضور ندارند.
نماینده مردم اصفهان در مجلس شورای اسلامی افزود: حتی در بعضی از موارد پزشک متخصصی که آنکال هست دستورات پزشکی بیمار را به پرستار داده تا برای بیمار انجام دهد که این خلاف قانون است و باید به این موضوع نظارت بیشتری شود.
عضو کمیسیون فرهنگی مجلس گفت: یکی از معضلات دیگر در حوزه بهداشت و درمان، عدم وجود مراکز درمانی مناسب در مناطق محروم استان است که با وجود خشکسالی و ریزگردها با انواع بیماری ها دست به گریبان هستند.
سالک اظهار امیدواری کرد: بتوانیم با احیای بهداشت و درمان در حوزه مناطق محروم، یاری رسان ساکنان این مناطق از استان باشیم.

 

افزودن نظر

captcha
ارسال
انصرافاین سایت با منابع شخصی راه اندازی شده است و حق تکثیر مطالب سایت با ذکر منبع بلامانع است.