زنگنه، برترین بازیکن جوان شطرنج قاره کهن
دوشنبه 04 دی 1396, 14:45

 

به گزارش رویش نیوز، شاهین زنگنه امروز در گفت‌وگو با فارس در اصفهان اظهار کرد: در مراسم سالیانه فدراسیون شطرنج آسیا که در العین امارات برگزار شد، ایران در سه بخش جایزه برترین‌های سال 2016 را دریافت کرد.

وی افزود: علاوه بر انتخاب بهترین تیم جوانان و بهترین مربی جوانان که رئیس فدراسیون جایزه آن را دریافت کرد، عنوان بهترین بازیکن جوان سال آسیا نیز به من تعلق گرفت.

شطرنج‌باز ملی‌پوش اصفهانی تأکید کرد: انتخاب‌ها توسط فدراسیون شطرنج آسیا انجام شده است و در این نهاد مهم، تصمیمات سلیقه‌ای و تعصبی انجام نمی‌شود.

وی با اشاره به این انتخاب یادآور شد: در کل سال 2016 سال بسیار خوبی برای من بود و امید دارم سال 2018 نیز به همین صورت باشد.

زنگنه که نخستین استاد بزرگ شطرنج استان اصفهان محسوب می‌شود، متذکر شد: مدال برنز جهانی روسیه و حضور در تیم قهرمان المپیاد زیر 16 سال جهان، اتفاقات مهمی بود که باعث شد جایزه بهترین بازیکن جوان این سال را کسب کنم.

وی با اشاره به اینکه سال 2017، درگیر کنکور و قبولی در دانشگاه بوده است، گفت: هنوز معلوم نیست به چه مسابقاتی اعزام می‌شویم اما فعلاً فینال مسابقات قهرمانی کشور را پیش‌رو دارم.

 

افزودن نظر

captcha
ارسال
انصرافاین سایت با منابع شخصی راه اندازی شده است و حق تکثیر مطالب سایت با ذکر منبع بلامانع است.