استوری اینستاگرام پایگاه اطلاع‌رسانی رهبر انقلاب از شهید اصفهانی+فیلم
چهارشنبه 09 خرداد 1397, 15:13

 

صفحه اینستاگرام دفتر حفظ و نشر آثار آیت‌الله خامنه‌ای فیلمی را از جانباز شهید محمدتقی طاهرزاده منتشر کرد.

 

در این فیلم که لحظه عیادت رهبر انقلاب را نشان می دهد ایشان به شهید طاهرزاده می‌گویند: «محمدتقی! میشنوی آقاجون؟ میشنوی عزیز؟ میشنوی؟ در آستانه‌ بهشت، دم در بهشت، بین دنیا و بهشت قرار داری شما؛ خوشا به حالت...»

حضرت آیت‌الله خامنه‌ای در جریان سفر سال 1380 به استان اصفهان در منزل جانباز دفاع مقدس محمدتقی طاهرزاده حضور یافتند و با خانواده وی گفت‌وگو کردند.

هوشنگ طاهرزاده پدر محمدتقی نیز در این فیلم گفته است: من و مادرش با او حرف می‌زدیم،‌ او هم با ما؛ ما با زبانمان، او با نگاهش؛ زبان هم را خوب می‌فهمیدیم؛ ناراحتی‌اش را، خوشحالی‌اش را، مریضی‌اش را، بهبودی‌اش را، دردش را، تشکرش را و ... یک وقت‌هایی می‌رفتم بالای سرش، می‌گفتم بگو یا علی، بگو یا حسین، بگو یا زهرا؛‌ تقی تقلا می‌کرد،‌ گلویش را می‌فشرد، انگار می‌خواست از ته گلو بگوید یا علی، یا حسین، یا زهرا؛ اگر صدایش در نمی‌آمد، اشکش که در می‌آمد و گوشه‌ چشمان قشنگش با اشکی که بوی یا حسین می‌داد، معطر می‌شد.

جانباز شهید محمدتقی طاهرزاده در شهریور 1349 در شهر اصفهان چشم به جهان گشود، وی از هفت سالگی کار کرد، تا سوم راهنمایی درس خواند و در هفده سالگی در اسفند 1366 به جبهه رفت.

این جانباز که مدتی پس از این بازدید به درجه رفیع شهادت نائل شد، بیش از 14 سال در بستر آسیب‌های ناشی از جنگ تحمیلی رنج می‌برد؛ مزار وی در گلستان شهدای اصفهان قرار دارد.

 

 

افزودن نظر

captcha
ارسال
انصرافاین سایت با منابع شخصی راه اندازی شده است و حق تکثیر مطالب سایت با ذکر منبع بلامانع است.