اعضای فرقه شیرازی به سفارت ایران در لندن حمله کردند
شنبه 19 اسفند 1396, 00:41

 

تسخیر سفارت ایران توسط تشیع لندنی در حالی اتفاق افتاده است که این فرقه در سالهای اخیر تحت حمایت دولت کامل دولت انگلیس به دشمنی با جمهوری اسلامی ایران و اختلاف افکنی افراطی میان شیعه و سنی میپردازد.
احداث چندین شبکه ماهواره ای در لندن، حوزه های علمیه، اقدام به برگزای مراسم توهین به مقدسات اهل سنت، افراط و انحراف در عزاداری امام حسین(ع)، دشمنی با ولایت فقیه و ... از جمله اقدامات در سالهای اخیر توسط فرقه شیرازی جهت دشمنی با ایران بوده است.
اعضای فرقه شیرازی از ساعتی پیش با حمله به سفارت ایران در لندن، وارد فضای سفارت جمهوری اسلامی ایران در این شهر شدند.
 
به گزارش رویش نیوز به نقل از رجانیوز برخی از خبرهای منتشر شده درباره این اقدام به شرح زیر است: 
 
- اعضای فرقه شیرازی با سرنگون کردن پرچم مقدس کشورمان، پرچم گروهک خود را بر بام سفارت به اهتزاز درآوردند.
 
- تسخیر سفارت به صورت زنده از برخی شبکه‌های ماهواره ای متعلق به شیرازی ها به صورت زنده در حال پخش شدن است.
 
- پلیس لندن تا این لحظه کمترین واکنشی درقبال این رفتار تروریستی نشان نداده است.
 
- عده ای از اعضای فرقه شیرازی با عنوان حمایت از بیت سید صادق شیرازی و اعتراض به دستگیری فرزند وی امروز در لندن متعرض به سفارت ایران در این شهر شده و با بالا رفتن از دیوار سفارت پرچم کشورمان را پایین کشیده و پرچم های خود را به نمایش آوردند.
 
-این افراد که تصاویر سید صادق شیرازی و سید حسین شیرازی را در دست دارند،  وابسته به گروهی با عنوان هیات «خدام المهدی» هستند که در حومه لندن فعالیت دارند.
 
- شبکه ماهواره ای فدک که گفته می شود وابسته یاسر الحبیب (کویتی الاصل)  است و ارتباط خاص با هیات خدام المهدی دارد پوشش پر رنگی به این ماجرا داده است.
 
- شبکه ماهواره ای فدک دیدگاه های تندی راجع به جمهوری اسلامی ایران دارد و به صورت افراطی به دشمنی افکنی بین شیعه و سنت اصرار می ورزد.
 
-تسخیر سفارت ایران توسط تشیع لندنی در حالی اتفاق افتاده است که این فرقه در سالهای اخیر تحت حمایت دولت کامل دولت انگلیس به دشمنی با جمهوری اسلامی ایران و اختلاف افکنی افراطی میان شیعه و سنی میپردازد.
 
-احداث چندین شبکه ماهواره ای در لندن، حوزه های علمیه، اقدام به برگزای مراسم توهین به مقدسات اهل سنت، افراط و انحراف در عزاداری امام حسین(ع)، دشمنی با ولایت فقیه و ... از جمله اقدامات در سالهای اخیر توسط فرقه شیرازی جهت دشمنی با ایران بوده است.

video (45).mp4 | دانلود فیلم 

 
پخش مستقیم حمله به سفارت ایران در شبکه‌های ماهواره‌ای

 

 

 

video_2018-03-09_22-18-49.mp4 | دانلود فیلم 

 

فیلمی دیگر از تسخیر سفارت ایران در لندن توسط فرقه شیرازی

قاسم زاده خبرنگار خبرگزاری صدا و سیما درخصوص حادثه تعرض به سفارت ایران در لندن:  با اینکه دو ساعت از تسخیر سفارت گذشته است اما پلیس اقدامی نمیکند!


2020.mp4 | دانلود فیلم

سفیر ایران در لندن: عده‌ای از طرفداران فرقه شیرازی با چوب و قمه به سفارت ایران تعرض کردند؛ پلیس هم در محل حاضر است! 

 

 

واکنش برخی  فعالان سیاسی و رسانه‌ای به تسخیر سفارت ایران در لندن

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

بعیدی نژاد: چهار نفر دستگیر شدند/ احتمال حضور تعدادی از اعضای این فرقه در اطراف سفارت

 

 

محمد ایمانی: نوبت صیانت از اقتدار بی بدیل جمهوری اسلامی است

 

محمد ایمانی از فعالان سیاسی و رسانه‌ای در واکنش به تسخیر سفارت ایران در لندن توسط  فرقه شیرازی و چراغ سبز دولت انگلیس نوشت: 
 
سفیر ایران در لندن با وحشیگری فرقه انگلیسی شیرازی از خواب بیدار می شود؟ تروریست های اجاره ای با چراغ سبز پلیس و سرویس امنیت داخلی انگلیس، چند ساعت متمادی اقدام به خرابکاری در سفارت ایران کردند. این اقدام خرابکارانه همزمان با سفر ولیعهد عربستان به لندن و دوشیدن وی توسط نخست وزیر انگلیس صورت می گیرد.
 
پیش از این آقای بعیدی نژاد سفیر ایران در لندن ادعا کرده بود ایران و انگلیس بر سر نحوه حل بحران یمن به توافق رسیده اند اما دو روز بعد، انگلیس قطعنامه ای ضد ایرانی را به شورای امنیت برد. اکنون همین دولت به نحوی دست اوباش فرقه شیرازی را برای حمله به سفارت ایران باز گذاشته که رنگ و بوی آمریت به خود گرفته است.
 
مشابه همین اتفاق در معرکه گیری های سازمان منافقین در پاریس بارها دیده شده است. سفر وزیرخارجه فرانسه به تهران نیز با اتهام پراکنی همراه بود. هفته گذشته هم آلمانی ها به دکتر ظریف که مهمان رسمی کنفرانس امنیتی مونیخ بود، بر سر ندادن بنزین و اصرار بر علنی کردن ماجرا بی حرمتی کردند.
 
اگر دولت و وزارت خارجه به این روند گستاخی هماهنگ و سیستماتیک، اعتراض قاطع نشان ندهند، باید شاهد گستاخی های جدید باشیم. اکنون نوبت صیانت از اقتدار بی بدیل جمهوری اسلامی است.
 
 
پس از ورود دانشجویان به سفارت انگلیس در تهران، اروپایی ها چگونه رفتار کردند؟!
 
به گزارش رجانیوز پس از ورود دانشجویان به سفارت انگلیس سخنگوی وزارت امور خارجه انگلیس این حرکت را به شدت محکوم کرد و گفت: ما به شدت از این اقدام خشمگین هستیم. چنین اقدامی به هیچ عنوان قابل توجیه نیست و ما آن را محکوم می‌کنیم. بر اساس قوانین بین‌الملل از جمله معاهده ژنو، حکومت ایران وظیفه روشنی برای حفاظت از دیپلماتها و سفارتهای کشورهای خارجی در ایران دارد و ما انتظار داریم به سرعت برای کنترل شرایط و تضمین امنیت کارمندان و سفارت ما اقدام کنند.
 
دولت انگلیس متقابلاً دستور تعطیلی سفارت ایران در بریتانیا را صادر کرد و تمامی دیپلمات‌های ایرانی را موظف کرده‌است، خاک بریتانیا را سریعاً ترک نمایند.
 
باراک اوباما، دیوید کامرون، اتحادیه اروپا، شورای امنیت سازمان ملل متحد،بان کی مون،دولت‌های کانادا،سوئد و دانمارک نیز در بیانیه‌هایی جداگانه این حرکت را محکوم کردند.
 
دولت‌های آلمان، فرانسه، ایتالیا و هلند و اسپانیا سفیران خود را برای مشورت و به منظور ابراز همبستگی با دولت بریتانیا از تهران فراخوانده‌اند.
 
دولت نروژ به دلیل هجوم شبانگاهی تعدادی از معترضان و دانشجویان به سفارت بریتانیا و نگرانی از امنیت کارکنان خود، سفارت‌اش را در ایران به مدت یک روز بست.فنلاند نیز سفیر ایران را احضار کرد.
 
اعتراض شدید ایران به سفیر انگلستان در تهران ابلاغ شد
 
به گزارش خبرگزاری فارس، در پی ورود چند نفر از هواداران یک فرقه تندروی مقیم انگلیس به بالکن سفارت جمهوری اسلامی ایران در لندن و اهانت به پرچم مقدس کشورمان بهرام قاسمی سخنگوی وزارت امور خارجه گفت: بلافاصله پس از وصول این خبر آقای سید عباس عراقچی معاون سیاسی وزیر امور خارجه مراتب اعتراض شدید جمهوری اسلامی ایران را به نیکلاس هاپتون سفیر انگلستان در تهران منتقل کرده و خواهان محافظت کامل پلیس از دیپلمات‌های کشورمان در لندن، و برخورد فوری پلیس با مهاجمین شد.
 
قاسمی افزود: سفیر انگلستان در تهران نیز ضمن ابلاغ عذرخواهی رسمی دولت انگلستان گفت: پلیس ضدشورش انگلستان در محل حضور یافته و اوضاع را تحت کنترل دارد. وی گفت تمامی اقدامات لازم برای محافظت از جان دیپلمات های ایران و جلوگیری از ورود مهاجمین به داخل سفارت به عمل آمده است.
 
 

افزودن نظر

captcha
ارسال
انصرافاین سایت با منابع شخصی راه اندازی شده است و حق تکثیر مطالب سایت با ذکر منبع بلامانع است.