جیره‌بندی آب در 15 روستای اردستان
سه شنبه 05 تیر 1397, 17:22

 

به گزارش رویش نیوز به نقل از فارس، رضا دهقان عصر امروز در جمع خبرنگاران اظهار داشت: 32 روستای شهرستان اردستان به شبکه آب‌رسانی اصفهان وصل شده‌اند.
وی افزود: اجرای عملیات تعویض شبکه آب مجتمع ظفرقند با اعتباری بالغ‌ بر 4 میلیارد و 700 میلیون ریال انجام‌ شده است، همچنین اصلاح خط ریگستان با اعتباری بالغ‌ بر 4 میلیارد و 250 میلیون ریال اجرایی شده است.
مدیر آب و فاضلاب روستایی اردستان از دیگر اقدامات انجام‌شده در جهت اصلاح و تعویض شبکه آب عنوان کرد: تعویض شبکه روستای گونیان به طول 350 متر، تعویض شبکه داخلی روستای خیرآباد به طول 400 متر، تعویض شبکه روستای کهنگ به طول 2 هزار و 700 متر، اصلاح شبکه روستای لاسیب به طول هزار و 200 متر، تعویض شبکه روستای اونج به طول 300 متر، تعویض شبکه روستای رحمت‌آباد موغار به طول 500 متر و تعویض شبکه روستای توران به طول 800 متر جمعاً با اعتباری بالغ‌بر 2 میلیارد و 760 میلیون ریال در جهت جلوگیری از هدر رفت آب، اجرایی شد.
وی ادامه داد: 3 قنات در اردستان به‌ طور کامل خشک‌ شده‌ است و بیش از 30 درصد از مردم روستاها مهاجرت کرده‌اند.
دهقانی با اشاره به‌ ضرورت انتقال آب از سمت اصفهان به اردستان ابرازداشت: 15 روستا در اردستان جیره‌بندی آب‌ دارند و اگر این وضعیت در اردستان ادامه پیدا کند آب در 10 روستای دیگر نیز جیره‌بندی می‌شود، همچنین در صورت قطع آب از اصفهان به اردستان 21 روستا به‌ طور کامل خشک می‌شوند.

 

افزودن نظر

captcha
ارسال
انصرافاین سایت با منابع شخصی راه اندازی شده است و حق تکثیر مطالب سایت با ذکر منبع بلامانع است.