منظور رهبرانقلاب از وضعیت کودکان در آمریکا چه بود؟
آسوشیتدپرس: کودکان را کتک می‌زنند، روی سرشان کیسه می‌کشند و آنها را به صندلی می بندند!
یکشنبه 03 تیر 1397, 15:11

 

سیاست جداسازی کودکان از خانواده شان اما صحنه های تلخی رقم زده که تحلیل‌گران آن را هولناک تر از اقدامات نازی ها در جنگ جهانی دوم معرفی می کنند. تصویر زیر یکی از ترحم برانگیزترین عکس ها از گریه های کودکی است که به زور از آغوش مادرش جدا شده است
 رهبر انقلاب در دیدار روز چهارشنبه با نمایندگان مجلس به مسئله‌ی جدا کردن چند هزار بچه از مادرهایشان در آمریکا اشاره کردند. اما ماجرا از چه قرار است؟
به گزارش رویش نیوز به نقل از رجانیوز: جدا کردن کودکان از والدینی که بدون مجوز وارد خاک آمریکا می‌شوند راه حل دولت آمریکا برای جلوگیری از ورود مهاجران غیرقانونی به این کشور است.
این سیاست که با نام «تحمل صفر» در برابر مهاجران معرفی می شود در کشوری رقم خورده است که مدعی ترویج تسامح و تساهل در دنیاست و با بهانه های حقوق بشری به کشورهای دیگر حمله می کند.
 
سیاست جداسازی کودکان از خانواده شان اما صحنه های تلخی رقم زده که تحلیل‌گران آن را هولناک تر از اقدامات نازی ها در جنگ جهانی دوم معرفی می کنند.
دولت فدرال آمریکا مهاجران را به بهانه ورود غیرقانونی بازداشت می کند، سپس به توسل به زور کودکان را از والدین‌شان جدا میکنند و توسط عوامل پلیس مرزی، به دفتر اسکان پناهندگان تحویل می‌شوند. بعد از آن، هفته‌ها و ماه‌ها در مراکز نگهداری دولتی صبر می‌کنند تا شاید خویشاوند یا حمایت‌گری برای نگهداری از آنها در مدتی که پرونده‌ پناهندگی والدینشان بررسی می‌شود، پیدا شود.
 
 
از آنجایی که هیچ اطلاعات و تصویری از اردوگاه های این افراد منتشر نمی شود خانواده ها نیز اطلاعی از وضعیت فرزندان خود ندارند، نه آدرسی و نه شماره تلفنی برای برقراری ارتباط به خانواده داده نشده است. مشخص نیست تا چه زمانی فرزندانشان که در بین آنها کودکان خردسال هم دیده می شود تحمل جدایی از والدین خود را دارند.
 
تصویر زیر یکی از ترحم برانگیزترین عکس هایی است از گریه های کودکی که به زور از آغوش مادرش جدا شده است
 
 
حدود ۲۰۰۰ کودک در سراسر آمریکا بین ۱۹ آوریل تا ۳۱ مه از والدین خودشان جدا شدند.
گزارشگرانی که این مراکز را دیده‌اند، می‌گویند صدها کودک در قفس‌هایی با کف بتنی و جدا از خانواده‌هایشان نگهداری می‌شوند.
 
 
اما خبرگزاری اسوشیتدپرس گزارشی دردناک تر هم منتشر کرده که یادآور جنایت های آمریکایی ها در زندان های گوانتانامو و ابوغریب است.
اسوشیتدپرس گزارشی منتشر کرده که در آن کودکان مهاجران گفته‌اند که در یک مرکز نگهداری در ایالت ویرجینیا، به آنها دست‌بند زده‌اند، کتکشان زده‌اند، لخت در سلول رهایشان کرده‌اند و در حالی که کیسه بر سرشان کشیده بودند آنها را به صندلی بسته‌اند!
 
همچنین شکایت هایی صورت گرفته که گفته می شود به نام داروهای ویتامین به کودکان داروهای بیماران روانی می دهند.
 
 
این سیاست جنایت بار آمریکا با واکنش های بسیاری در جهان مواجه شد. اما با این وجود رئیس جمهور این کشور از این سیاست دفاع کرد.  او در توجیهی مضحک ابراز داشت که که دلش نمی‌خواهد فرزندان را از والدینشان جدا کند اما این قانون است. وی در ادامه گفت: « وقتی که شما والدین را به دلیل ورود غیرقانونی به آمریکا محاکمه می‌کنید، که باید هم چنین بکنید، باید فرزندانشان را از آنها جدا کنید »
 
لباس جنجالی ملانیا ترامپ همسر رئیس جمهور آمریکا هم در این بین از روحیه نژاد پرستی عمیق در سیاست مداران این کشور خبر داد. هر چند گفته می شود او مخالف جداکردن کودکان از والدین شان است اما وقتی برای بازدید وضعیت کودکان جدا شده از والدین شان عازم تگزاس بود لباسی حاوی یک پیام پوشیده بود، بر روی لباسش نوشته شده بود: واقعا اهمیتی نمی دهم، شما چطور!؟
 
 
دولت آمریکا اما مجبور شد اعلام کند از این پس کودکان و فرزندان آنها را از یکدیگر جدا نمی کند و همگی آنها را باهم به بازداشتگاه خواهد برد. البته فقط برای 20 روز! و اگر مراحل رسیدگی به مهاجران بیشتر از بیست روز طول کشید باید فرزندان از والدین شان جدا شوند!
 
این سیاست اما در حالی اعلام شد که هیچ توضیحی در خصوص بیش از دو هزار کودکی که از خانواده هایشان جدا شده اند داده نشده است!
 
 

افزودن نظر

captcha
ارسال
انصرافاین سایت با منابع شخصی راه اندازی شده است و حق تکثیر مطالب سایت با ذکر منبع بلامانع است.