پرداخت ۳هزار میلیارد تومان اضافه‌حقوق
دوشنبه 07 خرداد 1397, 15:32

 

به گزارش رویش نیوز مهرداد لاهوتی تسنیم، با بیان اینکه در جلسه عصر روز گذشته کمیسیون برنامه و بودجه مجلس شورای اسلامی عملکرد کلی منابع و مصارف قانون بودجه سال 96 بررسی شد، گفت: در این جلسه پورمحمدی از سازمان برنامه و بودجه کشور، اکرمی رئیس خزانه‌داری کل کشور و همچنین نمایندگانی از دیوان محاسبات و مرکز پژوهشهای مجلس نیز حضور داشتند.

وی با بیان اینکه، از 346هزار میلیارد تومان منابع مصوب در بودجه 320 هزار میلیارد تومان در سال 9 محقق شده است، گفت: قسمت عمده‌ای از 26هزار میلیارد تومان عدم تحقق منابع مربوط به درآمدهای نفتی دولت بوده است.

آخرین وضعیت درآمدهای نفتی

عضو کمیسیون برنامه و بودجه مجلس گفت: از 101هزار میلیارد تومان درآمدهای مصوب نفتی 84هزار میلیارد تومان در سال گذشته محقق شده است از طرفی در طرف هزینه‌ها نیز از 70هزار میلیارد تومان در نظر گرفته‌شده برای پرداخت حقوق و مزایای کارمندان، حدود 73هزار میلیارد تومان پرداخت شده که قرار است دیوان محاسبات کشور در خصوص این دو موضوع گزارش خود را به کمیسیون برنامه ارائه کند.

نسبت بالای تحقق هزینه‌های جاری

لاهوتی با اشاره به اینکه از 253هزار میلیارد تومان هزینه‌های جاری دولت 248هزار میلیارد تومان محقق شده است، گفت: این آمار نشان می‌دهد قسمت مهم هزینه‌های جاری دولت محقق شده و بیشتر عدم تحقق مربوط به هزینه‌های عمرانی بوده است.

نمود کسری بودجه در هزینه‌های عمرانی

وی گفت: متأسفانه آثار کسری بودجه در هزینه‌های عمرانی نمود پیدا کرده است و از 71هزار میلیارد تومان در نظر گرفته‌شده فقط 41هزار میلیارد تومان پرداخت شده است که این اختلاف 30هزار میلیارد تومانی عدم تحقق مطلوب نیست.

عملکرد انتشار اوراق در سال 96

به‌گفته این عضو کمیسیون برنامه و بودجه مجلس، سال گذشته دو رقم 34.5هزار میلیارد تومان در یک جا و همچنین یک رقم 10هزار میلیارد تومانی برای انتشار اوراق لحاظ شده بود که دولت در سال 96 حدود 44.5هزار میلیارد تومان اوراق منتشر کرده و به این ترتیب از کل ظرفیت مربوط به انتشار اوراق استفاده شده است.

 

افزودن نظر

captcha
ارسال
انصرافاین سایت با منابع شخصی راه اندازی شده است و حق تکثیر مطالب سایت با ذکر منبع بلامانع است.