وضعیت جشنواره های فروش طی هفته گذشته چگونه بود؟
چهارشنبه 20 دی 1396, 12:02

 

فعالیت بازاریان اصفهان در جشنواره های فروش، پس از گذشت چند هفته، به شدت کاهش یافت و بسیاری از فروشگاه ها واژه (حراج) را از روی شیشه های خود کنار گذاشتند.با این وجود تعداد کمی از بازاریان به بهانه شروع سال میلادی جدید، قیمت های خود را کاهش دادند.مراکز سلامتی در طول هفته قبل جشنواره های فروش زیاد و در عین حال بزرگی، برگزار کردند.فعالیت رستوارن های اصفهان همچنان رو به کاهش است و به کمترین حد ممکن رسیده است.در ادامه به بررسی کامل حراج های بازار اصفهان درطول هفته گذشته می‌پردازیم.

    ترکیب جشنواره های فروش
هفته گذشته حراج های کمتری در بازار پوشاک برگزار شد؛ اما در مقایسه با سایر بازارها، تعداد این حراج‌ها بیشتر بود که به دنبال این موضوع سهم آنها در جشنواره های فروش ،42درصد است.پس ازچند هفته کم کاری در مراکز سرگرمی، هفته قبل ، طرح‌های تخفیفی زیادی در این مراکز برپا شد و موفق به کسب سهم 24درصدی از جشنواره های فروش شدند.فعالیت مراکز سلامتی نیز با شروع سال جدید میلادی  افزایش یافت؛  به طوری که سهمی معادل 11 درصد از حراج های هفته به این مراکز تعلق می گیرد.رتبه چهارم جشنواره های فروش نیز با سهم 6درصدی اختصاص به رستوران و کافی شاپ های اصفهان دارد.در انتها 6درصد از حراج ها در فروشگاه های متفرقه برگزار شد.

   ترین های حراجی
بزرگ ترین: مراکز بهداشتی در طول هفته گذشته، فعالیت موثری در جشنواره های فروش داشتند که به دنبال این موضوع بزرگ ترین حراج ها را نیز برپا کردند. در مطب دکتر هاشمی، طرح تخفیف 90 درصدی بر روی خدمات میکرونیدل فرکنشال آر اف اعمال شد و قیمت آن از50 به 5هزار تومان کاهش پیدا کرد. پایان این طرح تخفیفی21 دی است. پس از آن ،در مطب دکتر امانت قیمت لیزرمو با دستگاه سوپر ایلایت از 30 به 3هزار تومان یعنی 90درصد تخفیف، کاهش یافت. پایان این طرح 23دی است. اما مراکز سلامتی تنها برگزار کننده بزرگ ترین حراج ها در بازار اصفهان نبودند و در مراکز سرگرمی نیز جشنواره های 90درصدی برگزارشد. از جمله این مراکزباشگاه پینت بال جام جم بود که  طی هفته قبل ،فقط 10 درصد از قیمت اصلی بلیت های پینت بال خود را از مشتریان دریافت می کرد.

طولانی ترین: باشگاه پینت بال جام جم در عین حال که یکی از حراج های بزرگ هفته را منعقد کرد، طولانی‌ترین جشنواره فروش را نیز به خود اختصاص داد. قیمت بلیت پینت بال دراین باشگاه تا 7اسفند، از 12 به یک هزارو 200تومان تغییر پیدا کرد.جالب ترین:جالب ترین حراج هفته نیز به طرح تخفیفی فروشگاه نوین چرم تعلق می گیرد؛به این صورت که متولدین دی ماه با خرید از این فروشگاه می‌توانند 25درصد تخفیف بگیرند و همانطورکه انتظارمی رود این طرح تا پایان دی ادامه دارد.

ضعیف ترین:در روزهایی که رقابت شدید بین مراکز سلامتی وجود دارد و هر یک با ارائه تخفیف های متفاوتی، سعی در جذب مشتری دارند،مرکز پزشکی سبز زیبایی جشنواره فروش ضعیفی برپا کرد.در واقع افراد می توانند با عضویت در کانال تلگرام این مرکز، از 70درصد تخفیف برای لیزر مو با دستگاه دایود2017، بهره ببرند.اما همانطور که اشاره شد این طرح تخفیفی فقط مختص اعضای کانال ، آن هم فقط برای یکبار استفاده است.

حراجی ترین منطقه شهر:همانطور که گفته شد،تعداد حراج ها در طول هفته گذشته کاهش یافته بود،با این حال شاهد برگزاری بیشترین تعداد جشنواره های فروش در محله چهار باغ بودیم.فروشگاه های پوشاک این منطقه به دلیل شروع سال میلادی جدید، قیمت‌های خود را شکسته بودند.

   جشنواره های فروش تک کالایی
هفته قبل، در جشنواره فروش کالاهای مختلف، اسباب بازی های زیادی به حراج گذاشته شد که سهم آنها از کل حراج های تک کالایی،32درصد بود.از جمله این کالاها باید به حراج50درصدی، ماشین بازی سواری مدل  go & groundاشاره کرد  که قیمت آن در مجموع از80 به 40هزار تومان رسید.هفته گذشته، حراج در بازار محصولات جدیدی به نام وسایل ضد حشره  نیزرونق زیادی پیدا کرده بود؛ به طوری که 26درصد از جشنواره های فروش به این محصولات اختصاص دارد.برای مثال قیمت دستگاه دود کننده حشرات مدل mosquito-off-eبا اعمال 34درصد تخفیف به 29 هزار و 900تومان تغییر پیدا کرد یا دستبند ضد حشره Boll به جای 25به قیمت 4هزارو 500 تومان یعنی 80درصد تخفیف به فروش می رسید.پس از وسایل ضد حشره،تعدادی از ساعت فروشی ها  ساعت های دیواری و تزئینی خود را به حراج گذاشتند و موفق به کسب سهم 21درصدی از جشنواره های فروش تک کالایی شدند.ساعت دیواری طرح اسب ازجمله این کالاها بود که قیمت آن با اعمال 42درصد تخفیف از60به 35هزار تومان کاهش یافت.در ادامه برخی از موبایل فروشی‌ها تعدادی از موبایل های قدیمی خود را به حراج گذاشتند که با کسب سهم 19درصدی، در رتبه چهارم حراج تک کالایی جای می گیرند.مثلا قیمت موبایل برند ارد مدل3210،از 149به 89هزار تومان تغییریافت.سهم جشنوارفروش سایر کــالاها نـیز تـنها 2درصد مـحـاسبـه شده است.فرصت خرید از حراج تعدادی از فروشگاه ها هنوز وجود دارد.لیست این فروشگاه هارادرجدول ببینید.

 

افزودن نظر

captcha
ارسال
انصرافاین سایت با منابع شخصی راه اندازی شده است و حق تکثیر مطالب سایت با ذکر منبع بلامانع است.