تجلیل از شخصیت قرآنی و حدیثی آیت الله مظاهری در اصفهان
پنجشنبه 19 بهمن 1396, 00:37

 

مدیر جامعه المصطفی العالمیه اصفهان، با بیان اینکه جامعه المصطفی العالمیه برآمده از اندیشه و فکر اهل بیت است، گفت: امروز نام قرآن و اهل بیت(ع) در سراسر دنیا به برکت حضور جامعه المصطفی العالمیه میلیون ها بار برده می شود.

 

حجت الاسلام سید ابراهیم ملکی، ظهر امروز در نشست خبری آیین اختتامیه بیست و سومین جشنواره بین المللی قرآن و حدیث المصطفی، اظهار کرد: تقارن دهه فاطمیه و دهه فجر پیام های زیادی دارد که تبیین آن در این ایام خالی از لطف نیست.

مدیر جامعه المصطفی العالمیه اصفهان، با بیان اینکه  پس از فوت پیامبر(ص) سیره ای که مطلوب حضرت پیامبر(ص) بود به دلایلی که در جامعه وجود داشت حاصل نشد، تصریح کرد: پس از افشاگری حضرت زهرا (س) قیام امام حسین(ع) عامل بر هم زدن معادلات ضد اسلام بود.

وی ادامه داد: همه به اسلام معاویه و یزید تن داده بوند و حضرت امام حسین(ع) با فدا کردن جان خود و اهل بیتش اسلام را با خون خود آبیاری کرد و پرچم اسلام را بر افراشت.

وی با اشاره به اینکه بعد از جنگ جهانی ابر قدرت ها براساس سه شاخصه قدرت، ثروت و شهرت جهان را به دو بلوک شرق و غرب تقسیم کردند، بیان کرد: فردی از سلاله فاطمه (س)، اسلام را در این زمان با پیروزی انقلاب اسلامی احیا و انقلابی برای زمینه ظهور امام زمان (عج) را برپا کرد و مردم ایران در کنار ایشان ایستادند.

وی از نگرانی دشمنان از گسترش اسلام در جهان سخن گفت و افزود: جامعه المصطفی العالمیه برآمده از اندیشه و فکر اهل بیت و به دستور مراجع و مقام معظم رهبری تاسیس شد و امروز نام قرآن و اهل بیت(ع) در سراسر دنیا به برکت حضور جامعه المصطفی العالمیه میلیون ها بار برده می شود.

رئیس جامعه المصطفی العالمیه اصفهان وظیفه جامعه المصطفی را تربیت طلاب در تمام دنیا دانست و گفت: این مجموعه تا کنون بیش از 60 هزار نفر از 130 کشور جهان فارغ التحصیل داشته است و امروز بیش از 40 هزار نفر مشغول تحصیل در این مرکز آموزشی هستند. جامعه المصطفی تا کنون به 130 هزار نفر آموزش زبان فارسی داده است که این مهم به عنوان یک دستاورد فرهنگی برای نظام جمهوری اسلامی می باشد

وی افزود: این آموزش ها برای براداران، خواهران و خانواده طلاب در بیش از 180 رشته در مقاطع کاردانی و تا دکتری و سطح یک تا پنج حوزه علمیه در جامعه المصطفی العالمیه برگزار می شود

حجت الاسلام ملکی ادامه داد: این دوره های آموزشی شامل  دوره های بلند مدت و هم کوتاه مدت است و بیش از 20 هزار نفر از 100 ملیت در دورهای کوتاه مدت شرکت کرده اند. هم اکنون جامعه المصطفی در 70 کشور دنیا نمایندگی دارد و با بیش از 100 کشور ارتباط دارد.

وی در خصوص فعالیت های جامعه المصطفی در اصفهان عنوان کرد:جامعه المصطفی بیش از یک دهه گذشته تاسیس شده و امروز بیش از 800 دانش پژوه در 25 رشته در مقطع کاردانی تا دکتر و سطح یک تا چهار دانشجو داشته و دارای بیش از 14 گروه علمی تربیتی ، 15 تشکل فرهنگی  و 9 انجمن علمی است.

حجت الاسلام ملکی ادامه داد: مباحث آموزشی و  پژوهشی، تربیتی، قرآن و حدیث از فعالیت های اساسی المصطفی بوده و  محوریت تربیت این مرکز حوزه قرآن و اهل بیت (ع) است.

وی ادامه داد: هرساله در جامعه المصطفی جشنواره هایی مهارتی و معرفی برگزار می شود، امسال نیز جشنواره و مسابقات قرآنی برگزار می شود.  در این جشنواره مراسم اختتامیه و نکوداشت آیت الله مظاهری با  سخنرانی معظم له  و آیت الله اعرافی و به همراه تکریم از منتخبین  قرآنی در 26 بهمن ماه در سالن اهل بیت برگزار خواهد شد.

مجموع شرکت کنندگان در جشنواره در داخل کشور 6000 و در خارج از کشور 5000 نفر است و این دوره از مسابقات، ملکی در پایان گفت: 23 و 24 بهمن در اصفهان برگزار می شود و اختتامیه آن روز 26 بهمن ماه خواهد بود که در آن شاهد تجلیل و نکوداشت آیت الله مظاهری با مشارکت سازمان ها و نهادهای علمی فرهنگی اصفهان خواهیم بود.

 

افزودن نظر

captcha
ارسال
انصراف

پربیننده‌ترین

مطلب دیگری نیستاین سایت با منابع شخصی راه اندازی شده است و حق تکثیر مطالب سایت با ذکر منبع بلامانع است.