آبادانی سرپل ذهاب باحضور جهادگران بنیاد مسکن
یکشنبه 10 تیر 1397, 15:44

 

به گزارش رویش نیوز به نقل از صدا و سیما، با تلاش جهادگران بنیاد مسکن استان اصفهان ۹هزار و ۴۶۲واحد مسکونی شهر سرپل ذهاب کرمانشاه تعمیر و تحویل زلزله زدگان شد.
معاون بازسازی و مسکن روستایی بنیاد مسکن انقلاب اسلامی استان اصفهان،این استان را ستاد معین بازسازی واحدهای مسکونی زلزله زده این شهر دانست و گفت: حدود 230نفر نیروی فنی و مهندسی و اداری، کارشناس مسکن ساز و تدارکات بنیاد مسکن استان اصفهان با 260دستگاه ماشین آلات در این منطقه از 23آبان تاکنون برای بازسازی و ساخت 16هزار و 45واحد مسکونی زلزله زده در سرپل ذهاب مستقر شدند.
محسن قوی بیان، تعداد واحدهای مسکونی تعهد تعمیر،مقاوم سازی و ساخت بنیاد مسکن این استان را بیش از 16هزار واحد بیان کرد و افزود: این واحدها شامل 12هزار و 754واحد مسکونی تعمیری، 720واحد مقاوم سازی و دوهزارو 571واحد مسکونی تعهد ساخت است.
معاون بازسازی و مسکن روستایی بنیاد مسکن انقلاب اسلامی استان اصفهان میزان تسهیلات بانکی، بلاعوض و معیشتی هر واحد مسکونی تعمیری را حدود 200میلیون ریال اعلام کرد و گفت:تاکنون 9هزار و 462واحد مسکونی در این شهر بازسازی و هزار واحد هم ساخته وتحویل زلزله زدگان شدگان است.
همچنین میزان تسهیلات بانکی، بلاعوض و معیشتی هر واحد مسکونی ساخته شده را 610میلیون ریال برشمرد و گفت: تا پایان مرداد بقیه واحدهای تعهد تعمیر، مقاوم سازی وبازسازی هم تکمیل و تا پایان سال هم بقیه واحدهای تعهد ساخت تکمیل و به متقاضیان تحویل می شود.
زمین لرزه بزرگ بیش از هفت ریشتری 21 آبان پارسال آسیب های جانی و مالی به شهرهایی از استان کرمانشاه وارد کرد.

 

افزودن نظر

captcha
ارسال
انصرافاین سایت با منابع شخصی راه اندازی شده است و حق تکثیر مطالب سایت با ذکر منبع بلامانع است.