انتشار چاپ دوم کتاب؛
فوت و فن سخنوری در 4 دقیقه
دوشنبه 30 بهمن 1396, 13:20

 

به گزارش رویش نیوز به نقل از رویش، کتاب فوت و فن سخنوری در 4 دقیقه اثر محمد داستانپور با تیراژ3,000 نسخه توسط انتشارات حدیث راه عشق به چاپ دوم رسید.

با نویسنده این کتاب حجت الاسلام محمد داستانپور که پیرامون کتابش صحبت کردیم می گوید:

علت اینکه وقتی سخنرانی بعضی از افراد تمام می شود، مخاطب ناراحت شده و توقع دارد جلسه ادامه پیدا کند، ولی در بعضی جلسات دائم به ساعت خود نگاه می کند تا بلکه زنگ پایان سخن به صدا در آمده و همه مانند فنرهای فشرده شده آزاد شوند چیست؟

چرا بعضی تاثیرات مفیدی در مخاطب گذاشته و عده ای چنین تجربه ای را در حد محال می دانند؟

چرا بعضی وقتی فکر می کنند که بخواهند در یک جلسه پر جمعیت و جوان که همه به صورت خیره مشغول رصد کردن حرکات و سکنات و گفتار او هستند، سخنرانی کنند، بدنشان به لرزه افتاده و ضربان قلبشان تند شده، صورتشان سرخ و پر حرارت می گردد و دست پایشان را گم می کنند، ولی بعضی دیگر کاملا بر عکس هستند. با شور و اشتیاق از چنین موقعیت هایی استقبال کرده و آن را تبدیل به یک خاطره شیرین و تجربه به یاد ماندنی برای خودشان و دیگران خواهند کرد.

پاسخ را باید در خصوصیات شخصیتی، نوع بیان، نوع مطالب و ادبیات گفتار جستجو کرد. در یک کلمه تسلط به فوت و فن سخنرانی. هیچ کس یک شبه و با یک جلسه، سخنران و سخنور خوبی نمی شود. بخشی از توانایی های یک سخنران موفق محصول فراگیری فوت و فن هایی است که قابلیت پذیرش سخنران را در مخاطب بالا میبرد. یکی از سخت ترین نوع سخنرانی، سخنرانی هایی است که ظرف مدت زمان کوتاه و با مخاطبین خاص انجام می شود.

بنده این نوع سخنرانی ها را ” سخنرانی چهار دقیقه ای” نام نهاده ام. که معمولا بین دو نماز توسط امام جماعت در مدارس یا مساجد، قبل از شروع کلاس درسی توسط اساتید یا معلمین، در هنگام اجرای مراسم صبحگاه در مدارس ، پادگان ها و … اجرا میشود. اگر این جلست خوب اداره شود طیف وسیعی از مخاطبین جوان را می تواند جهت دهی نماید. گام اول برای این اتفاق یاد گیری فوت و فن های لازم برای اجرای چنین جلساتی می باشد و گام دوم به کار بردن آنها و عملی نمودن دانسته هاست.

این کتاب فوت و فن های فوق العاده ای را به شما ارائه میدهد که در عین سادگی اثر معجزه آسایی در سخنرانی شما خواهد داشت.

علاوه بر آن در بر گیرنده ۱۱۰ جلسه سخنرانی چهار دقیقه ای آماده شده است که بر اساس مبانی مدیریت استراتژیک فرهنگی نویسنده تهیه شده تا به صورت غیر مستقیم فرایندی پنج مرحله ای را در مخاطب ایجاد کرده و او را از مرحله ابتدایی این فرایند که ایجاد محبت و شوق نسبت به خداست، به مرحله نهایی آن که روحیه تعبد و بندگی است سیر می دهد.

لذا طلاب، مبلغین، اساتید، مربیان ودیگر دوستانی که با کمبود وقت جهت تهیه محتوای جذاب مواجه هستند نگران نباشند.

امیدوارم که با یاری و مدد یکدیگر بتوانیم گامی مثبت در جهت نشر معارف اهل بیت (علیه السلام ) بر داریم.

گفتنی است این کتاب توسط انتشارات حدیث راه عشق در قطع رقعی در 248 صفحه و با قیمت 12000تومان منتشر گردیده است.

جهت دریافت کتاب به منظور بررسی بیشتر یا سفارش می توانید با شماره  09133165543و یا به صفحه مجازی انتشارات به آدرس www.hadisbook.ir مراجعه بفرمایید.

 

 

افزودن نظر

captcha
ارسال
انصرافاین سایت با منابع شخصی راه اندازی شده است و حق تکثیر مطالب سایت با ذکر منبع بلامانع است.