حجت الاسلام سالک:
روزی که مجلس خودش را استیضاح کرد/ همه نقاط ضعف گزارش عملکرد خانه ملت
یکشنبه 03 تیر 1397, 14:02

 

نماینده مردم اصفهان در مجلس شورای اسلامی گفت: یک فراکسیون صبح استیضاح اعلام کرد هر 3 وزیر باید استیضاح شوند و ظهر همان روز خلاف آن را رأی دادند، این حالت تردید در حقیقت استیضاح مجلس را به همراه داشت.

به گزارش رویش نیوز حجت‌الاسلام احمد سالک در گفت‌وگو با فارس در خصوص جلسه هفته گذشته رهبر معظم انقلاب با کارکنان و نمایندگان مجلس شورای اسلامی، آن را جلسه‌ای خوب توصیف و تأکید کرد: رهبر انقلاب به شاخصه‌های روح خدمت پرداختند، ایشان کار مجلس را در راه خدا و برای خدا توصیف کردند.

وی با بیان این‌که روح معنوی و عبادی باید بر همه کارهای ما حاکم باشد و موجب اعتلای جامعه شود، خاطرنشان کرد: طبق کلام رهبر معظم انقلاب، کار برای مردم قلب انسان را زلال می‌کند، که اگر چنین باشد صاحب یک زندگی خوشنود خواهیم شد که منطبق بر سبک زندگی ایرانی-اسلامی است.

نماینده مردم اصفهان در مجلس شورای اسلامی ادامه داد: رهبر انقلاب به مسائل پرداختند و یک واکاوی نسبت به مأموریت‌های مجلس داشتند، هر دوره مجلس باید امتیازات بیشتری نسبت به دور قبلی به دست آورد؛ رشد کیفیت قوانین بسیار مهم است و بازگشت آن به اسناد بالادستی، قانون اساسی و همت نمایندگان باز می‌گردد.

*کمیت قوانین رشد داشته اما کیفیت جای سؤال دارد

وی با اشاره به گزارش لاریجانی از کمیت قوانین مصوب، عنوان کرد: کمیت قوانین قابل توجه است اما آیا قوانین مصوب، در اداره کشور نقش آفرین هست یا نه؟ رهبر معظم انقلاب فرمودند باید کار بیشتر و بهتری را انجام داد تا امتیاز بیشتری نسبت به دوره قبل بگیریم.

عضو مجمع نمایندگان استان اصفهان، با بیان این که کمیت قوانین ملاک نیست، از سنجش نیازهای کشور و تصویب قوانین بر اساس نیازهای کشور گفت و بیان کرد: قوانینی که تصویب می‌شود باید کیفیت را برای اداره کشور بالا ببرد، باید دید مصوبات مجلس تا چه حد برای رعایت حال مردم به ویژه مستضعفان و پیشرفت کشور مناسب است.

عضو کمیسیون فرهنگی مجلس شورای اسلامی اظهار کرد: طبق نظر رهبر معظم انقلاب، مجلس باید مظهر عزت ملی و اقتدار جامعه و استحکام نظام باشد، برای حفظ عزت ملی باید نسبت به لوایح استعماری دقت کرد.

وی با بیان این‌که استحکام نظام جمهوری اسلامی به مجلس باز می‌گردد، مطرح کرد: امام(ره) فرمودند مجلس عصاره فضائل ملت است و رهبر انقلاب فرمودند البته نه همه خصوصیات ملت چرا که بعضی از این خصوصیات نباید در عصاره ملت باشد.

*روزی که مجلس خودش را استیضاح کرد

سالک با بیان این‌که تردید موجب سستی مجلس می‌شود به ماجرای استیضاح 3 وزیر اشاره کرد و گفت: یک فراکسیون صبح استیضاح اعلام کرد هر 3 وزیر باید استیضاح شوند و ظهر همان روز خلاف آن را رأی دادند، این حالت تردید در حقیقت استیضاح مجلس را به همراه داشت.

وی با اشاره به بیانات رهبر معظم انقلاب مبنی بر این‌که مجلس نباید نماد خود کمتر بینی باشد، تأکید کرد: مجلس باید بر دشمنان اسلام اشراف داشته باشد تا هم عزت خود را حفظ کند و با خودکم‌بینی مبارزه کند.

نماینده مردم اصفهان در مجلس شورای اسلامی با بیان این که گاهی از مجلس صدای ناامیدی به گوش می‌رسد از تذکر رهبر معظم انقلاب در این خصوص گفت و تصریح کرد: رهبر انقلاب از این که مطالعه تاریخ در سبد جامعه نیست اظهار تأسف کردند، مطالعه تاریخ باعث می‌شود به عظمت ملت پی ببریم.

وی در همین خصوص ادامه داد: این ملت نماد اعتماد به نفس و ایمان است، در حمله مغول‌ها به ایران نه تنها فرهنگ آن‌ها به ما تحمیل نشد بلکه آن‌ها در فرهنگ ما هضم شده و حتی بعدها به مبلغان فرهنگ ایرانی تبدیل شدند.

*ناامیدی در نطق نمایندگان مجلس

عضو کمیسیون فرهنگی مجلس شورای اسلامی با انتقاد از برخی نطق‌های ناامیدکننده در مجلس، گفت: بسیاری از مطالبی که از زبان نمایندگان مجلس بیان می‌شود با واقعیت فاصله دارد و این بستگی به نوع نگاه نماینده به مجلس و کشور دارد.

وی با بیان این‌که رشد فرهنگ ایرانی با ظهور اسلام سریع‌تر شد، افزود: زبان فارسی نسبت به قبل از انقلاب، رشد بهتری پیدا کرده بود، رهبر انقلاب در پایان شرایط انقلاب اسلامی در مواجهه با دشمنان را به جنگ احزاب تشبیه کردند.

عضو مجمع نمایندگان استان اصفهان خاطرنشان کرد: در جنگ تحمیلی 28 کشور پشت صدام ایستادند، میدان فروش تسلیحات بر علیه ایران و در راستای اتحاد احزاب دنیا علیه ایران بود، تبلیغات مختلفی علیه ایران داشتند و توطئه‌های امنیتی زیادی علیه جمهوری اسلامی داشتند که شبیه جنگ احزاب است.

*پشت پرده معاهداتی که برخی برای تصویبش در مجلس اصرار دارند

وی ادامه داد: رهبر معظم انقلاب 40 سال ایستادگی انقلاب اسلامی با انقلاب کبیر فرانسه، روسیه و استقلال طلبی آمریکایی‌ها مقایسه کردند و مشخص شد عظمت و سرعت عمل انقلاب اسلامی با موارد ذکر شده قابل مقایسه نیست هر چند که دشمن در این سال‌ها توانستند ضرباتی هم بزنند.

سالک اظهار کرد: رهبر انقلاب اسلامی از مجلس خواستند در هر دوره عملکرد خود را افزایش دهد، توجه به محیط اجتماعی و مسائل اقتصادی مسائلی بود که رهبر معظم انقلاب خواستار رسیدگی به آن بودند، مصالح کشور نیز در این زمینه‌ها باید مورد توجه قرار گیرد.

وی با اشاره به نظر رهبر انقلاب نسبت به کنوانسیون‌های بین‌المللی، گفت: ایشان اشاره کردند به این که معاهدات بین‌المللی را باید خوب دید چرا که این معاهدات در یک نقطه تحت تأثیر عده‌ محدودی پخته می‌شود که این عناصر استبدادی محورهای این معاهدات را می‌پزند.

نماینده مردم اصفهان در مجلس شورای اسلامی ادامه داد: کشورهایی که چنین معاهداتی را می‌پذیرند یا مرعوب استکبار هستند، یا در ازای آن امتیازاتی را می‌گیرند و یا تحت تأثیر تلقین‌های استکبار قرار می‌گیرند.

*ایرادهای نظارتی در عملکرد خانه ملت

وی در ادامه تأکید کرد: در خصوص تعلیق 2 ماهه این کنوانسیون باید دقت نظر شود، تصور نشود با پیوستن به این نوع معاهدات مشکلات ما حل می‌شود، رهبری فرمودند اصرار داشته باشید که کنوانسیون را قبول ندارید که 120 کشور به ما حمله می‌کنند اما باید ایستادگی کرد.

عضو کمیسیون فرهنگی تصریح کرد: رهبر معظم انقلاب از نمایندگان خواستند که مجلس خودش قوانین را تصویب کند و تسلیم چیزهایی که نمی‌دانیم نشویم؛ رهبر انقلاب نسبت به حل مشکلات معیشتی مردم تذکر دادند، ایشان به نوع نظارت مجلس در خصوص اجرای مصوبات و عدم نظارت بر خود نمایندگان ایراد گرفتند.

وی در پایان گفت: رهبر انقلاب به جنایات آمریکایی‌ها به خصوص جنایت اخیر آن‌ها و جدا کردن فرزندان از مادرانشان، آن‌ها را برای دومین بار شمر زمانه معرفی کردند.

 

افزودن نظر

captcha
ارسال
انصرافاین سایت با منابع شخصی راه اندازی شده است و حق تکثیر مطالب سایت با ذکر منبع بلامانع است.