خداجویان واقعی در برابر ولیّ خود مودب هستند
شنبه 09 دی 1396, 10:15

 

سخنران دینی و مذهبی، گفت: ۷۲ نفر یاران امام حسین(ع) که با ایشان تا عصر عاشورا بودند و به شهادت رسیدند از حضرت هیچ سوالی نکردند، آمدند و جان خود را در راه خدا دادند و همین نشانه مقام امام شناسی، ولی شناسی و وحی شناسی ایشان بود.

 

به گزارش رویش نیوز به نقل از چشمه سار،  حجت الاسلام حاج شیخ حسین انصاریان، در مراسم سالروز وفات حضرت معصومه سلام الله علیها که شامگاه جمعه در حسینیه ابن الرضا خوانسار برگزار شد با اشاره به وجه عبودیت پذیرش اوامرالهی چون پرداخت زکات و خمس، اظهار کرد: برخی توجیه های شیطانی در مواجه با این امور می کنند، در حالی که خداوند متعال اوامر خود را بر همه چیز مقدم داشته است.

استاد حوزه و دانشگاه با بیان این که مردان خدا و امام شناسان واقعی در مواجه با اوامر الهی و وجوه عبودیتی آن هرگز سوال نمی کنند، گفت: بسیاری از این سوال ها، مردم را از اجرای فرمان حق متوقف کرده و انسان را از سعادت دنیا و آخرت عقب می اندازد.

وی افزود: 72 نفر یاران امام حسین (ع) که با ایشان تا عصر عاشورا بودند و به شهادت رسیدند از حضرت هیچ سوالی نکردند، آمدند و جان خود را در راه خدا دادند و همین نشانه مقام امام شناسی، ولی شناسی و وحی شناسی ایشان بود.

حجت الاسلام انصاریان، با تاکید بر کمال معرفت یاران سیدالشهدا (ع) تصریح کرد: آنها امام شناس و خورشیدشناس واقعی بودند.

وی اضافه کرد: امام صادق (ع) در تعریف یکی از یاران خود با نام عبدالله بن یعفور می فرماید من در کره زمین بهتر از او نمی یابم، تعریفی که نشانه مقام امام شناسی عبدالله است و در بین 11 امام درباره یارانشان جز تعریف حضرت امیر (ع) از مالک اشتر سابقه ندارد، آن چنان که امیرمومنان (ع) در شهادت مالک فرمود مادری را سراغ ندارم که یک مالک دیگر بیاورد.

این خطیب، برجستگی نور امامت و نبوت در هدایت و دستگیری طالبان حقیقت را امری مهم بیان کرد و ادامه داد: آنهایی که اهل دل هستند و افکار پرمایه ای دارند، نهایت ادب را در برابر امام خود نشان می دهند، هم چنان که در حالات برخی از این افراد آمده است که حتی در جلسات روضه و اشک بر سیدالشهدا (ع) نیز در بردن نام آن حضرت هم ادب از خود نشان می دادند.

وی خاطر نشان کرد: این مسائل داستان تقوا، کاوش و دنبال کردن امام عصر است و همین افراد هستند که وقتی ظهور را درک کنند هیچ چون و چرایی با حضرت(عج) ندارند.

حجت الاسلام انصاریان با اشاره به صفات این انسان ها افزود: این خداجویان، خداخواهان، جستجوگران، دنبال کنندگان واقعیات، ادب و معرفت دیگری دارند.

وی در ادامه به ماجرایی که درکتاب تکامل در اسلام از استاد دانشگاه بغداد درج شده اشاره کرد و افزود: در بخشی از این کتاب که پیرامون نحوه رفتار با اموال خود و دیگران است در مطالبی به روایتی از دو رفیق اشاره می کند که قصد می کنند یک سال خود را به درجه بالای تزکیه و تهذیب برسانند تا در زمان حج و در مسجدالحرام موفق به دیدار امام عصر(عج) شوند.

استاد دانشگاه و حوزه با بیان خطای یکی از آنها در چیدن خوشه گندمی از زمین مردم در مسیر حرکت خود، گفت: دست اندازی و تجاوز به اموال مردم مانع از تشرف وی به محضر امام (عج) و کسب فیض حضور شد.

 

افزودن نظر

captcha
ارسال
انصرافاین سایت با منابع شخصی راه اندازی شده است و حق تکثیر مطالب سایت با ذکر منبع بلامانع است.