رشد ۴ برابری تولید فولاد پس از انقلاب اسلامی
دوشنبه 16 بهمن 1396, 14:44

 

رئیس کمیسیون صنعت اتاق تعاون از رشد ۴ برابری تولید فولاد تعاونی‌ها پس از انقلاب اسلامی ایران خبر داد و گفت: پیش‌بینی تولید ۵۵ میلیون تن فولاد تا سال ۱۴۰۴ از افتخارات تعاونی‌ها پس از انقلاب است.

به گزارش رویش نیوز فاضل همامی، رئیس کمیسیون صنعت و معدن اتاق تعاون ایران در گفت‌وگو با فارس، با اشاره به افتخارات تعاونی‌ها پس از انقلاب اسلامی ایران، اظهار داشت: قبل از انقلاب اسلامی اگر تعاونی‌ وجود داشت بسیار ضعیف و در سطح محلات فعال بود اما با گذشت زمان اکنون تعاونی‌های دانش بنیان و فولاد بزرگی در سطح دنیا فعال‌هستند که موجب افتخار است.

وی افزود: صنعت فولاد پیش از انقلاب اسلامی ایران کم تر از 5 میلیون تن تولید داشت در حالیکه امروز شاهد تولید بیش از 16 میلیون تن فولاد در کشور هستیم و این میزان طبق برنامه‌ریزی و هدف‌گذاری انجام شده تا سال 1404 و چشم انداز توسعه کشور به بیش از 55 میلیون تن برسد.

مدیرعامل اتحادیه تعاونی‌های سراسری فولاد و معدن کشور معتقد است که دولت پس از انقلاب اسلامی از خدمات ارزشمند بخش تعاون استفاده کرده است و به طور مصداقی اگر مثال بزنیم، توزیع سبد کالا و سایر خدمات رفاهی با استفاده از ظرفیت بخش تعاون میسر و فراهم شد.

همامی با بیان اینکه تعاونی‌ها در مناطق زلزله زده و کمک رسانی به مردم آسیب دیده خدمات زیادی ارائه می‌کند، گفت: هم‌اکنون تأمین نیاز فولاد از طریق بخش تعاون برای زلزله‌زدگان ارائه می‌شود.

وی درباره میزان صادرات در تعاونی‌های فولاد پس از انقلاب اسلامی، گفت: اکنون بیش از 2.1 میلیون دلار صادرات فولاد در حال انجام است و این میزان در سال آینده به بیش از رقم صادرات فعلی خواهد رسید.

این فعال تعاونی‌ با اعلام این خبر که تعداد تعاونی‌های کشور از ابتدای انقلاب تا کنون 50 برابر شده است، گفت: قبل از پیروزی انقلاب اسلامی 3 هزار و ۱۳ تعاونی با یک میلیون و ۲۰۰ هزار نفر عضو در کل کشور داشته‌ایم که که هم اکنون ۱۵۰ هزار تعاونی با ۲۳ میلیون نفر عضو داریم که از نظر تعداد تعاونی ۵۰ برابر و از نظر اعضاء ۲۰ برابر رشد داشته‌ایم.

همامی معتقد است، اقتصاد تعاونی نقش مهمی در توزیع عدالت، ثروت و ایجاد فرصت برای طیف وسیعی از توده مردم داشته که منجر به حضور مردم در افزایش سهم تولید و بهره‌وری می‌شود

 

افزودن نظر

captcha
ارسال
انصراف

پربیننده‌ترین

مطلب دیگری نیستاین سایت با منابع شخصی راه اندازی شده است و حق تکثیر مطالب سایت با ذکر منبع بلامانع است.