تذکر کمیسیون آموزش مجلس به بطحایی درباره اجرای ۲۰۳۰
چهارشنبه 16 خرداد 1397, 15:11

 

حجت‌الاسلام علیرضا سلیمی عضو هیئت رئیسه کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس شورای اسلامی در گفت‌وگو با به گزارش رویش نیوز به نقل از تسنیم، با اشاره به اخبار منتشر شده مبنی بر اجرای سند 2030 در برخی از مدارس کشور، گفت: بر اساس اطلاعاتی که به دست ما رسیده گویا سند 2030 به صورت چراغ خاموش در مدارس برخی از استان‌ها در حال اجرایی شدن است.

وی با بیان اینکه در برخی از استان‌ها گروه‌هایی خارج از مدارس زمینه اجرایی شدن این سند را فراهم می‌کنند و برخی از معلمان نیز خودشان در کلاس‌ها مطالب مندرج در این سند را به دانش‌آموزان آموزش می‌دهند، افزود: این مسئله بیانگر آن است که بین اظهار نظر‌ها و اقدامات مسئولان تفاوت وجود دارد که این تفاوت باید اصلاح شود.

عضو هیئت رئیسه کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس تصریح کرد: نکته‌ای که وجود دارد این است که سند تحول بنیادین آموزش و پرورش، سال‌ها در حال خاک خوردن است اما سند 2030 علیرغم اینکه برخی از مسئولان در زبان عنوان می‌کنند که مخالف آن هستند، به سرعت در حال اجرا شدن است.

حجت الاسلام سلیمی با بیان اینکه در جلسه اخیری که با آقای بطحایی وزیر آموزش و پرورش داشتیم، مسئله اجرایی شدن سند 2030 را به وی گوش زد کردیم و در این باره به آقای بطحایی تذکر دادیم، گفت:انتظار داریم که وزیر کمی جدی تر به این مسئله ورود کند و راهکار قاطع برای جلوگیری از اجرایی شدن سند 2030 مطالبه جدی ما از وی است.

نماینده مردم محلات در مجلس تصریح کرد: کمیسیون آموزش به جد پیگیر این موضوع است و قرار است در جلسه‌ای با وزیر آموزش و پرورش مسئله اجرایی شدن این سند را مجدداً بررسی کنیم.

 

افزودن نظر

captcha
ارسال
انصراف

پربیننده‌ترین

مطلب دیگری نیستاین سایت با منابع شخصی راه اندازی شده است و حق تکثیر مطالب سایت با ذکر منبع بلامانع است.