دغدغه دولت حجاب است زیرا باید جامعه اسلامی باشد
یکشنبه 13 اسفند 1396, 13:41

 

به گزارش رویش نیوز به نقل از تسنیم، عبدالرضا رحمانی فضلی وزیر کشور امروز یکشنبه در نودو هشتمین جلسه شورای اجتماعی کشور با اشاره به دیدار چند روز گذشته خود با جامعه مدرسین حوزه علمیه در قم گفت: در این جلسه بحث‌های خوبی در زمینه موضوعات سیاسی و اجتماعی صورت گرفت و علما با حساسیت و علاقه‌مندی به موضوعات کشور توجه می‌کنند و این دغدغه‌ها را کاملا مشفقانه می‌دانیم.

وی با بیان اینکه در این جلسه بحث مفصلی درباره حجاب داشتیم، افزود:‌ دولت و وزارت کشور در زمینه حجاب متولی و مسئول هستند و دغدغه دولت نیز موضوع حجاب است زیرا باید جامعه اسلامی باشد.

وزیر کشور خاطر نشان کرد: باید با پیش بینی و اقدامات لازم و تحلیل‌های درست با توجه به تغییرات سریع در جامعه به دلیل تغییرات نسلی و گسترش فضای مجازی، داشته باشیم. البته ورود دولت به هر موضوعی به معنای ختم آن مشکل نیست.

وی با تاکید بر اینکه نگاه دولت به موضوع حجاب، نگاهی جرمی نیست بلکه نگاهی فرهنگی است که باید همه دستگاه‌های متولی در این زمینه تلاش کنند، اظهار داشت: در آستانه بهار و تغییرات زمین و شروع گرما هستیم که موضوع پوشش نیز در در روزهای آینده مطرح می‌شود، ولی باید درباره حجاب در جامعه مطالعاتی دقیق، گزارش‌های تحلیلی و مبنایی اجرایی علت شناسانه صورت گیرد تا بتوانیم اقدامات عملی قابل اجرا داشته باشیم.

رحمانی فضلی تصریح کرد: نباید موضوع حجاب فقط به گشت ارشاد، نیروی انتظامی و دادستانی ختم شود زیرا پس از پیروزی انقلاب اسلامی با شدت و حدتی که به کار بردیم، نتیجه مورد نظر را بدست نیاوردیم پس باید مردم محور بوده و در این اقدام مشارکت داشته باشند.

وی افزود: دو سال قبل آقای خاموشی آماری دادند که 93 درصد مردم متدین و معتقد به حجاب هستند، حال باید چه کنیم این 93 درصد در مذاهب عینی هم تجلی پیدا کنند، یعنی باید برنامه داشته باشیم که در مکان های عمومی، خصوصی و فضاهای آزاد چگونه باشد با موضوع حجاب برخورد کنیم.

وزیر کشور از شورای اجتماعی خواست که در جلسه آینده که دو هفته دیگر برگزار می‌شود، نظرات اعضا را جمع آوری کند.

وی خاطرنشان کرد: طرح نظرات می تواند به نتایج عملی منتهی شود و باید از امور دینی سیاست و حفاظت داشته باشیم.

 

افزودن نظر

captcha
ارسال
انصراف

پربیننده‌ترین

مطلب دیگری نیستاین سایت با منابع شخصی راه اندازی شده است و حق تکثیر مطالب سایت با ذکر منبع بلامانع است.