مدیر حوزه هنری استان اصفهان:
سینمای امروز محتاج مردانی چون سلحشور است
چهارشنبه 16 اسفند 1396, 15:28

 

مدیر حوزه هنری استان اصفهان گفت: زمانی که مرحوم سلحشور به ساخت سریال های قرآنی اهتمام ورزید، طعنه‌های زیادی شنید اما با اعتقاد راسخ ثابت قدم ایستاد و مؤثر واقع شد و سینمای ما امروز بیش از پیش محتاج چنین مردانی است.

به گزارش رویش نیوز، مهدی احمدی‌فر عصر امروز در مراسم رونمایی از کتاب «مبانی سینمای اسلامی» نوشته مرحوم فرج الله سلحشور اظهار کرد: امروز آمده‌ایم تا از یک هنرمند انقلابی یاد کنیم و بگوییم او یک هنرمند مظلوم بود اما باید بگوییم هنر انقلاب در اصل مظلوم است، برای برگزاری این جلسه تلاش‌های بسیاری صورت گرفت و از بیرون به گوش می‌رسید که می‌گویند چرا حوزه هنری می‌خواهد از مرحوم سلحشور تقدیر کند و مگر کارگردانان بزرگ دیگر نبوده‌اند اما حوزه هنری وظیفه‌ای دارد که به آن عمل می‌کند.

وی افزود: پیامبر اکرم (ص) به امام علی (ع) فرمودند وقتی می‌بینی مردم به نوافل روی آورده‌اند تو به سمت واجبات برو؛ همان‌طور که هنر انقلاب مظلوم است، فرهنگ هم مظلوم است؛ همه دم از کار فرهنگی می‌زنند اما همت مشخصی در این باره نمی‌بینیم، فرهنگ یک فرآیند عملی است نه شعاری.

مدیر حوزه هنری استان اصفهان با اشاره به اینکه فرهنگ مجموعه رفتارها، اخلاق، اعتقادات، آداب‌ورسوم و همه آنچه که در اطراف ماست را شامل می‌شود، تصریح کرد: اگر بخواهیم در کشور و در دنیا به جایگاه درستی برسیم باید اوضاع فرهنگ را سامان دهیم، یکی از عواملی که روی فرهنگ تأثیر دارد، نفس هنر است که سینما در این میان جایگاه ویژه و پرقدرتی دارد.

احمدی فر ادامه داد: سینما چه در جهان غرب و چه در کشور ما یک ابر قدرت است و هر خوراکی را می‌تواند به مخاطب ارائه دهد، پس اگر مبنای اخلاق و ارزش‌های مثبت را در سینما سرمایه‌گذاری کنیم، نتیجه آن همان چیزی می‌شود که حق جامعه ماست و مرحوم سلحشور کسی بود که با همت راسخ پای این کار ایستاد.

وی یادآور شد: زمانی که مرحوم سلحشور به ساخت سریال‌های قرآنی اهتمام ورزید، طعنه‌های زیادی شنید اما با اعتقاد راسخ ثابت قدم ایستاد و مؤثر واقع شد، سریال یوسف پیامبری که او ساخته بود، در بیش از 60 کشور به نمایش گذاشته شد، در واقع اگر کار هنری را درست انجام دهیم اثرات خود را خواهد گذاشت و سینمای ما امروز بیش از پیش محتاج چنین مردانی است.

مدیر حوزه هنری استان اصفهان خاطرنشان کرد: بر خود واجب می‌دانیم در راستای آنچه وظیفه ماست، مرحوم سلحشور مقدمات ساخت سریال حضرت موسی را هم فراهم کرده بودند ولی دست تقدیر نگذاشت این کار را به اتمام برساند شاید اگر این سریال ساخته می‌شد مشخص می‌شد صهیونیست امروز چه قدر با دین حضرت موسی تفاوت دارد/فارس

 

 

افزودن نظر

captcha
ارسال
انصراف

پربیننده‌ترین

مطلب دیگری نیستاین سایت با منابع شخصی راه اندازی شده است و حق تکثیر مطالب سایت با ذکر منبع بلامانع است.