عالیجناب روحانی! چه اتفاق بدتری باید در اقتصاد رخ دهد تا از مردم خجالت بکشید؟
سه شنبه 22 خرداد 1397, 14:46

 

افزایش قیمت ها و نوسانات لحظه ای در سایر حوزه های اقتصادی نیز اگر بدتر نباشد به همین منوال گزارش شده است. مروری کوتاه بر این شاخص ها، این پرسش را در میان افکار عمومی پدید آورده که موضع رئیس جمهور در این باره چیست؟ آیا روحانی به خاطر بی عملی 5 ساله در اقتصاد و گره زدن تمامی امورات کشور به برجام از مردم عذرخواهی می کند یا همچنان می خواهد با سکوت و بی عملی همه بی تدبیری های 5 سال گذشته را به دولت سابق حواله دهد؟
اقتصاد کشور این روزها با شرایط بدی دست و پنجه نرم می کند. کمتر روز و هفته ای است که خبری از افزایش قیمت های سرسام آور در بازار سکه، خودرو، ارز و یا بازار مسکن مردم را شوکه نکند و با همه اینها رئیس جمهور ترجیح داده تا درباره این موضوع سخن نگفته و سکوت کند.
به گزارش رویش نیوز به نقل از رجانیوز، دی ماه سال گذشته و در بحبوحه افزایش لحظه ای قیمت دلار، سخنگوی دولت از "خاطر مکدر" روحانی به خاطر آشفته بازار نرخ ارز سخن گفته بود. اکنون اما و در شرایطی که نوسانات شدید اقتصادی تمامی حوزه های اقتصادی را درنوردیده است، گویا خاطر روحانی مکدر نشده و صلاح ندانسته تا بابت این شرایط از مردم عذرخواهی کند.
 
در همین راستا نگاهی به شاخص های اقتصادی و افزایش لحظه ای قیمت ها موید این نکته است که بر خلاف وعده های حامیان دولت در ایام انتخابات پارسال، بیش از همیشه در آستانه "ونزوئلایی شدن" قرار گرفته ایم.
 
میانگین قیمت مسکن شهر تهران در اردیبهشت ماه ۱۳۹۶ متری ۴ میلیون و ۵۳۰ هزار تومان بود که این رقم در اردیبهشت ماه ۱۳۹۷ به متری ۵ میلیون و ۹۸۰ هزار تومان رسیده و در این شرایط قدرت خرید مسکن توسط خانوارها با توجه به نرخ تورم عمومی حدود ۲۵ درصد کاهش یافته است.
 
از سوی دیگر طی روزهای اخیر شاهد انفجار قیمت خودروهای داخلی بوده ایم به گونه ای که قیمت برخی خودروها فقط در 10 روز افزایش 40 میلیونی را تجربه کرده است.
 
اوضاع و احوال بازار سکه و ارز از این هم بدتر است. دلار در بازار کمیاب شده و بیش از 7000 هزار تومان در بازارهای غیر رسمی خرید و فروش می شود. قیمت سکه از 900 هزار تومان در شهریور پارسال به 2 میلیون و پانصد هزار تومان صعود کرده و در برخی روزهای اخیر 100 تا 150 هزار تومان افزایش داشته است.
 
افزایش قیمت ها و نوسانات لحظه ای در سایر حوزه های اقتصادی نیز اگر بدتر نباشد به همین منوال گزارش شده است. مروری کوتاه بر این شاخص ها، این پرسش را در میان افکار عمومی پدید آورده که موضع رئیس جمهور در این باره چیست؟ آیا روحانی به خاطر بی عملی 5 ساله در اقتصاد و گره زدن تمامی امورات کشور به برجام از مردم عذرخواهی می کند یا همچنان می خواهد با سکوت و بی عملی همه بی تدبیری های 5 سال گذشته  را به دولت سابق حواله دهد؟
 
امروز این سوال جدی افکار عمومی است که چه اتفاق بدتر دیگری باید رخ دهد تا جناب روحانی بابت وعده های متعدد اقتصادی در زمان انتخابات و کوچک شدن سفره های مردم در زمان بعد از انتخابات، از مردم خجالت کشیده و از آنها یک عذرخواهی ساده کند؟ ای کاش رییس جمهور با خروج از منزل ده ها میلیاردی خود در ولنجک تهران، در بازار تهران حضور می یافت و از نزدیک مشاهده می کرد نتیجه 5 سال وعده به مردم و بی تدبیری در عمل، چه بر سر اقتصاد کشور آورده است؟
 

افزودن نظر

captcha
ارسال
انصرافاین سایت با منابع شخصی راه اندازی شده است و حق تکثیر مطالب سایت با ذکر منبع بلامانع است.