زنگنه: از فروش نفت خام چیزی نمی‌گوییم تا مبادا ترامپ متوجه شود!
چهارشنبه 09 خرداد 1397, 16:09

 

به گزارش رویش نیوز به نقل از تسنیم، بیژن نامدار زنگنه وزیر نفت امروز در حاشیه جلسه هیئت دولت در جمع خبرنگاران  در ارتباط با  اقدامات صورت گرفته در جهت فروش نفت خام اظهار داشت: ما حتما برنامه داریم اما اقداماتی که می‌خواهیم انجام دهیم را  نمی‌گویم چون ترامپ می‌فهمد و علیه‌‌اش کار و توطئه می‌کند.

وی با بیان اینکه حتما ما کارهایی در این راستا انجام داده‌ و تلاش‌هایی صورت دادیم تا این مشکل فروش نفت خام را برطرف کنیم،  افزود:‌ مسئله توافق اروپایی‌ها برای ما از لحاظ بیمه و کشتیرانی، دریافت پول و مشتریانی که نفت ما را بخرند مهم است. البته کمتر از یک سوم نفت ما به اروپا می‌رود ولی به هر حال کار با اروپایی‌ها مهم است، چرا که بقیه  از آنها الهام می‌گیرند.

زنگنه در خصوص خروج توتال از ایران و و انتخاب جایگزین آن که گفته شده بود یک شرکت چینی است  نیز گفت: توتال فرایند خروجش را از ایران به ما اعلام کرده است. 60 روز وقت دارد که ده روز آن گذشته است. اگر در این مدت بتواند از آمریکا مجوز بگیرد که احتمالش زیاد نیست، در  ایران می‌ماند اما اگر مجوز تهیه نشود جایگزینش معرفی می‌شود که یک شرکت چینی است.

وی اضافه کرد: با هر دو کشور هند و چین برای انتقال و فروش نفت صحبت شده است و صحبت‌هایمان را باید ادامه دهیم. از لحاظ انتقال وجه مشکلاتی داریم. برطرف کردن این مشکل کاری است که باید از طریق مذاکره با اروپایی‌ها برطرف کنیم.

 

افزودن نظر

captcha
ارسال
انصراف

پربیننده‌ترین

مطلب دیگری نیستاین سایت با منابع شخصی راه اندازی شده است و حق تکثیر مطالب سایت با ذکر منبع بلامانع است.