اخلال در تأمین مواد اولیه پلی اکریل
چهارشنبه 13 تیر 1397, 16:01

 

به گزارش رویش نیوز به نقل از فارس، به گفته کارگران پلی‌اکریل، طی هفته‌های اخیر، تأمین مواد اولیه که قسمت مهمی از آن از خارج از کشور خریداری می‌شود با مشکل مواجه شده و همین امر موجب توقف تولید در برخی خطوط شده است.
در حالی که در پائیز سال گذشته، رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان اصفهان از عادی شدن وضعیت تولید در شرکت پلی‌اکریل پس از ماه‌ها کش و قوس و تعطیلی خبر داده بود و کارگران این شرکت به تدریج بر سر کار خود بازگشتند، بار دیگر اخبار این شرکت حاشیه‌ساز شد و شواهد، نشان دهنده بروز مشکلات جدیدی بر سر راه تولید در پلی‌اکریل است.
به گفته کارگران این شرکت، طی هفته‌های اخیر، تأمین مواد اولیه که قسمت مهمی از آن از خارج از کشور خریداری می‌شود با مشکل مواجه شده و همین امر موجب توقف تولید در برخی خطوط شده است.
برخی از کارگران خطوط تولید، مشکلات ایجاد شده را به تحریم‌ها، سخت شدن تبادلات بانکی و جهش‌های ارزی نسبت می‌دهند و این در حالی است که این شرکت بورسی پس از تغییر ساختار و استقرار تیم مدیریتی جدید، از نظم بهتری برخوردار شده و علاوه بر رفع مشکلات تولید و تأمین مالی، گزارش دهی و شفافیت آن نیز افزایش یافته است.
گزارش‌های عملکرد پلی‌اکریل در سامانه نظارت بر ناشران بورسی (کدال) نشان می‌دهد که این شرکت موفق شده در 5 ماه ابتدایی سال مالی خود، 8 هزار و 210 تن محصول تولید کرده و مبلغ 431 میلیارد ریال آن را به فروش رسانده است.
آمارها همچنین نشان دهنده وضعیت مناسب تولید و فروش پلی‌اکریل در اردیبهشت ماه و تحقق فروش 144 میلیارد ریالی در این ماه است.
از این رو بروز مشکلات خارج از شرکت و اثرگذاری شوک‌های ارزی و تحریمی بر تأمین مواد اولیه، محتمل‌ترین سناریو در خصوص افت تولید پلی‌اکریل و بروز شرایط فعلی است که باید با مساعدت دولت و تخصیص ارز از سوی بانک مرکزی آن را رفع کرد.
پلی‌اکریل سرمایه 50 ساله استان اصفهان است که میزبان چند نسل از مردم اصفهان در بین نیروهای کار خود بوده است و در وضعیتی که پس از سال‌ها تلاش، تیم جدید مدیریتی این شرکت توانسته ثبات نسبی را در خطوط تولید آن ایجاد کند، هر گونه اختلال در روند تولید آن باید به سرعت و با تمام ظرفیت‌های موجود رفع شود تا حیات شغلی بیش از 2 هزار نفر کارکنان آن به خطر نیفتد.
 

 

نظرات

- بنده خدا
دوست عزیز دستهایی درکاراست که نمیخواهد این کارخانه رونق بگیرد.چندی قبل بدنبال انحلال شرکت بودند که بامقاومت سهامداران حقیقی مواجه شدندوعقب نشینی کردند.این اخلالها عادی نیست.کمی تفکرکنید.
1397-04-17 پاسخ | پاسخ همراه نقل قول | نقل قول

افزودن نظر

captcha
ارسال
انصرافاین سایت با منابع شخصی راه اندازی شده است و حق تکثیر مطالب سایت با ذکر منبع بلامانع است.