جمعه؛ اقامه نماز باران در حرم زینبیه
دوشنبه 20 آذر 1396, 15:43

 

نماز طلب باران در حرم مطهر حضرت زینب بنت موسی بن جعفر ( علیهم السلام ) اصفهان اقامه می‌شود.

به گزارش رویش نیوز، نماز طلب باران صبح جمعه 24 آذرماه به امامت حضرت آیت الله سید ابوالحسن مهدوی؛ نماینده مجلس خبرگان رهبری و امام جمعه موقت اصفهان در حرم مطهر حضرت زینب بنت موسی بن جعفر ( علیهم السلام ) اصفهان اقامه می‌شود.

به گزارش روابط عمومی آستان مقدس، بهزاد صبری؛ مدیر اجرایی حرم مطهر حضرت زینب بنت موسی بن جعفر ( علیهم السلام ) اصفهان با اعلام این خبر اظهار کرد: ساعت 9:30 صبح جمعه 24 آذرماه برای نزول رحمت الهی و آمدن باران در اصفهان نماز استسقاء یا همان نماز طلب و درخواست نزول باران و رحمت الهی در حرم مطهر حضرت زینب بنت موسی بن جعفر ( علیهم السلام ) اصفهان خوانده می‌شود.

بهزاد صبری در بیان کیفیت نماز باران افزود: نماز باران مثل نماز عید دو رکعت است، در رکعت اول پنج قنوت و رکعت دوم‏ چهار قنوت دارد و بهتر است که با جماعت‏ و مردم برای اقامه این نماز سه روز روزه بگیرند و با دهان روزه این نماز خوانده شود.

وی با بیان اینکه این نماز براى جلب رحمت پروردگار است و بهتر است فرزندان را نیز همراه خود بیاوریم، عنوان کرد: در مستحبات نماز امورى ذکر شده که همه حالت رقت و زارى و نیاز بندگان را می‌‏رساند تا جلب رحمت کند و قطعاً خداوند بخشنده و مهربان است و ما وظیفه داریم تا به درگاه خداوند دعا کنیم.

صبری در ادامه خاطرنشان کرد: در ابتدای این مراسم زیارت آل یس با نوای حاج مجید ربانی قرائت می شود.

مدیر اجرایی حرم مطهر حضرت زینب بنت موسی بن جعفر ( علیهم السلام ) اصفهان در پایان از عموم مردم شهید پرور اصفهان برای شرکت در این نماز دعوت کرد.

 

افزودن نظر

captcha
ارسال
انصراف

پربیننده‌ترین
این سایت با منابع شخصی راه اندازی شده است و حق تکثیر مطالب سایت با ذکر منبع بلامانع است.