تاج‌الدین: وزرایی که نمی‌توانند اقتصاد را مدیریت کنند بروند
یکشنبه 10 تیر 1397, 16:56

 

به گزارش رویش نیوز به نقل از ایسنا، یک عضو کمیسیون اجتماعی مجلس شورای اسلامی گفت: شش ماه پیش و پس از ناآرامی‌های دی‌ماه اعلام کردم که مردم هیچ دورنمایی از وضعیت اقتصادی و حل مشکلات و موانع موجود ندارند و روحانی باید این دورنما را برای آن‌ها ترسیم کرده تا نگرانی‌های مردم فروکش کند و هنوز هم همین حرف را می‌زنم.
ناهید تاج‌الدین با اشاره به وضعیت اقتصادی کشور، اظهار کرد: بخش عمده‌ای از شرایط اقتصادی حاضر، حاصل بی‌اعتمادی و بحران سرمایه اجتماعی است، مردم به توانایی اقتصادی دولت و کارکردهای آن اعتماد ندارند و مقصر اصلی این بی‌اعتمادی نیز خود دولت است.
وی افزود: شش ماه پیش و پس از ناآرامی‌های دی‌ماه اعلام کردم که مردم هیچ دورنمایی از وضعیت اقتصادی و حل مشکلات و موانع موجود ندارند و روحانی باید این دورنما را برای آن‌ها ترسیم کرده تا نگرانی‌های مردم فروکش کند و هنوز هم همین حرف را می‌زنم.
نماینده مردم اصفهان در مجلس شورای اسلامی ادامه داد: اقتصاد امروز علاوه بر دیپلماسی خارجی نیاز مبرم به دیپلماسی داخلی دارد و دولت باید با اصناف و صاحبان کسب‌وکار چانه‌زنی‌ها و تعاملات مؤثر اقتصادی داشته باشد و گفتگوی ملی را در محور اقتصادی پیش گیرد و اعتماد مردم را احیا کند.
تاج‌الدین تصریح کرد: روحانی می‌گوید درآمد امسال کشور در سه‌ماهه نخست نسبت به مدت مشابه پارسال 50 درصد افزایش یافته و در برابر آن مخارج ما تنها 44 درصد افزایش یافته و مجموع درآمد ارزی که امسال به خزانه واریز شده بیشتر از سال گذشته است. هیچ کمبود ملموس فیزیکی در زمینه کالاها یا ارز و ریال نداریم، پس چرا نگرانی وجود دارد؟ من پاسخ می‌دهم به دلیل بی‌اعتمادی و این دلیل که دولت در جلب اعتماد مردم ناموفق بوده است.
وی گفت: بخش عمده این عدم اعتماد به عملکرد اقتصادی دولت بر می‌گردد، اما بخش‌هایی از آن نیز سیاسی است و زاییده تضاد منافع عده‌ای خاص با دولت است.
این عضو فراکسیون زنان مجلس شورای اسلامی ادامه داد: رییس جمهور باید از خوشحالی مردم پس از فوتبال ایران – پرتغال درس بگیرد. با آنکه تیم ما از گروه خود صعود نکرد، مردم فارغ از نتیجه گرایی در خیابان‌ها، جسارت و بازی خوب بازیکنان را تحسین کردند و این نشانه آن است که شرایط روانی اقتصاد قابل مدیریت است. اگر روحانی و تیم اقتصادی‌اش خوب بازی کنند و جسارت و دغدغه مند بودنشان را به مردم نشان دهند آنگاه مردم تحسینشان خواهند کرد.
دولت با شرایط بحرانی اقتصاد برخورد بروکراتیک نکند
تاج‌الدین افزود: دولت و مجلس عقد اخوت با هیچ یک از وزرا نبسته‌اند و وزرایی که نمی‌توانند شرایط اقتصادی را مدیریت کنند بی‌هیچ تعارفی باید بروند.
دبیر کمیسیون اجتماعی تأکید کرد: دولت نباید با شرایط بحرانی اقتصاد برخورد بروکراتیک داشته باشد، شرایط اقتصادی امروز نیاز به وزرای جوان و پرانرژی، غیرتمند و دغدغه مند دارد.
تاج‌الدین اظهار کرد: اگر بهره‌وری اقتصادی‌مان را بالا ببریم و جلوی اتلاف منابع مالی و انسانی را بگیریم و بحران ناکارآمدی را در اقتصاد حل کنیم، بخش عمده‌ای از مشکلات را می‌توانیم مدیریت کنیم، تاب‌آوری اقتصادی نیازمند بهره‌وری است.
نماینده مردم اصفهان در مجلس شورای اسلامی با اشاره به اینکه برای افزایش بهره‌وری اقتصادی نیز نیازمند وزرا و مدیران جوان و البته پاره‌ای از تصمیمات شجاعانه و اصلاحات ساختاری هستیم، گفت: تحرک بین نسلی به سیستم مدیریت کشور نیز تحرک می‌دهد و آن را برای مواجهه با بحران‌ها خلاق‌تر و آماده‌تر می‌کند. نمایندگان نیز در مجلس این تحرک و نیز تغییرات اساسی در ترکیب وزرای اقتصادی دولت را پیگیری می‌کنیم.

 

افزودن نظر

captcha
ارسال
انصرافاین سایت با منابع شخصی راه اندازی شده است و حق تکثیر مطالب سایت با ذکر منبع بلامانع است.