تکیه دولت بر آمارهای اقتصادی برای «زندگی مردم» کافی نیست
شنبه 09 دی 1396, 10:10

 

نماینده مردم اصفهان در مجلس شورای اسلامی گفت: بارها به دولت و مسؤولان مربوطه تذکر داده‌ایم که تکیه بر آمار و ارقامی که نشانگر رشد اقتصادی و مهار تورم بوده، از جهتی درست است اما از جهت دیگر باید تأثیر آن در زندگی مردم دیده شود.

به گزارش رویش نیوز حمیدرضا فولادگر در گفت‌وگو با فارس با اشاره به طرح مطالبات اقتصادی مردم از دولت در سخنرانی اخیر مقام معظم رهبری، اظهار کرد: در 8 سال اخیر عمده تأکیدات مقام معظم رهبری بر بحث‌های اقتصادی و حل مسائل معیشتی مردم بوده است که در سایه سیاست‌های اقتصاد مقاومتی، حمایت از تولید داخل، اشتغال، رفع موانع تولید و بهبود فضای کسب و کار مطرح شده و امسال به طور خاص بر روی بحث تولید و اشتغال تاکید کردند.

وی ادامه داد: ایشان در جلسات مرتباً این موضوع را یادآوری می‌کنند و در آخرین صحبت‌ها که در روز چهارشنبه انجام شد عتاب و خطاب ایشان نبست به مسؤولان فعلی و قبلی نظام بود و بر این نکته تاکید کردند که شما یا مسؤول بوده‌اید یا هستید، نباید به عنوان اپوزیسیون یا مخالف نظام ظاهر شوید، بلکه برای اقداماتی که انجام داده‌اند باید پاسخگو باشند.

نماینده مردم اصفهان در مجلس شورای اسلامی با اشاره به اینکه نقد و انتقاد به بخش‌های مختلف نظام قابل انجام است، گفت: این انتقاد نباید به معنی زیر سؤال بردن نظام باشد واین زیر سؤال بردن در جهت خواست دشمن است که کل نظام را زیر سؤال می‌برند؛ اما یقیناً در هر بخش نظام ایرادات و اشکالاتی وجود دارد.

رئیس کمیسیون ویژه حمایت از تولید ملی ادامه داد: یقیناً اگر به صحبت‌های مقام معظم رهبری در این چند سال بیشتر توجه می‌شد و دولت و مجلس و سایر دستگاه‌ها به انحای مختلفی به آن توجه می‌کردند، الان آثار مشکلات و نارضایتی‌های مردم را کمتر می‌دیدیم.

وی خاطر نشان کرد: مشکلات معیشتی مردم زیاد است، خصوصاً در بحث بیکاری و اشتغال جوانان و بحث رکودی که در واحدهای صنعتی کوچک و متوسط وجود دارد؛ بارها به دولت و مسؤولان مربوطه تذکر داده‌ایم که تکیه بر یک سری آمار و ارقام که نشانگر رشد اقتصادی و مهار تورم است، از یک جهت درست است اما از جهت دیگر تأثیر آن در زندگی مردم باید دیده شود.

فولادگر اضافه کرد: نمی‌توان رشد اقتصادی را با تکیه بر فروش نفت یا افرایش تولید شرکت‌های بزرگ دولتی و شبه دولتی دانست، چرا که رکود را در  بدنه اقتصادی جامعه می‌بینیم که هنوز حل نشده و واحد کوچک هنوز دچار آن هستند.

نماینده مردم اصفهان در مجلس شورای اسلامی ادامه داد: همین رکود است که باعث می‌شود سطح درآمد مردم کافی نباشد و با افزایش هزینه‌ها، زندگی مردم دچار مشکلاتی شود یا در بحث تورم بر روی یک سری اقلام سبد کالای محدود تاکید می‌کنیم و درعین مهار تورم، مردم یکسری افزایش قیمت‌ها را مشاهده می‌کنند.

فولادگر خاطر نشان کرد: این مشکلات به نحوی جمع می‌شود، اما شایسته نمی‌دانیم به اعتراضات صنفی مردم  به دلیل مشکلات اقتصادی که خیلی از آن‌ها به حق است، سمت و سوی سیاسی داده شده و علیه مسؤولان شعار داده شود.

وی افزود: کسی که به رییس جمهور رأی داده است یا خیر این را نخواهد پسندید که در خیابان‌ها علیه رییس‌جمهور یا قوای دیگر یا نظام شعار داده شود و برای همه این قضیه تلخ است؛ باید به حل مشکلات معیشتی و به صدای اعتراضات مردم بیشتر توجه شود و با تدبیر و سعه صدر و حوصله این مسائل را به نحوی که مردم احساس کنند، رفع کرد.

رئیس کمیسیون ویژه حمایت از تولید ملی در مورد مبارزه با مفاسد اقتصادی نیز گفت: در این موارد نیز با باید با قاطعیت برخورد کرد و مردم احساس اعتماد کنند که با مفاسد اقتصادی مقابله می‌شود؛ در این مسیر نباید ملاحظه سیاسی شده و لازم است اعتماد مردم بازیابی شود.

فولادگر با اشاره به برخی مسائل دیگر  نیز گفت: موضوع مؤسسات مالی و اعتباری، حل مشکلات بازنشستگان و معضلات صنفی نیز باید با همکاری دولت و مجلس حل شود.

وی در پایان گفت: هیچ جریان و جناح سیاسی نیز نباید از این خوشحال باشد که در خیابان‌ها اعتراضات صنفی مردم سمت و سوی سیاسی پیدا کند و نظام زیر سؤال برود؛  مردم باید دقت نظر کافی داشته باشند، دولت باید برای حل مشکلات مردم بیش از پیش تلاش کند و مجلس نیز در فرصت تصویب بودجه، تصمیم‌هایی بگیرد که در جهت حل مشکلات اقتصادی مردم باشد.

 

افزودن نظر

captcha
ارسال
انصرافاین سایت با منابع شخصی راه اندازی شده است و حق تکثیر مطالب سایت با ذکر منبع بلامانع است.