توصیه جان کری به محمود عباس
چهارشنبه 04 بهمن 1396, 19:12

 

روزنامه صهیونیستی معاریو فاش کرد جان کری، وزیر خارجه سابق آمریکا در لندن با حسين آغا، یکی از نزدیکان محمود عباس دیدار کرده و از او خواسته تا پیامی را به محمود عباس، رئیس تشکیلات خودگردان فلسطین برساند.

به گزارش رویش نیوز به نقل از باشگاه خبرنگاران، روزنامه معاریو فاش کرد وزیر خارجه سابق آمریکا از رئیس تشکیلات خودگردان فلسطین خواسته است تسلیم خواسته‌های ترامپ نشود.

به گزارش جروزالم پست، روزنامه صهیونیستی معاریو فاش کرد جان کری، وزیر خارجه سابق آمریکا در لندن با حسين آغا، یکی از نزدیکان محمود عباس دیدار کرده و از او خواسته تا پیامی را به محمود عباس، رئیس تشکیلات خودگردان فلسطین برساند.

این روزنامه صهیونیستی به نقل از برخی منابع در تشکیلات خودگردان فلسطین نقل کرده است که جان کری در پیام خود به محمود عباس از وی خواسته است قوی باشد و با زمان بازی کرده و هیچ گونه امتیازی به دونالد ترامپ، رئیس جمهور آمریکا ندهد؛ چرا که به گفته وی ترامپ زیاد مقاومت نخواهد کرد. طبق اعلام معاریو، در پیامی که جان کری فرستاده است از رئیس جمهور کنونی آمریکا با عبارات تحقیرآمیز نام برده شده است.

جان کری همچنین به فلسطینی ها نصیحت کرده با پیشبرد روند صلح، پایبند به مواضع اصولی‌شان باشند. وی همچنین گفته است تمامی تلاش هایش را برای حمایت از این مسأله و بسیج کشورهای اروپایی، عربی و جامعه جهانی بکار خواهد بست.

معاریو همچنین اعلام کرد بسیاری افراد در محافل هیئت حاکمه آمریکا و دستگاه اطلاعاتی این کشور از عملکرد ترامپ ناراضی هستند.

جان کری به این مسئول فلسطینی گفته است که وی به شدت در فکر آن است که در سال 2020 وارد رقابت های انتخابات ریاست جمهوری آمریکا شود. همچنین زمانی که از وی در خصوص مسن بودنش پرسش شده است، وی گفته است که سنش خیلی بیشتر از ترامپ نبوده و این هم مسأله خاصی نیست.

گفتنی است جان کری، وزیر خارجه سابق آمریکا و حسین آغا، مسئول فلسطینی نزدیک به محمود عباس واکنشی به این خبر از خود نشان نداده‌اند.

همچنین شایان ذکر است جان کری که از سال 2013 تا 2017 وزیر خارجه آمریکا بود، مسئول میانجی گری آمریکا برای حل بحران میان اسرائیلی ها و فلسطینیان تا پیش از قطع مذاکرات مستقیم در سال 2014 بود.
 

افزودن نظر

captcha
ارسال
انصراف

پربیننده‌ترین

مطلب دیگری نیستاین سایت با منابع شخصی راه اندازی شده است و حق تکثیر مطالب سایت با ذکر منبع بلامانع است.