استاندار اصراری بر واگذاری معدن در "موته" ندارد
سه شنبه 12 تیر 1397, 15:01

 

به گزارش رویش نیوز به نقل از ایمنا، معاون هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منابع استاندار اصفهان با اشاره به اینکه امضای محیط زیست در مجوز حفر معدن موته نبوده گفت: پس حتما استعلامی از این دستگاه بابت حفر این معدن گرفته شده است و استاندار هم با تایید دستگاه مربوطه طرح را امضا کردند.
محمد شجاعی با اشاره به صحبت برخی از نمایندگان مبنی بر اینکه صنعت بر محیط زیست اولویت دارد برای همین مجوز حفر معدن موته صادر شده است، اظهار کرد: صنعت بر محیط زیست اولویت ندارد، اگر طرح متوازن باشد محیط زیست هم مورد توجه خواهد بود.
وی افزود: هر کدام از اینها در چارچوب خود مهم است، اما اگر در مورد طرحی سوال می‌شود باید مورد بررسی قرار گیرد. برای چنین طرح هایی شورای معادن با حضور اشخاص مشخصی وجود تشکیل می‌شود که یکی از اعضا استاندار است، هر کدام از این دستگاه‌ها صاحب نظر هستند. محال است دستگاه تخصصی نظری بدهد و آقای استاندار بخواهد آن را رد کند.
معاون اقتصادی استاندار در پاسخ به اینکه امضای استاندار اصفهان با شرط تایید محیط زیست بوده است و محیط زیست اجرای این طرح را اصلا ندیده‌ است، گفت: من به شما اعتماد می‌دهم که اگر طرحی به تایید دستگاه تخصصی اش نرسد، استاندار هیچ اصراری بر اجرای آن ندارند، که یکی از آنها موته است.
شجاعی با اشاره به اینکه امضای محیط زیست در طرح مورد نظر نبوده است گفت: پس حتما استعلام آن سازمان بوده و پاسخ داده‌اند، این طرح اگر تاییده محیط زیست را نداشته باشد خود استاندار جلو آن می ایستد.
وی در بخشی دیگر از صحبت‌هایش به برخی تخلفات مالی نهادهای اقتصادی استان اشاره و اظهار کرد: سازمانهای متولی رسیدگی به این موارد مشخص هستند و این دستگاه ها به موارد رسیدگی می‌کنند و حتما در خصوص برخی از مباحث رسیدگی هم شده است.

 

افزودن نظر

captcha
ارسال
انصرافاین سایت با منابع شخصی راه اندازی شده است و حق تکثیر مطالب سایت با ذکر منبع بلامانع است.