دفتر تبلیغات اسلامی اصفهان برگزار می کند:
نشست های تخصصی تمدن اندیشی در حوزه های علمیه
دوشنبه 07 اسفند 1396, 11:01

 

نشست های تخصصی تمدن اندیشی در حوزه های علمیه از فعالیت های راهبردی میز تمدن اسلام و ایران  است که توسط دفتر تبلیغات اسلامی اصفهان ویژه طلاب خواهر و برادر استان اصفهان برگزار می شود.

به گزارش رویش نیوز به نقل از روابط عمومی دفتر تبلیغات اسلامی اصفهان، عبدالمجید خطیب معاون آموزش و تهذیب مؤسسه آموزش عالی حوزوی علامه مجلسی(ره) و مسئول برگزاری نشست های تمدنی دفتر تبلیغات اسلامی اصفهان گفت: تحول و بازخواني علوم اسلامي بر پايه درك تمدني از جمله موضوعات مهمی است که امروزه باید مورد توجه مسئولین محترم حوزه های علمیه قرار گیرد.

وی تصریح کرد: این موضوع زمانی اهمیت بیشتری پیدا می کند که مقام معظم رهبری به صورت صریح به اهمیت این موضوع تاکید  نموده اند.

خطیب ایجاد انگیزه برای محققين حوزوي به منظور تأمين نيازهاي دولت ديني و طراحي نظام‌هاي اقتصادي، سياسي، حقوقي و فرهنگي براي نيل به تمدن اسلامي، از ضرورت‌هاي علمي و عملي حوزه‌هاي علميه امروز دانست و اظهار داشت: در همین راستا  دفتر تبلیغات اسلامی حوزه علمیه قم شعبه اصفهان به منظور تربيت و آموزش مبلغين تخصصي براي نشر معارف تمدني اسلام در نهادهاي فرهنگي و تقويت منظر تمدني به علوم اسلامي با دعوت از استادان متخصص در موضوعات تمدن اسلام و ایران اقدام به برگزاری نشست های علمی و تخصصی در مدارس علمیه حوزه های علمیه خواهران و برادران نموده است.

وی افزود: این نشست ها در تاریخ نهم اسفند ماه سال جاری با مشارکت و همکاری مدیریت حوزه های علمیه خواهران و برادران استان اصفهان و با حضور استادان مطرح کشوری، جناب حجت الاسلام و المسلمین محسن الویری عضو هیأت علمی و مدیر گروه تاریخ و تمدن دانشگاه باقرالعلوم(ع) و جناب حجت الاسلام و المسلمین دکتر احمد رهدار عضو هیئت علمی و مدیر گروه فقه مضاف دانشگاه باقر العلوم(ع) برگزار خواهد شد.

معاون آموزش و تهذیب مؤسسه آموزش عالی حوزوی علامه مجلسی(ره) ادامه داد: این نشست ها در سال گذشته نیز برای طلاب و علاقه مندان به موضوعات تمدنی برگزار و با استقبال وسیع طلاب حوزه های علمیه خواهران و برادران  روبرو شد.

وی با بیان این که موضوع نشست های علمی امسال «تمدن اندیشی در حوز ه های علمیه(اهمیت،مسائل،چالش ها وظرفیت ها)» می باشد، تأکید کرد: هدف از برگزاری این نشست ها پرداختن به دغدغه های علمی و فرهنگی مقام معظم رهبری و  ايجاد انگيزه، تقويت بنيان‌هاي علمي و ارائه جهت و مسير تحول در موضوعات تمدنی  در بین طلاب حوزه علمیه اصفهان مي‌باشد.

 

افزودن نظر

captcha
ارسال
انصراف

پربیننده‌ترین

مطلب دیگری نیستاین سایت با منابع شخصی راه اندازی شده است و حق تکثیر مطالب سایت با ذکر منبع بلامانع است.