آیت الله‌ مهدوی:
به دروغ ادعای ارتباط با عالمان دینی و مراجع را دارید/ یک عضو شورای شهر مسئله عادی‌سازی برخی گناهان را کلید زده است
چهارشنبه 09 خرداد 1397, 15:03

 

عضو مجلس خبرگان رهبری گفت: اعضای شورای شهر و امثالهم ارتباط با دین و عالم دینی ندارند، به دروغ ادعا می کنند که ارتباط دارند، دروغ می گویند نه با مرجعیت، نه با عالم دینی و امام جمعه ارتباطی دارند.

آیت الله سید ابوالحسن مهدوی در جلسه اخلاق عملی خود پیرامون شهوت گناه و تعمد برخی از افراد در ارائه نظرات به اصطلاح علمی خود برای ترویج گناه و عادی سازی گناه در جامعه، اشاره ای به واکنش ها و سخنان برخی از اعضای شورای شهر اصفهان و مدیریت شهری پس از تذکر خود در نماز جمعه پیرامون رواج برخی از گناهان در جامعه کرد.

*دستور دین این است، نباید در جامعه گناه علنی رواج داشته باشد

عضو مجلس خبرگان رهبری و امام جمعه موقت اصفهان با بیان اینکه اصل حرف دین ما این است که نباید ندای ریختن بنزین روی شعله آتش شهوت را در جامعه داشت، گفت: خداوند حکیم و علیم دستور صریح داده است که نباید در جامعه رواج گناه علنی صورت گیرد.

وی خاطر نشان کرد: حال ما ادعا کنیم که نخیر، مردها آنقدر دست زنان خود را در جامعه بگیرند که این گناه عادی شود و یا انکه دخترها آنقدر سوار دوچرخه بشوند که این مذموم و گناه در چشم همه عادی سازی شود، این سخنانی است که الان هم توسط اعضای شورای شهر اصفهان شنیده می شود.

*در شورای شهر، رواج گناه به بهانه عادی سازی در جامعه تاکید می شود

آیت الله مهدوی با اشاره به اینکه متاسفانه می دانیم که دوباره جمعی از آنها جلسه ای در همین رابطه داشته اند و یکی از اعضای شورای شهر همین مسئله عادی سازی گناه دوچرخه سواری را مطرح کرده است، گفت: واقعا ادم متاسف است و غصه می خورد، چه کسانی داخل شورای شهر هستند.

امام جمعه موقت اصفهان تاکید کرد: اعضای شورای شهر و امثالهم ارتباط با دین و عالم دینی ندارند، به دروغ ادعا می کنند که ارتباط دارند، دروغ می گویند نه با مرجعیت، نه با عالم دینی و امام جمعه ارتباطی دارند.

وی با اشاره به اینکه متاسفانه برخی از نفرات قبلی هم چنین ادعاهایی داشتند، ارتباط با عالم دینی نیست، ابراز کرد: الان هم صریح می گویم، اگر دوباره به دروغ این اعضای شورای شهر ادعای ارتباط با عالم دینی بکنند، مشت آنها را به نحوی دیگر باز خواهم کرد.

*اعضای شورای شهر به جای عذرخواهی و پاسخ دهی، به ما تهمت می زنند

آیت الله مهدوی تصریح کرد: اعضای شورای شهر به جای آنکه به دلیل اقدامات و تصمیماتشان عذرخواهی کنند، ادعای ارتباط با دین و عالم دینی می کنند، کجا ارتباط دارید، حضور در جلسه ای که فقط چندتا از علما هستند، این ارتباط با عالمان هست؟ کی را فریب می دهید؟

وی افزود: کدام عالم و مرجعی گفته دختران سوار دوچرخه بشوند، شما که در جلسه دیروز خود دوباره این مطلب را تقویت کرده اید، برگزاری جلسات را به بهانه شاد بودن با گناه برگزار می کنید، کدام عالم دینی این مطلب را تایید کرده است، بلند اسم این عالم دینی را فریاد بزنید.

استاد عالی حوزه خاطرنشان کرد: کدام عالم اختلاط دختر و پسر، برگزاری کنسرت همراه با گناه و یا صدای بلند مجری در برنامه ها که باعث اذیت و آزار دیگران می شود را مجاز دانسته، من حرام علنی را مطرح می کنم.

وی افزود: متاسفانه برخی از اعضای شورای شهر به جای عذرخواهی و پاسخ دهی به ما، چون که جوابی برای ترویج گناهان ندارند، ندای مخالفت روحانیت و عالمان دینی با شادی مردم را سر می دهند، این هم به دلیل این است که ارتباطی با ماها ندارند، اگر یک هفته با ما ارتباط داشتند متوجه می شدند که مخالف شادی مردم نیستیم.

آیت الله مهدوی عنوان کرد: اما متاسفانه تهمت می زنند و می گویند ما مخالف شادی مردم هستیم، علی ای حال شهوت و پاسخ مثبت به شهوت به صورت لحظه ای سیر و ارضا می شود ولی در کل شهوت نفس در قبال گناه سیری ناپذیر است و همیشه حریص تر می شود.

اصفهان پرس

 

نظرات

- ساسان
هرچی بکاریم همونو درو میکنیم. وقتی افرادیو انتخاب میکنیم که کلا به این موضوعات اعتقادی ندارن جای تعجبه؟؟ از کوزه همان بون تراود ک دراوست
1397-03-12 پاسخ | پاسخ همراه نقل قول | نقل قول
- اصلانی
هیچ دقت کردید؟ دیگر از کامنتهای پرشور گذشته ذیل مطالب رویش خبری نیست! خوب است بپرسیم چرا؟ و برای جبران مافات، تلاش کنیم. یا علی
1397-03-20 پاسخ | پاسخ همراه نقل قول | نقل قول

افزودن نظر

captcha
ارسال
انصراف

پربیننده‌ترین

مطلب دیگری نیستاین سایت با منابع شخصی راه اندازی شده است و حق تکثیر مطالب سایت با ذکر منبع بلامانع است.