صدور سند ۹۰۰ موقوفه روستایی در استان
چهارشنبه 29 آذر 1396, 11:59

 

مدیرکل اوقاف و خیریه استان اصفهان با بیان اینکه صدور سند برای موقوفات روستایی استان اصفهان در دستور کار قرار دارد، گفت: در حال حاضر برای ۹۰۰ موقوفه روستایی سند صادر شده است.

به گزارش رویش نیوز، حجت‌الاسلام رضا صادقی در گفت‌وگو با تسنیم با اشاره به وجود روستاهای موقوفه‌ای در استان اصفهان اظهار داشت: 12 روستا در اصفهان، 6 دانگ موقوفه هستند و روستاهایی با دانگ‌های کمتر نیز وجود دارد.

وی با اشاره به انعقاد تفاهم‌نامه سازمان اوقاف و بنیاد مسکن انقلاب اسلامی در سطح ملی افزود: این تفاهم‌نامه برای صدور سند موقوفات روستایی، تنظیم شده که به موازات این امر صدور سند برای موقوفات روستایی در سطح استان اصفهان به ویژه مساجد، کاروانسراها، آب‌انبارها و حمام‌های قدیمی  نیز در دستور کار قرار گرفته است.

مدیرکل اوقاف و خیریه استان اصفهان خاطرنشان کرد: تعامل و تفاهم خوبی بین بنیاد مسکن و اوقاف برای تثبیت مالکیت موقوفات و رقبات انجام شده است.

وی با اشاره به طرح هادی گفت: اکثر روستاهای اصفهان دارای طرح هادی هستند اما روستاهای بدون طرح، در دست بازنگری قرار دارند تا بعد از اصلاح و بازنگری زیر پوشش طرح هادی قرار گیرند و در کنار صدور سند برای این اماکن ساماندهی آنها و اجرای پروژه‌های عمرانی مورد نیاز نیز در دستور کار قرار گرفته است.

صادقی افزود: تا کنون بنیاد مسکن 900 سند برای موقوفات روستایی صادر کرده و از روستاهایی که مشکل وقف‌نامه داشتند رفع اختلاف شد.

وی ادامه داد: در صورت رعایت حریم قنواتی که از شهر یا روستا می‌گذرد، روستاهایی که دارای این مساله بودند، می‌توانند درخواست سند کنند.

مدیرکل اوقاف و خیریه استان اصفهان با بیان اینکه تعدادی پرونده در مورد موقوفات روستایی استان اصفهان در صف انتظار صدور سند قرار دارند، بیان کرد: با پیگیری‌های انجام شده، صدور این اسناد نیز در آینده محقق خواهد شد.

 

افزودن نظر

captcha
ارسال
انصرافاین سایت با منابع شخصی راه اندازی شده است و حق تکثیر مطالب سایت با ذکر منبع بلامانع است.