به گزارش رویش نیوز یکی از دغدغه‌های شورای شهر اصفهان از ابتدای فعالیت و نیز شهردار جدید اصفهان، شفاف‌سازی در شورا و شهرداری بوده است که اتفاقاً دغدغه‌ای قابل تقدیر است؛ اما قاعدتاً همگان آگاهند که این دغدغه تنها با شعار دادن محقق نخواهد شد. از جمله اقداماتی که طی این مدت دکتر نوروزی در جهت تحقق شفافیت در شهرداری انجام داده است صدور اجرای کامل قانون انتشار و دسترسی آزاد به اطلاعات بوده است. اقدامی که می‌تواند سرآغاز حرکت در مسیر شفافیتی باشد که از ابتدا مطرح شده است.

یکی دیگر از اقداماتی که می توان در این مسیر به مجموعه شورای شهر و شهرداری اصفهان پیشنهاد داد، راه‌اندازی سامانه جامع مصوبات شورای شهر و شهرداری است؛ سامانه‌آی که نمونه آن چند سالی است در شهر تهران راه اندازی شده است و کلیه مصوبات شورای شهر تهران از ابتدای فعالیت در سال 1378 در آن موجود است.

از دیگر اقداماتی که شهردار محترم در راستای تحقق شعار شفافیت می توانند انجام دهند؛ ایجاد سامانه انتصابات است؛ سامانه ای که در آن در خصوص جا به جایی ها در شهرداری، سوابق افراد منصوب شده و نیز انتصابات جدید اطلاع رسانی شود.

به علاوه می توان در خصوص مفاسد که خدای ناکرده در شهرداری کشف می شود واحکام قضایی آن صادر می گردد نیز اطلاع رسانی صورت گیرد.

تمامی این اقدامات پیشنهادی و اقدامات دیگری که ممکن است به ذهن مدیران شهرداری خطور کند می تواند گام هایی بلند در مسیر تحقق شفافیت در مجموعه مدیریت شهری باشد؛ مجموعه ای که هدف آن خدمت و اعتلای اصفهان خواهد می باشد.

افزودن نظر

captcha
  • پربیننده‌ترین
  • مطلب دیگری نیست