تجمعات پراکنده در برخی‌ شهرها
 
برخی شهرهای کشور که طی روزهای گذشته توسط عده‌ای تخریب‌گر دچار ناآرامی شده بودند امشب با حضور مقتدرانه نیروهای انتظامی در آرامش نسبی به سر می‌برند.
 
به گزارش رویش نیوز، بر اساس مشاهدات میدانی خبرنگاران فارس در سراسر کشور امشب، تجمعات پراکنده‌ای در برخی شهرها صورت گرفته که علی‌رغم حضور آشوب‌گران اما با حضور پررنگ نیروهای انتظامی امنیت در نقاط مختلف کشور برقرار است.
 
آنچه که از اهواز تا این لحظه گزارش شده حاکیست جمعیتی در حدود هزار نفر از مردم در مصلای امام خمینی(ره) این شهر تجمع کردند و با شعار مرگ بر فتنه‌گر، مرگ بر آمریکا و ... خواستار برخورد نیروی انتظامی با اتفاقات اخیر و اقدامات آشوبگران شدند؛ هنوز خبری مبنی بر تجمع اعتراض‌آمیز در اهواز گزارش نشده است.
 
اما از کرج خبر می‌رسد آشوبگران در هسته مرکزی این شهر با سر دادن شعارهایی ساختارشکنانه اقدام به آتش زدن سطل‌های زباله و شکستن شیشه‌های برخی اماکن عمومی کردند که پس از حضور نیروهای انتظامی فضای شهر کرج آرام شد و تحت کنترل درآمد؛ این در حالی است که آشوبگران تلاش بسیاری برای همراه کردن مردم با خود داشتند که با بی‌تفاوتی مردم روبرو شدند.
 
همچنین گزارش‌های خبرنگاران حاضر در صحنه از اراک و ساوه حکایت از حضور نیروی انتظامی و جلوگیری از تجمع تخریب‌گران در خیابان‌های این دو شهر دارد.
 
بر اساس این  گزارش از همدان  در آرامگاه بوعلی تجمعی 200 نفره صورت گرفت که نیروی انتظامی 3 نفر از لیدرهای این تجمع را دستگیر کرد.
 
50 تا 60 نفر از عناصر تخریب‌گر در سنندج هم که با فحاشی و کف‌زدن در تلاش برای شکستن شیشه‌های اماکن عمومی بودند با حضور مقتدرانه پلیس متفرق شدند و اکنون امنیت در این شهر برقرار است.
 

اطلاعیه وزارت اطلاعات: برخی اغتشاشگران معاند و محرکین ناآرامی‌های اخیر شناسایی و دستگیر شدند

خبرگزاری فارس: برخی اغتشاشگران معاند و محرکین ناآرامی‌های اخیر شناسایی و دستگیر شدند

وزارت اطلاعات درباره تجمعات چند روز اخیر در تهران و دیگر شهرستان‌ها و حرکت اغتشاش‌گرایانه معاندین اطلاعیه‌ای صادر کرد.

 

 وزارت اطلاعات درباره تجمعات چند روز اخیر در تهران و دیگر شهرستان‌ها و حرکت اغتشاش‌گرایانه معاندین اطلاعیه‌ای را صادر کرد.

به گزارش فارس، متن کامل این اطلاعیه بدین شرح است:

«همانگونه که هموطنان عزیز و مردم فهیم کشور آگاه هستند، تجمعات چند روز اخیر که به واسطه ی طرح برخی مطالبات به صورت آرام انجام پذیرفت، در ادامه به جهت حضور عناصر مشکوک و خشونت طلب به نا آرامی‌هایی تبدیل گردید و موجب وارد آمدن خسارت‌های مادی و جانی به تعدادی از هموطنان و اموال عمومی کشور شد. 

ضمن تشکر از هموطنانی که هوشمندانه صف خود را از اغتشاشگران و اخلالگران نظم عمومی  جدا کرده‌اند به آگاهی می رساند ، با اقدامات اطلاعاتی سربازان گمنام امام زمان (عج) و کمک های مردم عزیز در ایفای نقش اطلاعات 80 میلیونی، برخی از عناصر و اغتشاشگران معاند و محرکین ناآرامی های اخیر، شناسایی و تعدادی از آنها دستگیر شدند و سایر عناصر نیز تحت پیگرد می‌باشند که به زودی برخورد جدی با آنها صورت خواهد گرفت. 
وزارت اطلاعات از اقشار مختلف جامعه درخواست دارد ضمن حفظ هوشیاری خود، کماکان معاندین ، اغتشاشگران و آسیب زنندگان به اموال عمومی را از طریق تلفن 113 معرفی نمایند.»

 

گسترش سایه امنیت در پایتخت/ نگرانی از کاربرد سلاح گرم توسط تخریب‌گران در برخی شهرهای کوچک

خبرگزاری فارس: گسترش سایه امنیت در پایتخت/ نگرانی از کاربرد سلاح گرم توسط تخریب‌گران در برخی شهرهای کوچک

در حالی که با تدبیر نیروهای انتظامی و امنیتی سایه آرامش بر سر تهران گسترانیده شده، حوادث و اتفاقات رخ داده در برخی شهرهای کشور همچنان موجبات نگرانی هموطنانمان را فراهم کرده است.

در حالی که مشاهدات عینی از میادین و نقاط مختلف شهر تهران حکایت از آن دارد که با حضور نیروهای امنیتی و انتظامی و تدبیر نیروهای انقلابی پایتخت در شرایط امنیتی مطلوبی به سر می‌برد. هرچند هستند هنوز افرادی که در گوشه و کنار شهر تلاش می‌کنند تا با اقدامات خود سلب آرامش کنند.

اما وضعیت در برخی از شهرستان‌ها به گونه دیگری است. اخبار رسیده از برخی شهرستان‌ها حکایت از آن دارد که مسائلی سبب شده تا وضعیت امنیتی به حالت عادی بازنگردد.

بررسی‌های خبرنگار فارس حکایت از آن دارد که دو عامل عمده را می‌توان علت اصلی این وضع قلمداد کرد که عبارت است از برخی اختلافات قدیمی میان مردم و دیگری وجود سلاح گرم در دست مردم منطقه.

در برخی از شهرستان‌های کشور به دلیل وضعیت خاص منطقه افرادی سلاح گرم نگهداری می‌کنند و همین امر باعث شده تا کار نهادهای امنیتی و انتظامی برای برقراری نظم و امنیت عمومی با مشکل مواجه شود.

البته نباید این نکته را هم فراموش کرد که دستگیری برخی از اغتشاشگران در شهرهای مختلف نشان می‌دهد تعداد قابل توجهی از بازداشت شدگان، از مردم بومی مناطق نبوده و گویا از جایی دیگر به این شهرها آمده‌اند تا ناامنی ایجاد کرده و مردم منطقه را به جان یکدیگر بیاندازند.

 روز پنجشنبه هفته گذشته بود که عده‌ای از هموطنان در برخی از شهرهای کشور از جمله مشهد اعتراض خود نسبت به مشکلات اقتصادی و معیشتی را با حضور در خیابان و تجمعاتی ابراز کردند. 

این اعتراضات کم‌کم با ورود عده‌ای اوباش و اغتشاش‌گر از روز جمعه رنگ و بوی دیگری به خود گرفت.

شنبه در مرکز شهر تهران عده‌ایی محدود از افراد معلوم‌الحال به بهانه اعتراض به مسائل اقتصادی و معیشتی اقدام به تخریب اموال عمومی، حریق و یورش به بانک‌ها و مکان‌ها عمومی کردند.

همزمان با تهران در برخی از شهرستان‌های کشور نیز وضعیتی مشابه به وجود آمد که باعث شد برخی از هموطنان در شعله آتش افروخته شده از سوی اوباش و اغتشاشگران، سوخته و جان خود را از دست بدهند.

 

در اعتراض به اغتشاشان روزهای اخیر؛ هزاران اهوازی علیه آشوبگران به خیابان‌ها آمدند

خبرگزاری فارس: هزاران اهوازی علیه آشوبگران به خیابان‌ها آمدند

مردم اهواز علیه اقدامات آشوبگران در روزهای اخیر به خیابان آمدند و شعار مرگ بر فتنه‌گر و مرگ بر آمریکا سر دادند.

مردم اهواز که از اقدامات اغتشاش‌گران در روزهای اخیر به ستوه آمده‌ بودند امشب در محکومیت آشوب‌گران به خیابان‌ها آمدند.

هزاران نفر از اقشار مختلف مردم رأس ساعت 18 در مصلای امام خمینی(ره) اهواز تجمع کردند و سپس سیل جمعیت به سوی مرکز شهر که در شب‌های پیش محل جولان آشوبگران بود به حرکت در آمد.

در این حرکت خودجوش مردمی تجمع‌کنندگان شعارهایی از جمله مرگ بر آمریکا، اهواز بیدار است از فتنه‌گر بیزار است، ما اهل کوفه نیستیم علی تنها بماند، مرگ بر فتنه‌گر، هم غزه هم لبنان جانم فدای اسلام سر دادند.

منبع: فارس

افزودن نظر

captcha
  • پربیننده‌ترین
  • مطلب دیگری نیست