رویش نیوز-سرویس علم و فناوری: محمد جواد ابطحی، نماینده خمینی شهر و عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس شورای اسلامی در گفتگو با رویش نیوز در خصوص اظهارات رئیس سازمان سنجش مبنی بر ملغی شدن قانون حذف کنکور مصوب 1386 اظهار داشت: قانون به قوت خود باقی است و بایستی از سال 93 شروع به حذف کنکور می کردند ولی متاسفانه عملیاتی نشده است؛ در این مدت زمان گرفتند و بهانه های مختلفی از جمله عدم آمادگی آموزش و پرورش و استاندارد نبودن امتحانات آموزش و پرورش و ... را مطرح کردند.

وی افزود: به اعتقاد من مافیایی که پشت پرده کنکور است و سود کلانی از برگزاری کنکور و کلاس ها و کتاب های کنکور می برد اجازه نمی دهد این قانون به نتیجه برسد.

ابطحی در پاسخ به سوالی مبنی بر برنامه کمیسیون برای ورود مجدد به این مسئله گفت: در اولین جلسه ای که وزیر علوم جدید –آقای دکتر غلامی- در کمیسیون حاضر شدند این موضوع مطرح شد و باز هم پیگیری خواهیم کرد.

عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس شورای اسلامی درباره عدم حذف کنکور در رشته های پرمخاطب اظهار داشت: کنکور باید حذف شود چه در رشته های پرمخاطب و چه در غیر آن؛ ما در برنامه ششم هم مصوب کردیم که آموزش و پرورش بایستی تنها دو نوع آموزشگاه داشته باشد، دولتی و غیردولتی، بر خلاف وضعیتی که امروز هست و حدود 11 نوع مدرسه اعم از دولتی، غیرانتفاعی، سمپاد، هیئت امنایی، نمونه مردمی و ... هست؛ تا به سمت عدالت آموزشی حرک کنیم.

افزودن نظر

captcha
  • پربیننده‌ترین
  • مطلب دیگری نیست