یادداشت - دکتر علی جلالی؛
آن کس است اهل بشارت که اشارت داند/ نکته‌ها هست بسی محرم اسرار کجاست
چهارشنبه 16 اسفند 1396, 12:04

✅آن کس است اهل بشارت که اشارت داند
       نکته‌ها هست بسی محرم اسرار کجاست

رهبری با زبان اهل اشارت آشنا هستند و این را در دو جمله درباره دو شهید عزیز حججی و حدادیان دیدیم.
برای عارف هیچ امری اتفاقی نیست و او همه چیز را اشارتی از سوی حق می داند. عارف، اشارتی حکمی و عرفانی را از امری درمی یابد که برای همه ما عادی است و اصلا توجهی به آن نداریم. به حکایت زیر بنگریم:

«گویند کسی آواز می داد “خیار ده به دانگی” شبلی بشنید فرا بانگ ایستاد و گفت چون خیار ده به دانگی بود، نفایه را چه خطر بود؟»
شبلی از لفظ خیار به معنای «برگزیدگان» انتقال می یابد و سطح اشارت فهمی و میزان انتقال خود را نشان می دهد.

رهبری در پیامشان برای این دو شهید به نام خانوادگی این دو شهید توجه خاصی نشان دادند و توجه به «اسم» و کارکرد آن در تعیین شخصیت و ویژگی های فرد چیزی است که عرفا سخت بدان معتقدند.
رهبری برای شهید حججی فرمودند: «شهید حججی حجت خداوند در مقابل چشمان همگان بود» و برای شهید حدادیان فرمودند: «نیروی محرکه این انقلاب هم زبر الحدیدهایی ازنسل شهید حدادیان اند». 

در افقی که این شخص به انقلاب و حوادث آن می نگرد همه این ها نشانه ای است از جانب حق. او این نشانه ها را درمی یابد و به قدر فهم عقول برای اهلش بازگو می کند.

در اوصاف یاران مهدی (عج) آمده است که دلهای آنان همچون پاره های فولاد محکم است و از آن نیز محکم تر. فقط عارفی بصیر است که اشارت حوادث این زمان را در نام این دو شهید درمی یابد.

«تجلي الرايات السود من قبل المشرق كان قلوبهم زبرالحديد» و «فاذا هزها لم يبق مومن الا صار قلبه اشد من زبرالحديد و اعطي قوة اربعين رجلا»

باشد که آیندگان بنویسند: عارفی «تکه های آهن» را بر چهره شهید «حدادیان» دید و از «زبرالحدید» یاران مهدی سخن گفت.

 

افزودن نظر

captcha
ارسال
انصراف

پربیننده‌ترین

مطلب دیگری نیستاین سایت با منابع شخصی راه اندازی شده است و حق تکثیر مطالب سایت با ذکر منبع بلامانع است.