در گفتگو با رویش نیوز تشریح شد؛
برنامه‌های خانه انقلاب اسلامی و ولایت در دهه فجر
سه شنبه 10 بهمن 1396, 23:53

 

به گزارش رویش نیوز، سید مسعود ذکاوتمند، مدیر روابط عمومی خانه انقلاب اسلامی و ولایت اصفهان در گفت‌و‌گو با رویش نیوز با اشاره به ویژه برنامه‌های خانه انقلاب به مناسبت دهه فجر اظهار کرد:خانه انقلاب اسلامی و ولایت با توجه به شعار خود که انتقال بینش ولایی و هویت انقلابی به ویژه به نسل جوان و نوجوان است و با هدف گسترش چتر گفتمان انقلاب اسلامی و به منظور گرامیداشت ایام الله دهه مبارک فجر با رویکرد تربیت عنصر مومن انقلابی اقدام به برگزاری مجموعه طرح های دهه فجر خود نموده است.

وی افزود: طرح نخست کاروان فرهنگی راهیان انقلاب است که بازدید از نقاط تاثیر گذار انقلاب در شهر تهران خواهد بود و با محوریت هویت سازی و تبیین سبک زندگی پهلوی و مقایسه آن با زندگی امام خمینی(رحمت الله علیه)برگزار خواهد شد.این اردوی یکروزه با زیارت حرم حضرت معصومه(س) و مسجد مقدس جمکران شروع میشود و هدف از این موضوع علاوه بر جنبه معنوی طرح به نوعی به دلیل این بوده است که شهر قم آغازگر و خواستگاه ابتدایی انقلاب اسلامی به حساب می آید.بعد از آن به کاخ موزه سعد آباد خواهیم رفت و هدف از آن نشان دادن جلوه طاغوتی نظام شاهنشاهی و نمایانگر شیوه حکومتی و سبک زندگی پهلوی است.بعد از آن به محله جماران  که شامل بیت امام خمینی(ره) و حسینیه جماران است خواهیم رفت و افراد شیوه ساده زیستی زندگی امام خمینی(ره) را از نزدیک مشاهده می کنند ، جایی که دقیقا مقابل سلطنت شاهان قرار دارد

سید مسعود ذکاوتمند افزود:بعد از آن به موزه عبرت ایران خواهیم رفت که این مکان کمیته ضد خرابکاری یا همان زندان ساواک دوران پهلوی هست  و هدف از گنجاندن این مکان به بازدیدها آشنایی مخاطبان اردو با جلوه دژخیمی طاغوت و درک صبر و سختی هایی بوده است که نیروهای انقلابی برای به بار نشستن این انقلاب متحمل شده اند.سپس به باغ موزه دفاع مقدس خواهیم رفت که جلوه مقاومت  مردم انقلابی و سیر تاریخی وقایع ایران اسلامی را با جلوه های پیشرفته سمعی و بصری نمایش میدهد.

این اردوها در قالب بازدیدهای فشرده یکروزه به صورت گروهی و ویژه جامعه هدف گروه های دانشجویی،دانش آموزی،مراکز فرهنگی سطح شهر،حوزه های علمیه همه هفته از13 بهمن تا 11 اسفند پنج شنبه ها و جمعه ها برگزار خواهد شد.

مدیر روابط عمومی خانه انقلاب اسلامی و ولایت اصفهان خاطر نشان کرد:امسال برای اولین بار امکان اعزام گروههای خانوادگی نیز به این اردوها فراهم شده است.

تاکنون بیش از9000 نفر از فعالین و موثرین فرهنگی شهر،  گروه های دانشجویی و دانش آموزی  و مراکز حوزه های علمیه به این اردوها اعزام شده اند.

وی ادامه داد:راهیان انقلاب هویتی توانمندساز،انسجام بخش،جریان ساز،سازمان دهنده،هم افزا و آموزش محور خواهد بود که به منظور آشنایی نسل چهارم و پنجم انقلاب با هویت و ارزش های آن برگزار خواهد شد.

ذکاوتمند با بیان اینکه طرح دوم که در خانه انقلاب در ایام دهه مبارک فجر برگزار می‌شود، رویداد اردویی تور گشت انقلاب است ،گفت:. این رویداد اردویی تورگشت انقلاب اصفهان روایتی از داستان یک دشمنی است که شامل بازدید از خانه مشروطیت، خانه انقلاب، بنیاد مهدویت و گلستان شهدا می شود.

مسئول روابط عمومی خانه انقلاب اسلامی و ولایت اصفهان تصریح کرد: بررسی جریان شناسی نفوذ در ایران و به ویژه شهر اصفهان، گسترش گردشگری در زمینه شناخت انقلاب، آشنایی و هویت بخشی انقلاب اسلامی به نسل جوان، شناسایی اماکن موثر در انقلاب اسلامی به صورت آموزش در صحنه و اردو، انسجام بخشی و گسترش مراکز فرهنگی، انتقال بینش ولایی وهویت انقلابی در قالب اردوی جذاب و تبیین و تدوین اندیشه های امام خمینی(رحمت الله علیه)و مقام معظم رهبری از جمله اهداف این طرح است که با روایتگری همراه است.

این اردوها همه روزه در ایام دهه مبارک فجر از صبح تا بعد از ظهر برگزار میشود.

سید مسعود ذکاوتمند ضمن تشریح برنامه های دیگر خانه انقلاب اسلامی و ولایت به رویش گفت:طرح سوم نشستهای تخصصی  کرسی های آزاد اندیشی ویژه گروه های سنی 16 تا25 سال است.گفتگوهای آزاد محور با بیان صریح،شفاف و آزادانه که در 110 موضوع در حوزه انقلاب اسلامی برگزار میشود.

ذکاوتمند درباره هدف برگزاری این کرسی ها افزود:با توجه به منویات و بیانات مقام معظم رهبری پیرامون ایجاد فرصت قانونی و عادلانه برای عرضه آزادانه آرا در قشر دانشجویان و جوانان ،این تالارهای گفتگو را با هدف نهادینه سازی،بیان و تضارب آرا ،تقویت روحیه حقیقت جویی و ترویج فرهنگ و گفتمان انقلاب اسلامی برنامه ریزی کرده ایم و امید داریم که بتوانیم قدمی کوچک در راستای  تحقق این دغدغه ها برداریم.

این تالار گفتگو،باحضور کارشناسان صاحب نظر در موضوع مرتبط اجرا شده که البته کارشناس به عنوان راهبر بدون هرگونه جهت دهی مشخص و قالب بندی ها و تنها به منظور رفع شبهات حضور دارند.

مدیر روابط عمومی خانه انقلاب اسلامی و ولایت گفت:برنامه بعدی ما جشنواره ای است با عنوان «به نام ایران به رنگ انقلاب» که در واقع جشنی است محتوایی همراه با آیتم های نمایشی و بازی های مفهومی با موضوع انقلاب اسلامی. این طرح ویژه مقاطع تحصیلی چهارم تا نهم دبستان (دختران) و مقاطع تحصیلی چهارم تا ششم (پسران) برگزار می شود.


وی ادامه داد: آشنايي نوجوانان با مباني انقلاب اسلامي در فضايي شاد وپرانرژي و آگاهي از تهديدها و فرصت هاي پيش روي انقلاب اسلامي در مقطع كنوني از جمله اهداف این جشنواره است که دانش آموزان در ساعت ۱۰ صبح تا ۱۲:۳۰ ظهر  وارد خانه انقلاب شده و بعد از پذيرش وارد برنامه مي‌شوند.

مدیر روابط عمومی خانه انقلاب اسلامی و ولایت اصفهان بیان کرد: ضمن دعوت از همه گروه های هدف مرتبط با طرح های دهه فجر خانه انقلاب اسلامی و ولایت اعم از مجموعه های فرهنگی ،گروه های دانش آموزی و دانشجویی،طلاب حوزه های علمیه ازهمه علاقمندان برای ثبت‌نام و شرکت در هر یک از این طرح‌ها و کسب اطلاعات بیشتر می‌توانند به سایت خانه انقلاب به نشانی khanehenghelab.com و یا کانال تلگرام خانه انقلاب به نشانی khanehenghelab@ مراجعه کنند.

 

افزودن نظر

captcha
ارسال
انصراف

پربیننده‌ترین

مطلب دیگری نیستاین سایت با منابع شخصی راه اندازی شده است و حق تکثیر مطالب سایت با ذکر منبع بلامانع است.