شناسایی و شبکه‌سازی 30 هزار شهروند ارشد در اصفهان
سه شنبه 14 آذر 1396, 15:35

 

رئیس دفتر تخصصی سالمند گفت: 30 هزار شهروند ارشد در شهر اصفهان شناسایی و شبکه‌سازی شدند.

به گزارش رویش نیوز به نقل از روابط عمومی سازمان فرهنگی اجتماعی و ورزشی  شهرداری اصفهان، رئیس دفتر تخصصی سالمند با اشاره به شکل گرفتن دفاتر تخصصی سالمند در سال 95 اظهار داشت: رسالت‌های مدون دفاتر تخصصی سالمند، کمک شایانی به اجرای ایده پاتوق تجربه در جهت شناسایی، شبکه سازی و توانمندسازی سالمندان کرد.

فریبا زارعان با بیان این که برای شناسایی سالمندان مشکلی وجود نداشت، گفت: امکان گرفتن آمار و نشانی سالمندان از اداره بهزیستی، اداره ثبت احوال و مراکز بهداشت میسر بود ولی از آنجایی‌که هدف، شناسایی صرف نبود و در جستجوی شبکه‌سازی میان دفاتر و سالمندان بودیم، تصمیم برآن شد تا سفیران تجربه اقدام به شناسایی و شبکه سازی کنند.

وی افزود: هدف ما، گرفتن آمار از آنها نبود هدف اصلی ما شبکه سازی بود که ما به آنها و آنها به ما معرفی شوند و بتوانیم یک شبکه عظیمی برای اطلاع رسانی از برنامه‌ها داشته باشیم.

رئیس دفتر تخصصی سالمند، شروع کار سفیران باغ تجربه را بهمن‌ 95 عنوان کرد و گفت: کار از مناطقی که سالمند بیشتری داشت، آغاز شد.

وی افزود: بهار 96 طرح ویژه‌ای با عنوان اجرای برنامه برای سالمندان در یک روز خاص شکل گرفت و قرار شد هر دوشنبه، سفیران به پارک‌هایی که از قبل شناسایی و با سالمندان ارتباط برقرار کرده بودند، به اجرای برنامه  با نام "دوشنبه‌های نقره‌ای"بپردازند.

زارعان، استقبال از دوشنبه نقره‌ای را دور از انتظار دانست و گفت: استقبال بی‌نظیر سالمندان، ما را بر آن داشت تا بیش از پیش برای بهبود روند برنامه تلاش کنیم و نگذاریم کار رها شود و خوشبختانه در حال حاضر در این زمینه 30 هزار شهروند ارشد، شناسایی و شبکه‌سازی شده‌اند.

وی خاطرنشان کرد: افرادی به عنوان رابطین نیز شناسایی شده‌اند که حلقه اتصال سفیران و دفاتر تخصصی سالمند هستند. رابطین، کسانی هستند که از سلامت جسمی و روحی بیشتری نسبت به دیگر سالمندان برخوردارند و همچنین مورد اعتماد سالمندان منطقه خودشان هستند.

زارعان افزود: از آنجایی‌که رابطین دوره آموزشی ندیده‌اند، نیاز به زمان بیشتری برای فراگیری مسئولیتشان دارند ولی تا اواخر سال جاری، رابطین به هدف مورد نظر ما دست پیدا می‌کنند و مویرگی، اصفهان را تحت پوشش قرار خواهند داد.

رئیس دفتر تخصصی سالمند با اشاره به فعال بودن سفیران 12 منطقه اصفهان، گفت: امید است سه منطقه دیگر هم بتوانند در این زمینه فعالیت کنند و به سالمندان خدمات ارائه دهند.

زارعان ادامه داد: برنامه پاتوق تجربه با شعار سالمندی فصل جدید زندگی آغاز به کار کرد و در روزهای دوشنبه بازیهای محلی و قدیمی شامل دوز، زو، یک‌قل دوقل برای تداعی شدن خاطرات سالمندان تدارک دیده شده که امیدواریم لحظات خوبی برایشان به ارمغان بیاوریم.

 

افزودن نظر

captcha
ارسال
انصرافاین سایت با منابع شخصی راه اندازی شده است و حق تکثیر مطالب سایت با ذکر منبع بلامانع است.