شناسایی فعالیت‌های غیرضروری دستگاه‌ها توسط سازمان برنامه
شنبه 28 بهمن 1396, 14:05

 

براساس مصوبه امروز مجلس سازمان برنامه و بودجه مکلف شد فعالیت‌های موازی، یکسان و غیرضرور دستگاه‌های اجرایی را شناسایی کند.

به گزارش رویش نیوز به نقل از فارس، نمایندگان مجلس شورای اسلامی در نشست علنی امروز شنبه (28 بهمن 96) پارلمان در جریان بررسی لایحه بودجه سال 97 کل کشور بند الحاقی 10 تبصره 12 لایحه را مورد بررسی قرار داده و نهایتا به تصویب رسید.

براساس بند الحاقی 10 تبصره 12 لایحه بودجه، در اجرای بند (الف) ماده (28) قانون برنامه ششم توسعه و با هدف کوچک‌سازی ساختار دولت، سازمان برنامه و بودجه کشور مکلف است با همکاری سازمان اداری و استخدامی کشور حداقل 5 درصد از برنامه- فعالیت‌های موازی، یکسال و غیرضرور دستگاه‌های اجرایی که از بودجه عمومی کشور اعتبار دریافت می‌کنند و در پیوست شماره (4) این قانون درج شده‌اند را شناسایی و پیشنهاد حذف یا ادغام انها را به شورای اداری ارائه کند، اعتبارات بخش‌های ادغامی به بخش‌های جدید منتقل و در صورت حذف برنامه - فعالیت، اعتبارات مربوطه تخصیص نمی‌یابد.

همچنین سازمان برنامه و بودجه کشور و سازمان اداری و استخدامی کشور مکلفند در مقاطع سه ماهه گزارش عملکرد این بند را به کمیسیون برنامه و بودجه و محاسبات مجلس شورای  اسلامی ارائه کنند.

 

افزودن نظر

captcha
ارسال
انصراف

پربیننده‌ترین

مطلب دیگری نیستاین سایت با منابع شخصی راه اندازی شده است و حق تکثیر مطالب سایت با ذکر منبع بلامانع است.