دیدار استاندار با رهبران اقلیت‌های مذهبی استان
دوشنبه 04 دی 1396, 14:43

 

دکتر محسن مهرعلیزاده اظهارداشت: جمعیت ادیان مختلف در ایران کم ولی ظرفیت آن ها بالاست و قدمت آنان به گونه ای بوده است که ظرفیت موجود در این ادیان را به جامعه هم انتقال داده اند.

به گزارش رویش نیوز به نقل از اداره کل روابط عمومی و امور بین الملل استانداری اصفهان، دکتر محسن مهرعلیزاده در دیدار رهبران اقلیت های مذهبی با ایشان، ضمن ابراز خرسندی از این دیدار و تبریک میلاد حضرت مسیح (ع) اظهارداشت: کسی که در مسئولیتی گمارده می شود طبق قانون و وظیفه ی شرعی، خادم مردم است.

استاندار اصفهان افزود: بدون هیچگونه اغراق، تابعین تمام ادیان به قدری از سعه ی صدر و وسعت نظر برخوردار هستند که با مسالمت و درک متقابل کامل و برابری کامل با هم زندگی می کنند.

مهرعلیزاده با بیان اینکه در جوامع کوتاه نظر، بودن پیروان ادیان مختلف در یک منطقه مایه ی اختلاف و نزاع است، افزود: در جوامع بلند نظر همین امر مایه ی صفا و صمیمیت می باشد.

محسن مهرعلیزاده با بیان اینکه ریشه ی همه ی ادیان توحیدی و تعالیم آن ها واحد است، اظهارداشت: جمعیت ادیان مختلف در ایران کم است ولی ظرفیت آن ها بالاست و قدمت این ادیان در ایران و اصفهان به گونه ای بوده است که ظرفیت موجود در این ادیان را به جامعه هم انتقال داده اند.

http://www.ostan-es.ir//dorsapax//data/sub_0/file/resize/n66.jpg
استاندار اصفهان با اظهار امیدواری از اینکه مشارکت بیشتر را در مسائل اقتصادی، فرهنگی شاهد باشیم، افزود: من مکلف هستم که مانند یک پدر در خصوص پیروان ادیان مختلف عمل نمایم و در استان اصفهان رسما از شهردار ایروان دعوت می کنم که به اصفهان سفر کنند تا رابطه ی خواهرخواندگی را فراتر از آنچه در کاغذ است محقق نماییم.

مهرعلیزاده یادآور شد: شهدایی که ارامنه، زرتشتیان و کلیمیان تقدیم ایران اسلامی کرده اند در جهت حفظ حدود و ثغور مملکت وکیان انقلاب بوده است و شادی روح آنان را از خداوند متعال خواهانم و برای خانواده ی آن ها نیز طلب صبر و اجر می نمایم.

اسقف اعظم ارامنه ی مرکز و جنوب ایران نیز در این دیدار، ضمن تبریک انتصاب استاندار اصفهان، اظهارداشت: جای خوشحالی است که نمایندگان اقلیت های مختلف دینی در این دیدار حضور دارند.

پیشوای زرتشتیان استان نیز در این دیدار با تبریک حضور دکتر مهرعلیزاده در اصفهان، اظهارداشت: آرزوی من این است که جامعه ی بشری به حقیقت گرایی روی آورند و به همه ی شهیدان و زنده یادان و روح پیشوای بزرگ امام خمینی درود می فرستیم که امنیت و مهر و محبت را به همه ی ما ارزانی داشتند.

رهبر جامعه ی کلیمیان استان نیز اظهارداشت: انتصاب دکتر مهرعلیزاده به سمت استاندار اصفهان مایه ی خوشحالی است و هرکسی خدمت به مردم بکند در تمام ادیان از جمله یهود قابل احترام است.

 

افزودن نظر

captcha
ارسال
انصرافاین سایت با منابع شخصی راه اندازی شده است و حق تکثیر مطالب سایت با ذکر منبع بلامانع است.