صدای مردم شرق اصفهان به گوش مسؤولان رسید
دوشنبه 21 اسفند 1396, 10:31

 

به گزارش رویش نیوز حجت‌الاسلام اسماعیل شامحمدی در گفت‌وگو با فارس اظهار کرد: نتیجه بی‌توجهی و نادیده گرفتن مردم  چیزی جز آنچه در شرق اصفهان دیدیم نیست اگر مسؤولان به موقع و مدبرانه وارد صحنه می‌شدند این اتفاقات نمی‌افتاد.

وی سخنی از سخنان رهبر انقلاب در فتنه دی‌ ماه را یادآور شده و افزود: مقام معظم رهبری بی‌توجهی به مردم را عامل ایجاد زخم بر پیکر انقلاب  و زخم بر پیکر را عامل سوءاستفاده دشمنان دانستند و امروز با چشمان خود دیدیم که زخم و جراحت بی‌توجهی به مردم به عفونتی مبدل شد که دشمنان آلوده به انواع میکروب‌ها بر روی آن نشسته و پیکر انقلاب را متعفن می‌کنند.

امام‌جمعه ورزنه تصریح کرد: اغلب مواقع آن مگس‌ها انواع آلودگی‌ها را با خود حمل می‌کنند و در فضای غبارآلوده می‌توانند جامعه را ویران کنند.

وی با اشاره به  آسیب فضای مجازی در این‌گونه شرایط، گفت: علی‌رغم توصیه‌های ما مسؤولان فضای مجازی را مدیریت نکردند و عده‌ای از نامردمان از طریق فضای مجازی با انواع شایعات و دروغ‌ها مردم را تحریک کرده و درصدد بودند از این فضا برای خود باری ببندند که تا حدودی هم موفق بودند.

شامحمدی با اشاره به سخن رهبر انقلاب در خصوص اقدام آتش به اختیار در جایی که ارتباط با فرماندهی قطع می‌شود، اذعان کرد: یقین دارم یکی از جاهای که تکلیف مؤمنین و متدینان در مسأله آتش به اختیار روشن و واضح است فضای مجازی است.

وی خاطرنشان کرد: ظاهراً عده‌ای ضدانقلاب مدیریت فضای مجازی را در دست دارند و اصلاً از به هم ریختن کشور از این طریق خوشحالند که البته وزیر ارتباطات باید این فرصت را از دشمن بگیرد و اگر توان آن را ندارد از این سمت استعفا کند تا کاربلدان متدین کار را به دست بگیرند؛ البته دانشجویان جوان و مؤمن باید طرح مطالعاتی برای پیدا کردن جایگزین بومی این فضا را پیدا کنند.

امام‌جمعه ورزنه اظهار کرد: مقصر اصلی وقوع این حوادث  تا به اینجای کار وزیر نیرو بود اما از اینجا به بعد وزیر ارتباطات نیز می‌تواند مقصر باشد چرا که با باز گذاشتن بیش از حد عرصه گسترده فضای مجازی برای عده‌ای که قصد خیر ندارند هم به مصالح نظام  و مردم نبوده وهم خلاف شرع  آشکار است.

وی تصریح کرد: مطالبات کشاورزان کاملاً به حق است و مسؤولان نیز درصدد حل مشکل هستند و به اندازه کافی صدای مردم به گوششان رسید و امیدواریم مشکلات این قشر زحمتکش به زودی حل شود اما کشاورزان  مراقب باشند که به شایعات و دروغ‌هایی توجه نکنند که در فضای مجازی منتشر می‌شود.

 

نظرات

- مسعود فقیه ایمانی
اینکه صنایع آب بر باید از استانهای کویری جمع آوری شوند حرف کاملا صحیحی است اما کافی نیست چون تنها 8 درصد آب برای امور صنعتی استفاده می شود. بخش عمده آب زاینده رود در چهارمحال و بختیاری و بالادست صرف کشاورزی غرقابی روی زمینهای آهکی زاگرس می شود. این آب وارد غارها و کارستهای زیر زمینی موجود در سنگهای آهکی شده و برای همیشه از دست می رود و دیگر قابل بازیابی نیست. برای رفع این مشکل لازم است با توسعه دامداری و شیلات در استان چهارمحال و بختیاری مردم را تشویق کنیم که دست از کشاورزی بردارند و بگذارند آب به مسیر طبیعی خود جاری شود و به زمینهای غنی از سیلیس و مواد معدنی شرق اصفهان برسد. دقت کنید ایل بختیاری هم در طی هزاران سال با درک طبیعی و تجربی این نکته از کشاورزی در ییلاقها خودداری می کرد و اجازه می داد آب به سوی پایین دست روان شود و در عوض با دامداری روزگار می گذراندند. اقدام خائنانه رخاضان پهلوی در یکجا نشین کردن عشایر از یک سو ضربه جبران ناپذیری به دامداری ایران زد و از سوی دیگر عشایر مجبور به کشاورزی شدند که سبب شد آب کمتری به پایین دست رودها در اصفهان و خوزستان برسد.
1396-12-26 پاسخ | پاسخ همراه نقل قول | نقل قول

افزودن نظر

captcha
ارسال
انصراف

پربیننده‌ترین

مطلب دیگری نیستاین سایت با منابع شخصی راه اندازی شده است و حق تکثیر مطالب سایت با ذکر منبع بلامانع است.