شما می‌دانید بیشترین تهدید هواپیماربایی در کشور ما بوده است. در حوزه دانشمندان هسته‌ای هم این عزیزان در ارتقا سطح علمی کشور کار و فعالیت می‌کردند و دشمن نمی‌توانست به راحتی از کنار این موفقیت عبور کند، ولی همین دانشمندان وقتی زیر چتر حفاظت سپاه قرار می‌گیرند دیگر شاهد ترور آن‌ها نیستیم. ما اگر خودمان را با وضعیت‌های جدید مقایسه نکنیم و خودمان را متناسب با تهدیدات به‌روز نکنیم، نمی‌توانیم اقدامات موثری داشته باشیم

به گزارش رویش نیوز به نقل از سردار علی نصیری در گفتگویی با تسنیم به اقدامات سپاه حفاظت پرداخته است در بخشی از این مصاحبه سردار به بحث ترور دانشمندان هسته ای کشورمان اشاره کرد است که جای تامل دارد.

سردار نصیری در پاسخ به این سوال که درحوزه حفاظت از شخصیت‌ها رتبه بندی‌هایی در سطح جهان صروت می‌گیرد آیا شما خودتان را در این حوزه با کشور‌های دیگر سنجیده‌اید؟ گفت: « امروز مجموعه حفاظت از شخصیت‌ها برای اینکه بتواند بروز باشد باید نسبت به کشور‌های دیگر شناخت داشته باشد. در حوزه حفاظت از شخصیت‌ها بعد از تشکیل سپاه انصار دیگر ترور موفق نداشتیم و این نشان دهنده آن است که نیرو‌های ما در حوزه تاکتیک، تکنیک، شناخت، عمل و اقدامات اطلاعاتی، توانسته‌اند خود را به روز کنند. اگر شما ترور دانشمندان هسته‌ای را می‌بینید این عزیزان اصلا محافظی نداشتند و خیلی به راحتی می‌شد آن‌ها را ترور کرد یا در موضوع ترور شهید صیاد، ایشان هم آن روز محافظ نداشتند یا در حوزه حفاظت هواپیمایی شاهد 20 مورد هواپیما ربایی ناموفق هستیم.»

وقتی دانشمندان هسته ای زیر چتر حمایتی سپاه قرار گرفتند ترور ها تمام شد

وی افزود«شما می‌دانید بیشترین تهدید هواپیماربایی در کشور ما بوده است. در حوزه دانشمندان هسته‌ای هم این عزیزان در ارتقا سطح علمی کشور کار و فعالیت می‌کردند و دشمن نمی‌توانست به راحتی از کنار این موفقیت عبور کند، ولی همین دانشمندان وقتی زیر چتر حفاظت سپاه قرار می‌گیرند دیگر شاهد ترور آن‌ها نیستیم. ما اگر خودمان را با وضعیت‌های جدید مقایسه نکنیم و خودمان را متناسب با تهدیدات به‌روز نکنیم، نمی‌توانیم اقدامات موثری داشته باشیم.»

دولت جدید همه امکانات حفاظی من را کنار گذاشت
 
در حالی سردار علی نصیری از عدم محافظت از دانشمندان هسته ای که منجر به ترور آن ها شد صحبت کرده است که فریدون عباسی رییس سابق سازمان انرژی اتمی و یکی از دانشمندانی که مورد ترور واقع شد قبلا در گفتگویی در این زمینه گفته بود«من بعنوان رییس سازمان انرژی اتمی خودم را موظف می دانستم که از جان تمام متخصصین هسته ای حفاظت کنم. کاری ندارم این‌ها در سازمان انرژی اتمی هستند یا وزارت علوم، سپاه، وزارت دفاع و.. بعنوان مسئول دولتی و معاون رییس جمهور موظف میدانستم از همه دفاع کنم بر همین مبنا تشکیلات راه انداخته بودم و همه افراد را که شورای امنیت کشور می گفت احتمال ترور درموردشان هست را محافظت می کردیم، ولی کاری که با خود من در زمان دولت جدید در انرژی اتمی کردند خیلی جالب بود اول تن خواه محافظ‌های ما رو کم کرد اگر سه ملیون بودند کردن یک میلیون من دو ملیون را شخصا دادم، چون هزینه هاشون زیاد بود و من گفتم شما کار تون را انجام بدهید واقعا انرژی اتمی لنگ دو ملیون تومن بود یا نفهمی مدیران جدید بود که این شرایط را ایجاد کردند وقتی با من که ترور شده بودم اینجوری بر خورد کردند ماشین‌های من رو کم کردند و مسائل امنیتی را کاملا کنار گذاشتند اسناد مالی رو گم کنند این یعنی چه وقتی گفته می شود طرف باید در جای اسکان داشته باشه می گویید تا هر زمانی ماییل بود باشد مگر من به اراده خودم اینجا نشسته ام وقتی با من اینجوری بر خورد شود وای به حال بقیه. این مسئول جدید انرژی اتمی دنبال کار‌های دیگری است تا بخواهد از جان دیگران محافظت کند»

حال افکار عمومی ایران که دانشمندان برجسته ای را در جریان این اهمال کاری نهاد های مسئول از دست داده اند منتظر پاسخ هستند که این اهمال کاری از طرف چه کسانی و چرا صورت گرفته است؟

افزودن نظر

captcha