استانبول و سختی‌های یافتن تور مناسب!
شنبه 16 دی 1396, 13:59

 

از مقدمات سفری خاطره‌انگیز و شیرین به هر مقصدی یک برنامه‌ریزی دقیق و درست است. از مهم‌ترین بخش‌های برنامه‌ریزی درست برای سفر، انتخاب تور مناسب است. اما گاهی تعدد و تنوع بسته‌های تورها موجب سردرگمی و گاهی اشتباه در انتخاب مسافران می‌شود.

آژانس مقتدر سیر تابان، مجری مستقیم تور استانبول و از چارترکنندگان پروازهای استانبول، تلاش دارد تا در این متن، شما همراهان را با مهم‌ترین و موثرترین عوامل در بهترین و مناسب‌ترین تورهای استانبول آشنا سازد. آشنایی با این عوامل و پارامترها به مسافران کمک می‌کند تا در زمان بررسی  بسته‌های تور از اشتباه مصون بمانند و در حین سفر خود دچار معضلات و مشکلات نشوند.

 

معنای تور مناسب استانبول

شفاف کردن این معنا کاری دشوار و پیچیده است زیرا مجموعه‌ی عواملی مانند تفاوت توقعات، انتظارات، انواع مختلف سفر، مدت زمان سفر، هزینه‌ی در نظر گرفته شده و پارامترهای جانبی متفاوتی در آن موثرند. به عنوان مثال، توری که برای یک زوج جهت ماه عسل مناسب شناخته می‌شود مسلماً با یک تور جهت شرکت در نمایشگاه کاملاً متفاوت است. فارغ از انگیزه سفر، هزینه‌ی تخصیص داده شده به سفر نیز عاملی مهم در اطلاق واژه‌ی تور مناسب است. برای نمونه، به منظور سفری با قیمتی مناسب تور لحظه آخری استانبول و برای سفری بدون در نظر گرفتن جوانب مالی و صرفاً داشتن  بیشترین حد کیفیت، مناسب‌ترین انتخاب، تور لاکچری استانبول است. بنابراین این خود مسافر است که باید با در نظر گرفتن تمامی امکانات و توانایی‌ها و خواسته‌های‌اش، مناسب‌ترین تور را، برای سفر انتخاب کند.

همچنین مسافران جهت سهولت هر چه بیشتر انتخاب تورهای مناسب می‌توانند با کانترهای مستقر در آژانس مقتدر سیر تابان تماس گرفته و با شرح کامل شرایط و خواسته‌های خود از ایشان بخواهند تا بهترین و مناسب‌ترین تور را به ایشان معرفی نمایند.

 

پارامترهای بسته‌های تور استانبول

بسیاری از عوامل متفاوت در انتخاب تور استانبول، اثرهای متفاوتی می‌گذارند، آژانس مقتدر سیر تابان با فراهم آوردن لیست این عوامل تلاش دارد تا همراهان خود را به منظور انتخاب دقیق‌تر راهنمایی کند.

  • مدت زمان اقامت:

با توجه به این‌که مسافران برای چندمین بار قصد سفر به استانبول را دارند، چه میزان امکان اختصاص زمان برای سفر را دارند و همچنین چه میزان بودجه‌ای برای سفر مد نظر گرفتند، باید مدت زمان مناسب برای خود را برگزینند. حداقل زمان‌های تور استانبول ۳ شب و ۴ روز و حداکثر آن به ۷ شب می‌رسد. اگر چه گاهی مدت‌زمان‌های بیشتر هم ممکن است برگزار شود ولی به ندرت رخ می‌دهد.

برای کسانی که بار اول به استانبول سفر می‌کنند و امکان اختصاص وقت و بودجه را دارند طبیعتاً ۳ شب زمان کافی نیست و شاید ۵ یا ۶ شب زمان مناسبی باشد اما برای آن‌ها که سفرهای متعددی به این شهر ساحلی زیبا داشته‌اند و صرفا قصد عوض کردن آب و هوایی دارند، همان ۳ شب هم می‌تواند کافی باشد.

  • محل اقامت:

از مهم‌ترین عوامل در انتخاب تور مناسب، محلی‌ست که قصد اقامت در آن را دارید. در درجه‌ی اول محله‌ای که انتخاب می‌شود، برای هر فرد ممکن است متفاوت باشد. در سایت مقتدر سیر تابان، به شکل مفصل محله‌های استانبول بررسی شده که امکان انتخاب را دقیق‌تر خواهد کرد.

جدای از محل‌ها، هتل‌ها و درجه‌ی آن‌ها و رتبه‌های این هتل‌ها در سایت‌های مرجع، بسیار مهم است. استانبول از آن دست شهرهایی است که هتل‌های ۳، ۴ و ۵ ستاره با کیفیت و قیمت‌های متنوع دارد که از نظر کیفیت مناسب هستند. طبیعتاً هتل‌های ۵ ستاره که در مکان‌های اصلی شهر نظیر تکسیم و بسفر هستند، از قیمت بالاتری برخوردار هستند. برای اطمینان از کیفیت هتل‌ها، می‌توانید به سایت‌هایی نظیر تریپ ادوایزر و بوکینگ کمک گرفته و امتیاز و نظرات افراد مختلف را مطالعه کنید. همچنین کانترهای فروش آژانس مقتدر سیر تابان، آمادگی راهنمایی مسافرین عزیز را خواهند داشت.

  • زمان سفر:

این که شما در چه فصلی یا ماهی از سال را برای سفر به استانبول برگزینید، می‌تواند هزینه‌ی یک تور را تا دو برابر و حتی بیشتر، متفاوت کند. برای استانبول، فصل‌های پر ترافیک، عید نوروز و تابستان (از اواسط خرداد آغاز و تا پایان شهریور ادامه دارد که شهریور بالاترین قیمت را دارد) است. سایر ماه‌ها ترافیک مسافرتی عادی دارد که البته همین وضعیت هم نسبت به سایر مسیرهای مسافرتی ایرانیان، بسیار زیاد است. در تمامی ماه‌ها و با توجه به قیمت عادی همان ماه، آخر هفته‌ها و همچنین تعطیلات -به‌خصوص تعطیلات با مدت‌زمان بالا- می‌توانند روی قیمت فوق‌العاده مؤثر باشند.

فارغ از قیمت، زمان سفر می‌تواند در کیفیت سفر مؤثر باشد. آب و هوای استانبول معتدل است و دمای هوای آن، شاید اندکی از تهران خنک‌تر باشد، بنابراین بهترین زمان سفر، ۶ ماهه اول سال است، هر چند جاذبه‌های فراوان و حراج‌های آخر فصلی استانبول، در فصول پاییز و زمستان، می‌تواند مسافران را به خود به اندازه تابستان جذب کند.

  • خطوط هوایی:

تورهای استانبول که از تهران برگزار می‌شود به صورت هوایی برگزار می‌شود. پروازهای موجود به استانبول یکی از متنوع‌ترین و متعددترین پروازهای خروجی از ایران است. تقریباً اکثر قریب به اتفاق خطوط هوایی داخلی و بخش عمده‌ای از خطوط هوایی ترک، پرواز‌های روزانه‌ای از مقصد تهران به استانبول دارند.

قیمت پروازهای داخلی، پایین‌تر است و پروازهای ترک از قیمت بالاتری برخوردارند. در میان پروازهای داخلی خطوط هوایی زاگرس، تابان و آتا قیمتی پایین‌تر و ماهان، ایران ایر و قشم‌ایر قیمتی بالاتر از رقبای داخلی خود دارند. اما از خطوط هوایی ترک پروازهای ترکیش ایرلاین بالاترین قیمت و پروازهای اطلس جت، کرندون و سان‌اکسپرس قیمت‌های مناسب‌تری دارند. مجموعاً کیفیت پروازهای خطوط هوایی ترک، بالاتر از خطوط هوایی ایرانی است.

برای کسانی‌که قصد سفری با بالاترین کیفیت، بدون در نظر گرفتن هزینه‌ی آن را دارند، مناسب‌ترین انتخاب ترکیش ایرلاین و برای کسانی که همزمان به کیفیت خوب و همچنین قیمت مناسب می‌اندیشند، بهترین گزینه خط هوایی اطلس جت است. آژانس مقتدر سیر تابان، با در اختیار داشتن پرواز چارتری روزانه‌ی خط هوایی اطلس جت به مقصد استانبول، یکی از مجریان مستقیم این تور است.

به گزارش ویرلن؛ یکی دیگر از عوامل مهم در زمینه‌ی پرواز به استانبول، ساعت‌های رفت و برگشت است. مدت زمان پرواز ۳ ساعت است و ساعت‌های پروازی رفت در بعد از ظهر و ساعت‌های پروازی برگشت در صبح، می‌تواند مدت زمان حضور مسافر در استانبول را کاهش دهد. طبیعتاً ساعت‌های پروازی مناسب، هزینه‌ی بیشتری خواهند داشت.

 

 

 

انواع تور استانبول

روزانه تورهای عادی به مقصد استانبول در جریانند و توسط مسافران خریداری و استفاده می‌شود اما علاوه بر این نوع تورها، دو نوع اصلی تور لحظه آخری استانبول و تور لاکچری استانبول در اکثر مواقع سال برگزار می‌شود که مسافران از آن‌ها استفاده می‌کنند. برخی مناسبت‌ها یا زمان‌ها نیز، می‌تواند عامل برگزاری تورهای خاصی باشد. به عنوان مثال، تور ژانویه استانبول در شب‌های کریسمس، شب‌های ژانویه و سال نو برگزار می‌شود و مسافران می‌توانند این زمان را در این شهر زیبا، به سر برند.

همراهان عزیز باید دقت داشته باشند که تورهای لحظه آخری ممکن است از نظر هزینه مقرون به صرفه‌تر باشد اما دارای شرایطی خاصی نیز هستند. در درجه‌ی اول این تورهای در همه زمان‌ها و به شکل روزانه ممکن است در دسترس نباشند و در برخی فصول یا روزهای هفته امکان پیدا کردن آن‌ها وجود نداشته باشد، بنابراین امکان برنامه‌ریزی به صورت بلند مدت برای مسافران برای این نوع تور وجود ندارد و صرفاً برای کسانی که توانایی سفر با برنامه‌ریزی کوتاه مدت را دارند به کار می‌آید. دیگر این‌که در صورت سفر به صورت گروهی با تعداد بالا احتمال این که ظرفیت مورد نیاز تأمین شود معمولاً وجود ندارد، چون این نوع تورها دارای ظرفیت محدودی هستند.

 

تورهای استانبول با مقتدر سیر

تورهای استانبول با استقبال زیادی از طرف مسافران ایرانی مواجه است و این شهر یکی از مهم‌ترین مقاصد گردشگری ایرانیان است. با توجه به این استقبال همیشگی آژانس مقتدر سیر تابان، مجری مستقیم و از برگزارکنندگان اصلی تورهای این مقصد، در تمامی روزهای سال تورهای این مقصد را برگزار می‌کند. پروازهای مقتدر سیر در این مقصد به صورت چارتر دو خط هوایی با کیفیت اطلس جت و قشم ایر، است و این امر باعث می‌شود که این امکان را برای آن فراهم شود تا با قیمت‌های مناسب و کیفیتی قابل اتکا، این خدمات را ارائه کند.

همچنین مقتدر سیر به منظرو راهنمایی هر چه بیشتر مسافران و همراهان خود تلاش کرده تا مجموعه مطالب و راهنماهایی در مورد مسیرهای مختلف از جمله استانبول را در سایت خود گردآوری کند. همراهان با مطالعه این بخش‌ها می‌توانند هم در زمان خرید تورهای استانبول و هم در زمان گردش در شهر استانبول از آن بهره‌مند شود. همچنین شما عزیزان می‌توانید با عضویت در کانال تلگرام یا صفحه اینستاگرام آژانس مقتدر سیر از این مطالب استفاده کنید.

عید نوروز و تور استانبول

با شروع فصل زمستان آژانس‌های مسافرتی اقدام به معرفی تورهای نوروزی خود در مسیرهای مختلف می‌نمایند و تا پایان دی تقریباً اکثر مسیرها ارايه شده‌اند. تور استانبول از مسیرهایی‌ست که فروش آن تا میانه‌های تعطیلات نوروزی هم ادامه دارد اما نکته‌ای که باید مد نظر داشت آن است که اگر با توجه به عوامل بر شمرده در این متن، مناسب‌ترین تور با بهترین خطوط هوایی، ساعت‌های پروازی، بهتری هتل‌های محله‌های مناسب و دیگر عوامل سطح بالا را مد نظر دارید، حداکثر تا اواخر بهمن فرصت خرید تور استانبول نوروز 97 در سایت مقتدر سیر را خواهید داشت چون اکثر این تورها تا آن تاریخ به فروش رسیده‌اند.

 

 

افزودن نظر

captcha
ارسال
انصرافاین سایت با منابع شخصی راه اندازی شده است و حق تکثیر مطالب سایت با ذکر منبع بلامانع است.