سیسی نامزد انتخابات ریاست‌جمهوری مصر شد
چهارشنبه 04 بهمن 1396, 18:59
کمپین انتخاباتی سیسی رسما مدارک کاندیداتوری او در انتخابات ریاست جمهوری آتی را به هیئت انتخابات ارائه داد.
 
به گزارش رویش نیوز به نقل از شبکه اسکای نیوز، روند ارائه مدارک از سوی کاندیداهای انتخابات ریاست جمهوری سال ۲۰۱۸ میلادی  مصر  به هیئت ملی انتخابات این کشور از روز شنبه آغاز شده و به مدت ۱۰ روز ادامه دارد.
 
مشاور حقوقی عبدالفتاح سیسی، رئیس‌جمهوری مصر امروز (چهارشنبه) اسناد مربوط به نامزدی سیسی برای دور دوم در انتخابات ریاست‌جمهوری را به هیئت ملی انتخابات داد که شامل امضاهای مستند جمع‌آوری شده برای تایید نامزدی او نیز بود.
 
سیسی محمد بهاء ابو شقه وکیل و عضو پارلمان را به عنوان نماینده حقوقی خود انتخاب کرده است.
 
نامزدهای انتخابات ریاست جمهوری مصر باید مدارک کاندیداتوری خود را به کمیته انتخابات ریاست جمهوری ارائه دهند که این مدارک شامل معاینات پزشکی نیز می‌شوند.
 
سیسی معاینات پزشکی لازم برای کاندیدا شدن در انتخابات ریاست جمهوری را انجام داده و نتایج آن را در کنار مدارک نامزدی به هیئت مذکور تحویل داده است.
 
پس از اینکه مهلت ارائه درخواست‌های نامزدی تمام شود، رسیدگی به درخواست‌ها آغاز و لیست اولیه‌ای تهیه شده و سپس روند ارائه شکایت‌ها در مورد آن لیست‌ بررسی و در مورد شکایت‌ها تصمیم‌گیری و سپس لیست نهایی اعلام می‌شود.
 
انتخابات ریاست جمهوری مصر در داخل مصر به مدت سه روز (۲۶ تا ۲۸ مارس) و خارج از این کشور از (۱۶ تا ۱۸ مارس ) آغاز می‌شود و شهروندان مصری به پای صندق‌های رای می‌روند و قرار است که نام کسی که پیروز انتخابات می‌شود در دوم ماه مه میلادی اعلام شود.
 
در صورتیکه هیچ نامزدی نتواند بیش از ۵۰ درصد آرا را در دور اول به دست آورد احتمالا انتخابات به دور دوم کشیده شده و بین ۲۴ تا ۲۶ آوریل برگزار خواهد شد.
 
به موجب قانون انتخابات ریاست‌جمهوری باید فردی که تمایل به نامزدی در انتخابات دارد دست کم امضای ۲۰ عضو پارلمان را به دست آورد تا اوراق نامزدی‌اش مورد قبول واقع شود یا دست کم ۲۵ هزار شهروند که حق انتخاب در ۱۵ استان را دارند، او را تایید کنند. در این راستا دست کم باید ۱۰۰۰ تن در هر استان او را تایید کنند.
 

افزودن نظر

captcha
ارسال
انصرافاین سایت با منابع شخصی راه اندازی شده است و حق تکثیر مطالب سایت با ذکر منبع بلامانع است.